• zeka yoksunu dolandırıcılık türüdür.
    1- cep telefonundan arıyorlar numara görünüyor
    2- sizi tanımıyorlar, adınızı bilmiyorlar, kimle konuştuklarını soruyorlar
    3- bunlar da numaraları: 0536 2434704 ve 0538 6955570
    numaraların iptal edilmiş olmaları kuvvetle muhtemeldir, zira
    kendilerine telefonumun savcılıkça dinlemeye alınmış olduğunu, numaralarının
    kayda geçtiğini söylediğim anda sürekli bir "dıt dıt dıt" sesi başlıyor.
    numara arandığında ise telesekreter yanlış numara çevirdiğinizi söylüyor.
  • içlerinde nice asker, doktor, profesörlerin de olduğu insanların başlarına gelen, her duyduğumda bu insanların basiretleri nasıl böyle bağlanıyor diye düşünmeme sebep olan olay. öyle böyle değil, acayip paralar kaptırılıyor.

en son canan karatay da savcılığa bu yüzden başvurmuştu.

çoğunlukla aradıkları kişi hakkında bilgi sahibi oluyorlar. birtakım bilgilerini kişilere verip güven sağlıyorlar. terör örgütüne yapılacak operasyon için, savcının talimatıyla aradıklarına ikna ediyorlar. telefonu asla kapatmıyorlar; hatta gerekirse kişiye yedek batarya aldırtıyorlar. operasyon bittikten sonra, savcının arayacağını ve birkaç gün içinde paralarını teslim alacaklarını söylüyorlar.

telefonda, arkadan sürekli telsiz sesleri geliyor. operasyonun çok gizli olduğu konusunda sürekli uyarıyorlar. para büyük miktardaysa, o anda banka hazır edemediği için başka banka şubelerine, hatta başka şehirlere gönderiyorlar. bu yüzden zonguldak'tan urfa'ya giden var.

komik geliyor kulağa ama, bu mesele artık ciddi bir hal aldı. dediğim gibi, sıradan vatandaşlar değil sadece, okumuş, görmüş, zeki diyebileceğimiz insanlar da bu tuzağa düşüyor.

hiçbir polis, emniyet mensubu ve dahi hakim savcı, kısacası devletin hiçbir görevlisi sizden arayıp para isteyemez! böyle bir yetkileri yoktur. koskoca cumhuriyet savcısı sizi telefonla aramaz.

uyanık olalım, aklımızı kullanalım.
  • tc kimlik numarasi isteyip dolandiranlari falan anlarim da , bankadan parayi cek suraya getir tarzi dolandirilmayi anlayamam arkadas. ınsan hic dusunmez mi bu ne sacma is amk diye.
  • kurban hakkında bilgi toplayıp sonra bu dolandırıcılığı yapanlar var.

hangi bankada ne kadar paranız olduğunu, çocuklarımızın ismini adresinizi, hesap hareketlerini, ne il yaptığınızı falan biliyorlar.

telefonda bu bilgileri kullanarak kurbanlarını korkutuyor ve endişeye düşürüyorlar.
  • ortalama zekadaki bir anadolu insanını rahatlıkla tefe koyabilecek rolün kesilebildiği, aktörlerinin giderek ustalaştığı dolandırıcılık tipidir.

buradan tipik bir örneğine
    ve buradan da 15 dakikalık ses kaydına ulaşabilirsiniz.
  • bu hafta her gün saat 12.00 ye doğru aradılar, o kadar cahiller ki, savcı rolüne giren "hangi adliyedesiniz?"
    soruma " çankaya adliyesi" cevabı verdi. "telefonum dinleniyor" dedim olmadı, "asıl siz hatta kalın, ben savcılığı arayacağım" dedim kapatsalar da ertesi gün ayni saatte yine aradılar. sonunda " yine mi siz, polis olduklarını söyleyenler?" deyince hemen kapattı. bu gün aramadılar. sanmam ama, dilerim bu bir mola değil bir vazgeçiştir.son görünen numara:0531 494 06 31
  • ankara'da oturanların bu aralar dikkat etmesi gerekendir. lan adamlar bildiğin almışlar önlerine rehberi ve sırayla arıyorlar.

ha bu arada yöntem değiştirmişler. cep'telefonundan değil ev telefonu ndan arıyorlar ve sonra cep telefonuna geçiyorlar. baya baya da uzmanlaşmış vatandaşlar. aman dikkat. aman.

ps: içimde kalmasın. bu işi yapan herkese kafam girsin. orospu çocukları sizi.
  • bi kaç kere arayıp yokladılar.yok zırt müdürlüğünden, zort emniyet amiri ayakları.fonda telsiz sesleri.biliyolar ya millet devletten it gibi korkuyo ordan yürüyolar.neyse yeni küfür icat ettim deneklerim oldular bir nevi.yalnız bi tanıdığım bunların para getir, bizi şurda bekle dedikleri yere aşiret olarak gitmişti de bunlar çıkmamıştı.anlayacağınız atacakları dayak kursaklarında kaldı bizimkilerin.
  • dün sabit telefondan arayıp, " emniyet müdürlüğünden arıyorum, hat sahibinin adı nedir " diye sorduklarında hemen uyanıp, polis olduklarına inanmadığımı söyleyip kapattım. bir daha da aramadılar, şerefsizler şimdi de sabit telefonlara dadanmışlar.
  • az önce yaşadım, bakırköy karakoldan ömer bilmemne dedi, hat sahibinin adını sordu sonra alo alo alo deyip kapattı, pisliğine geri aradım açmadı sonra anadolu yakasından biri beni aradınız diye beni geri aradı, "kandilden beri beni arıyorlar" dedi, cep numarasını söyledim şikayet edin dedim. inşallah başımıza bir şey gelmez bu dolandırıcılar yüzünden
hesabın var mı? giriş yap