• ultra lüks villa : bildiğin 2 katlı, eli yüzü biraz düzgünce ev.

sanki florida'da donald trump'un yazlığını satıyor...
  • - ev sahibi almanyada. girenine cikanina karismaz.
  • bekara uygun: köpeği bağlasan durmaz.
  • - çok şirin yeşillikler içinde: iki karış toprak ve düz duvara bakan pencereler..

- düzayak: başkaca hiçbir niteliği olmayan giriş katı daire. düzayak..
  • - kombi odalı: kesinlikle plansız, bir duvarında tavana dayalı kombi bulunuyor, borular falan ortada hep. yerdeki 17. yy'dan kalma petrol yeşili*halıflekse suyu damlıyor.
  • - çevreye duyarlı: mutfakta bulaşık makinesi koyacak yer yok. bulaşıkları elde yıkayın sudan, elektrikten tasarruf edin. misal benim evde var makinem ama ben kullanmıyorum çevreciyim çünkü..

ya artık kandırma işini ayyuka çıkarmış ya da olayları komple yanlış anlamış bilemiyorum.
  • be$ikta$ satılık ilânlarındaki fiks not: "dairemizin 650 - 750 tl getirisi vardır."
    e amına koyim ben niye yıllardır aynı ayar, ku$ büzüğü kıvamındaki evlere 1000 küsur lira bayılıyorum?
  • "önceki kiracı ev aldı da çıktı."

emlakçının rol yeteneğine göre "aslında bu evi almayı çok istediler de ev sahibi satmadı" diye de devam eder. hani ev o kadar iyi ki, kiracı anca kendi evini alınca çıkıyor.

meali: sizden önceki kiracı bu bakımsız evin kirasının olur olmaz zamanlardan artırılmasından illallah etti. bi gece yarısı kapıya kamyon dayayıp kaçtı.

bonus: üst katta biri 5 yaşında diğeri 6 aylık iki çocuk var. büyük olan durmadan patır patır koşuyor. küçüğünün koliği var, durmadan ağlıyor.
    bonus 2: alt katta da alkolik bi herif var. adam içip içip sabaha kadar son ses arabesk dinliyor.
  • (bkz: aktiviteli site)

(bkz: okazyon)
  • yatırımlık: $imdi sen bu evin niye bu lokasyona göre bu kadar uygun olduğunu merak ettin, di mi? bu evi alırsan içine yapacağın masraf o kadar çok ki artık bir yerden sonra götüne girenleri hissetmeyeceksin. misâl; satmak isteyen ibnetor doğalgaz kapıya kadar geldiği hâlde içeri çektirmemi$, kiracı ya beda$'a domalıp ya da osuruğuna kibrit çakıp ısınıyor. bu sebepten, seni igda$'la çok çetin pazarlıklar ve onlarca gelgit i$leri bekliyor. ondan sonnaa.. duvardaki akıntı döküntüler kolay canım! yüzeyini temizleteceksin, kabaran dökülen yerler kazıtıp, macun tamiratı yaptıracaksın alt tarafı. o küfleri bakterileri temizletince al sana mis gibi duvarlar.. tanıdık bi boyacı var onu da ayarlarız sana.. (iç ses: hamdi'ye söliim de bana da 3-5 bi$ii çıksın ordan.) yani bakma, aslında hayata kar$ı biraz da dirayetli olabilmek için aslında kendine yatırım yapıyorsun güzel karde$im. ba ba ba bi kelimeyle ne kadar çok $ey anlattım ya la. eh hadi neyse onu da çaktığı.. yani hakkımız olan komisyona sayıyorum. hehheh köftehor seni..
hesabın var mı? giriş yap