• kardeşim uyumakta...

o - mır mır hır hır
    b - ne dedin ?
    o - mır mır hır hır
    b - oğlum uyuyorsun farkında mısın ? (lucid dreaming'e geçiş yapar belki amacı ile...)
    o - bi siktir git bu yalana hayatta inanmam...
  • gecenin bir yarısı yataktan doğrulup, oturarak şunları söylemiş ve tekrar yatmışım. ben olayı kesinlikle hatırlamıyorum:

-perdeleri iyi kapatmak lazım. hırsızlar içeri bakabilir oradan.
  • kardes "benim sinavim var, beni 1 saat sonra uyandir" diyerek kurduktan sonra veringen uyur. 1 saat sonra:

kardes: abi, abi kalk hadi
    veringen: kesme, kesme iyi gidiyo.
    k: anlamadim abi...
    v: araya da domates pisirttirelim mi? (bkz: devekuşu kabare) (bkz: ask olsun)
    k: abi ama sinav..

veringen bir 5 dakika sonra kalkar, gayet uykulu bir şekilde annenin hazirladigi sofraya oturur. sofrada kizarmis ekmek üzerinde eritilmis kasar ve domates vardir. bir iki tane yedikten sonra uykusuzlugun getirdigi gec idrak duygusunu yenen veringen yedigi seyin hic bir seye benzemedigini ve tadinin cok kotu oldugunu farkeder ve:
    veringen:"anne bu ne be?? adam gibi sucuk yumurta beyaz peynir bisiy yapsaydin ya!!"
    anne:"ben ne bileyim oglum... kardesine domates pisirttir demissin. ben de sadece domates yemesin diye kasar da koydumdu"
    sonra veringen ne dedigini hatirlar ve olayi ilgili kisilere anlatmasiyla hersey tatliya baglanir...
  • - ssst, kalk! derse gideceksin!
    - gitmiycem, diplomatik bir hamle yaptim ben!

(arkadas uluslararasi iliskiler bolumunde okumaktadir)
    (bkz: bir arkadasim)
  • x kişisi* uyuma arzusu içerisinde y kişisinin* yanına kıvrılır:

x: kaysana biraz yana.
    y: ya yok olm burda speedy mipiidi ( uyuyor )
    x: ne spidisi olm ne dion sipidii ne ?
    y: tabak.
    x: tabak ne lan ne alaka ??
    y: adam.
    x: adam ne ?
    y: onur.
    x: auhahha süper..

birkaç gece sonra:

y: ne güzel permütasyon ?!
    x: (başka bir kişiye) ahuaha duydun mu?
    z: ne dio yine?
    x: dur dinleyelim..
    x: ne permütasyonu olm permütasyon ne?
    y: permütasyon düzenliyoruz..

y kişisinin söyledikleri her yerde anlatılır, gülünür, geçilir. aradan koca bir yaz geçer. bir gece hiç beklenmedik bir anda y'den yine sesler gelir:

y: şeker var, çikolata..
    x: koşun konusuo bu yine.
    x: ne şekeri olum?
    y: şeker çikolata falan işte..
    x: nolmuş onlara?
    y: ya bilmiorm ona sor işte.

y kişisinin monologları da vardır. mesela uykusunda ''abi bu şarkının coverı çok güzel olmuş'' der. güler geçersiniz. o horlamaya kaldığı yerden devam eder.

(bkz: alışmak)
  • telefonda konusurken uyuyakalindiginda sayiklanandir benim duydugum en enteresan uyku sayiklamasi. evet evet yanlis okumadiniz, telefonda konusurken uyuklamak ve akabinde sayiklamak. hakkaten de enteresan...

/// evde yayilmis vaziyette, derin derin sohbet edilmektedir telefonda olayin kahramani ile ve olaylar gelisir ///
    - ya hakkaten de oyle bak. hemfikirim seninle bikbikbik..... (seste boyle bir derinlik bir rehavet var, muhabbet super diyorum kendi kendime)
    -- diiii mi aynen oyle. bak bi de su var bikbikbik.......
    - .... hmmmm
    -- bikbikbikbik......sonra da insan dusunuyor iste bu mudur?
    - .... hi hi, tost istedim ben, kasarli (ses boyle daha derin, daha rehavetli)
    -- ne tostu, ne zaman istedin? (kacirdigim bisi mi var acaba diyorum simdi, olayi cozmeye calisiyorum)
    - .... belma'ya soyledim iste, cift kasarli olsun diye, getirmemisler mi? (cevap veriyor bu arada soruya)
    -- belma kim ya, ne tostu!? (haydaaaaaaaaaa nooluyoruz yahu)
    - ........ bak yine unutmuslar tostu yaaaaaaa (biraz asabilesti ses ama yine boyle derinden ve rehavetli)
    - ...... hep ayni sey hey allahimmmm.... paaaaaaat (ses iyice derinden hatta yavas yavas fon oluyor ve telefon dusuyor sonunda)
    -- alooooooo, alooooooo orda misin, iyi misin? aloooooo!? (dumur ve olay anlasilir nihayet)
    - aaaaalo, ha ne!? evet evet bana da oluyo aynisi.
    -- aman allahim, uyudun sen telefonda konusurken. ahahhaaaaahaaa ulan bi de sayikladin ahahhaaaahaaaa, hadi operim seni cok, uyu sen en guzeli.
    - sacmalama ya ne guzel sohbet ediyoruz iste, ne uyumasi. (cin gibidir arkadas artik)
    -- !?

hayir isin en enteresan tarafi hem hatirlamiyor arkadas olanlari, inkar ediyor, hem de kaldigi yerden devam ediyor muhabbete. velhasil olay uzun konusmalar sonrasinda kabul goruyor ve sebep aciga cikiyor. bir kac gundur sabahlari ofiste tost krizi yasanmistir, bilincaltina itilen * tepki sayiklama esnasinda ortaya cikmistir ki ne kadar derin bir etki oldugunu suradan anliyoruz; bu denli hos, bal gibi, derin bir muhabbet bile engel olamamistir bu yansimaya. gercekten muhabbetim hostu, bende gunah yoktu zerre kadar yani. (hani dusunen olur "ulan bikbikbik daraltmissin bunyeyi, rehavet cokmus" diye, not duseyim dedim nacizane)
  • bizzat şahit olduğum:

"-durakta inecek var!"

bari rüyanda arabaya bin..
  • bizzat yaşadığım sayıklamadır. efendim olay şöyle gelişir:
    bir tatil beldesinde, marmara adası'nın çınarlıköyünde gül pansiyonda vuku bulmuştur olay. uyuyan crimetisia bir an yatakta doğrulur beş dakika kadar sağa sola bakındıktan sonra, aynı odada kalmakta olan ve durumdan endişelenen teyzesi sorar:
    -ne oldu?
    cevap verilir:
    -albrecht dürer defterini dürer!
  • peder, salonda koltukta uyurken;
    - baba kalk yerine geç.
    - gelen 2 kamyon mıcırı döktüdünüz mü?
    - döktürdük baba, yatağına geç rahat uyu...
    - beton kaçta gelecekmiş?
    - bir saate gelir ben ilgilenirim, sen yat uyu.
    - tamam sağol...zzz...
hesabın var mı? giriş yap