• üzücü bir olaya karışmış kişi. işin içinde ölüm olan bir kaza, kalanlara keder verdiği gibi kazaya neden olan diğer taraf içinse bir vicdan azabı. ne dense boş. ama yine de kazayı üstlenerek doğru yapmıştır.
  • şu an yaptığı şeyi takdir edelim öncelikle. ama ya kaza anında alkollüyse? şu an gecikmiş olarak bu suçu itiraf etmesi neye yarayacak? alması gereken cezadan daha azıyla geçiştirilecek.

tekrar söylüyorum, itirafı kesinlikle takdiri hak ediyor ama soru işaretlerini kaldırmaya yetmiyor.

edit: tek şeytanın avukatlığını yapan ben değilmişim neyseki. herkesin aklına aynı sorular gelmiş.

edit2: diğer detayları öğrenince ortada takdirlik bir durum da gözükmüyor. cezası neyse çeksin. yazıklar olsun kendisine.
  • hayat ne garip bir an en yukarıdasın bir an sonra en aşağıda. tamamen elinde olmayan nedenlerden dolayı. hayat çok belirsiz.
  • 'uyuşturucu kanımdan temizlendi, artık teslim olabilirim.'
  • büyük ihtimal olayın şokundan falan değil alkollü olduğunu gizlemek için arkadaşına sen şimdi üstlen sonra ben itiraf ederim böylece daha az ceza alırım demiştir.

nutuk atmaya, yazı yazmaya gelince hep adaletten, haktan bahset ama bir olayla hayat sana her söylediğini yedirsin.

adaletli ekşi sözlük yazarları muhtemelen rüzgar çetin hakkında yazdıkları her şeyi kendisi için de yazacaklardır. sözlük yazarlarının vicdanına güvenim tam.
  • üzüldüm. kaza bu. kimse başına gelmesini istemez. en azından erdemli davranmış. türkiye'de unutulmaya yüz tutan bir meziyet.

"senarist adamın bile hikayesini belirleyen bir senarist varsa demek". ne kadar doğru.
  • bana da suçunu hafifletmek için (alkol olduğunu düşünüyorum) arkadaşı ile anlaşmış ve vicdan azabının arkasına sığınarak 6 gün sonra, özellikle sosyal medyayı da kullanarak olayı şova dönüştürmüş gibi geliyor .millet demiş yok erdemli yok iyi birisi falan

ortada ölen baba kızı, hastanede olan anneyi konuşun bırakın bu işleri.

madem o kadar vicdan sahibisin, arkadaşına nasıl acımadın olayı üstlenirken diye sorarlar adama
  • yukarıda bahsedildiği gibi alkol veyahut uyuşturucu ihtimali aklıma geliyor.severdim işlerini ama bu kadar çok marjinal gözükmenin bedelini kaybedilen 2 can ve bir ömür hapiste kalacak bir hayatla ödemez umarım.
  • şu adamın yaptığı yüzde yüz orospu çocukluğudur. bırakın savunmayı arkadaş, bir bok yediysen(hele ki olayın içinde senin hatandan dolayı vefat etmiş insanlar varsa) ve şayet az biraz haysiyetin varsa, başından itibaren olanları doğru anlatırsın.

umarım hakettiğini fazlasıyla bulur şimdi.
  • "yaptığı kazayı, alkol ya da uyuşturucu etkisi altında olduğu için ilk anda üstlenmeyip sonradan çakallık yapmıyorsa ahlaki olarak erdemli bir davranışa imza atmış yazar."

hangi ahlak?
    hangi erdem?

arkadaş iyi misiniz? tamam adamı seviyorsunuz filan anladık onu ama 2 insanın ölümüne sebep olmuş ve olay yerinden kaçmış. nasıl erdemden, nasıl ahlaktan bahsedersiniz.

ayrıca itirafının neresi takdirlik?

lan adam teslim olmasını bile sosyal medyadan şov haline getirerek yapıyor.

emrah serbes sosyal medyadan kendini takip edenlere şov yapacağına ölümlerine sebep olduğu insanların sevenlerine hesap versin.

tekrar ediyorum; ölümlerine sebep olduğu insanları kaza yerinde bırakıp kaçmıştır, bu da yetmemiş bu suçu arkadaşı üstlenmiş ve adaleti yanıltmıştır.

bir insanı seviyor olabilirsiniz ama savunmak adına gerizekalılık yapmanıza gerek yok, o ölen 2 insan sizin aileniz canınız olabilirdi, biraz empati lütfen.
hesabın var mı? giriş yap