şükela:  tümü | bugün
 • allah allah ya, adamı eleştirmek için alkollü araç kullanıp üç kişiyi öldürmemiz ve kitap yazmış olmamız gerekiyormuş. zihniyeti kes. hakikaten beyni sulanmış bir hayran kitlesi yapmış kendine.

  öncelikle bu yaptığının yanlış olduğunu bilmeyenin ve defaatle yapmakta sakınca görmeyenin yazarlığı da batsın özrü de batsın. ee yazar ama sanatçı adam olabilir bunlar demeyeceğiz herhalde. ikincisi şeytani planlar yapmak gibi kafalar nasıl kopukmuş onu da anlat.

  salak arkadaşında kemer izi bulunmamış. bu da %90 demek oluyor ki 112'yi aramak yerine bu salağı çağırıp aracın arka lambası çalışmıyordu de diye mide bulandırıcı hesaplara girişmiş. bu şeytani işlere girmeseydi bugün belki ahmet'in annesi yaşıyor olacaktı.

  evet ya ne kafalar ne kafalar tam kopuk.
 • bu olay dönüm noktası olsun, cumhuriyetin ilk yıllarındaki efendiliğe geri dönelim. efendiliği övelim. anadolu'nun alameti farikası mütevaziliği övelim. yüz vermeyelim bunlara. azalarak bitsin artık bu yeraltı, dövüş kulübü jargonuyla harmanlanmış arabesk furya. varoluşçuluğu hepimiz çok sevdik, oğuz atay'ı hayranlıkla okuduk. ama adam doğru düzgün övgü bile almadan göçtü gitti bu dünyadan. onun ekmeğini bu kekolar yiyor. hakan gündaylar bilmem neler. oğuz atay'ın kendisi dahil herşeyle alay eden ince zekasından kırıntı bile yok üstelik bunlarda. tv dizisi repliği gibi edebiyat yapıyorlar. hep büyük laflar, hep beylik cümleler.

  adamı linç ediyormuşuz diye kızanlar var bir de. neymiş bizim de başımıza gelebilirmiş. ulan adam alkollü yola çıkmayın, hız yapmayın, dikkat edin demiyor da; sizin de başınıza gelir linç etmeyin diyor. özgüven zararlılıdır, biraz gücünü aştı mı felakete sebep olur demiyor da bik bik bu salağı koruyorlar.

  adam bir ailenin yok oluşuna sebep olmuş, kaçmış yerine arkadaşını içeri göndermiş, içinde vicdan azabı çektiğini yazan, baştan aşağı ego kokan bir itiraf mektubu yayınlamış twitterdan , biz de hiç konuşmayalım, eleştirmeyelim. olur öyle şeyler diyelim geçelim. sanki survivor yarışmasında tavırlarını eleştiriyoruz.

  bu adam suçsuz olsa bile ben sırf o jandarma götürürkenki tavırlarından linç ederim bunu, sırf o hareketlerinden. kelimeleri pişman olduğunu, vicdan azabı çektiğini söylüyor ama vücut dili yaptığıyla gurur duyuyor sanki. ses tonu bi daha olsa bi daha yaparım tonu. pişman insan utanır, kameraları görünce çekinir, kimsenin yüzüne bakamaz, sesini çıkarmaktan utanır. bu ahmak konuşma metni hazırlamış kendine, sanki nobel ödülü alıyor. insanlar ölmüş hala artistlik peşinde. kendine öyle bir koruma kalkanı edinmiş ki ne yapsa egosuna hizmet ediyor. o kadar diplerde yaşıyorsan, adrenalin yaşamak istiyorsan atla uçurumdan aşağı kendi canını riske at, hayatta kalırsan ne ala. ama senin yersiz özgüvenin başka hayatlara mal oldu.

  neyse biz bence yıldık emrah serbeslerden. hepimizi içine çeken bir çağdı bu. hepimiz etkilendik. bu olay şuan için varabileceği son nokta oldu. hepimiz yıldık bu kaba saba bireysellikten. cumhuriyetin ilk yıllarındaki efendiliğe, zerafete dönelim. edebiyat da dönsün, sinema da. herkes birbirine örnek oluyor bu dünyada. herkes bir nesil aktarıyor. herkes sorumlu.
 • kendisinin bir lafı vardı "türkiye'de ölmek bedava yaşamak ise pahalı" diye. buna bir çok örnek vermişti. bu örneklere alkollü ve aşırı hızdan dolayı bedava ölmeyi de kendisi eklemiştir. hayat böyle işte, tuzu kuruyken duyarlı olmak kolaydı.
 • sonunda t yok.
 • burada "her insanın başına gelebilecek bir durum," diye savunanlar vardı bu adamı.

  trafikte normal hızla seyretsen dahi kaza yapabilir ve birinin ölümüne sebep olabilirsin. yaya geçidi görünce yavaşlasan dahi birine çarpabilir ve onu öldürebilirsin. ve böyle bir durumda insanlar bu olay için "her insanın başına gelebilecek bir durum," yorumunu yapabilir. elbette bir insanın ölümüne sebep olduğun için üzülürsün, hatta kahrolursun ama gerek karşı tarafın senden nefret etmesini engelleyici gerek senin vicdanını rahatlatıcı unsurlar vardır ortada: mesela senin zaten önlemini almış olman gibi. zaten kaza dediğin şey de yanlışlıkla, sen önlemini aldığın halde olur. önlemini almadan yaptığın "kaza" taksirdir, can kaybı da içeriyorsa buna cinayet denir.

  bu durumda olması gerekenden yüksek hızla giden emrah serbes*, istediği kadar ayık olsun son gelen haberle birlikte üç kişinin katilidir.

  kaçıp gitmek yerine ambulansı arayıp ekipler gelene kadar orada bekleseydi, anında teslim olsaydı, gidip paşa paşa hapis cezasını yatmaya razı olsaydı, yaptığı feci hatanın arkasında insan gibi dursaydı işte o zaman önceden çalıştığı "hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez, yere batsın emrah serbes" lafları bir anlam ifade ederdi. o zaman kendisini savunacak bir şeyler verirdi sevenlerine. hep edebiyatını yaptığı delikanlılığı ucundan kıyısından yakalardı.

  bunun yanında erken müdahaleden dolayı anneyi de kurtarabilirdi.

  nasıl bir insan o anda hala kendini kurtarmayı düşünür?

  bence bunu yapana insan bile denmez. denemez.
 • kenan doğru'nun vücudunda emniyet kemeri izi bulunmamış: https://www.cnnturk.com/…i-bir-ayrinti-ortaya-cikti

  bu demektir ki adam kaza sırasında arabada bile değil. yani sonunda t olmayan şahıs kazadan sonra kenan doğru'yu arıyor ve kenan doğru olay yerine sonradan gelerek kazayı üstleniyor. belki de başka arabayla takip ediyordur, bilemem ama kaza sırasında o araçta olmadığı kesin.

  bütün olay koca bir senaryo yani. orada insanların ölmesiyle şoka girmiş de suçu üstlenememiş falan palavra.
 • bu abiyi sahsen tanimam etmem, 1 kez imza gununde gordum. ortam hinca hinc mal ergen kayniyordu. sikko ahmet kaya parcalari caliyordu kitapevinde. elinde bira sisesiyle dolasirken ergen hayranlarina samimi gorunmeye calisiyordu. bunaldigi belliydi. bunalmakta hakli gerci, benim de boyle les bi okuyucu kitlem olsa ben de bunalirdim o ayri konu.

  neyse. behzat c, gezi populerligi derken iyi ekmek yedi bu abi. tum kitaplarini okudum, yazar denebilecek seviyede yazabildigini dusunmuyorum ama deliduman ve muptezeller haric diger kitaplarini begendim akiciydi.

  kaza muhabbetine gelirsek noldu lan hayrandiniz adama amk, cok dasakliydi, sizden biriydi hani? halk kahramaniydi, simdi de canavar ilan ettiniz noldu? ah ergenler ah, once adami pohpohlayip zengin edersiniz. adam icip sicip dagitinca da yerden yere vurursunuz.

  "muptezeller" diye kitap yazan adamdan hacca gitmesini mi bekliyodunuz amk? alkol, uyusturucu yeralti edebiyati, kufur, siddet. bu adami bu yuzden sevdik hadi itiraf edelim. bu muhabbetlerden ekmek yemedi mi emrah, alkollu kaza yapip birilerinin olumune neden oluca neden ofkeleniyorsunuz? tabi ki cok yazik olmus olenlere ama emrah serbes en basindan buydu.

  sizlerse cok ikiyuzlusunuz , burda emrah'in zamaninda hep yaptigi gibi millete bok atip ben cok namusluyum, vicdanliyim diyerek duyar kasiyosunuz. bu adam kazada olse yazik oldu ah cok iyi yazardi derdiniz, alkollu olmasi umrunuzda olmazdi. kazadan sag cikmasi canavar yapti adami. kazadan yirtmaya calismasi da hayatin gercegi maalesef cizdigi delikanli imajiyla uyusmaz tabi. cunku insanin dogasi bu. emrah sizsiniz iste, sizin yansimaniz. hicbirimizden farki oldugudunu dusunmuyorum bu adamlarin, tayyip erdogan da emrah serbes de biziz. bu adamlari bizler yuceltip bizler canavara ceviriyoruz
 • çok sevdiğim " saffet semerci bu bankta delirdi" yazısının sahibi.
 • malum mevzu üzerine bir yazıdan parça:
  "...emrah serbes belli ki kelimelere âşık bir insan, hani şu yazmak için yaşayanlardan. en zor durumları, en doğru kelimeleri bir araya getirmek suretiyle aşabileceğine inandığı anlaşılıyor. hayatındaki en korkunç olay karşısında, yıllardır kendi hayatını düzenleyip anlamlandırdığı görünen kelimelerin doğru bir bileşiminin çıkış yolunu sunacağını düşündü, ama öyle olmadı. kelimeleri bu kez ona ihanet etti.
  biliyoruz ki her şeyin bir bedeli var ve o da cezasını çekecek; burada tartışılacak bir yan yok. ama sonrası tartışmaya ve düşünmeye muhtaç olunan bir alan. emrah serbes’in behzat ç. denen güzelliği yaratması da, “sonunda t yok” rezaleti de aynı kökenden besleniyor. burada aslolan bu bağı görebilmek.
  sanatçıların yaratıcılıkları ile günlük hayattaki “artistlik”leri arasında kopmaz bir bağ var..."
  engels, kobe bryant ve emrah serbes
 • alkol veya herhangi başka bir madde etkisinde direksiyona oturan adam o saatten sonra başına geleceklerden sorumludur. pişman falan olamaz. alkollü vaziyette araç kullanırken yapılan hata “kaza” diye adlandırılamaz. burada kendisini savunan arkadaşların anlamadıkları şey bu. herkesin başına gelebilir falan diyenler olmuş. benim başıma gelmez mesela. alkol alma ihtimalimin olduğu herhangi bir yere arabamla gitmem. arabamla gittiğim herhangi bir yerde eğer dönüşte arabayı ben kullanacaksam alkol almam. yıllardır bu böyle.

  sosyal medyada şov yaparak suçunu itiraf eden, ancak kaza esnasında alkol ya da herhangi başka bir madde etkisinde olup olmadığının anlaşılmasını engellemek için böyle bir şey yaptığı gün gibi ortada olan(bunu fanboyları bile inkar edemez) bu adama empati yapmamı kimse bekleyemez.

  emrah serbes’i savunanlar bile kaza esnasında herhangi bir madde etkisi altında değildi diye gönül rahatlığıyla söyleyemiyorlar. çünkü adamın karakterini biliyorlar. bu adam biri çocuk olmak üzere 3 kişinin ölümüne sebebiyet vermiştir. bu olayda empati yapılması gereken biri varsa emrah serbes değil, annesini, babasını ve kardeşini kaybeden kişidir.