• saçma olmanın da ötesinde; çocukça denilebilecek kadar mantıksız bir açıklamadır.

büyük bir sorumsuzluk örneği, kelimenin tam manası ile halkı gerzek yerine koyan ve halkla dalga geçen bir açıklamadır.

sen nesin?

ekonomi bakanı!

görevin ne?

ekonominin çarklarının doğru düzgün işlemesi!

ekonominin çarkları düzgün işliyor mu?

hayır!

sorumluluk kimde?

otomatik olarak sarmala dönen enflasyonda.

peki bakan? onun ne sorumluluğu olacak arkadaşlar! ekonomi ile ekonomi bakanının ne alakası var?

bakın benzer bir ayıbı da tarım ve hayvancılık bakanına yapmıştınız. tarımın çökmesi, tarım ürünlerinin fiyatının artması, hayvancılığın bitmesi, etin fiyatının fırlaması gibi olaylardan tarım ve hayvancılık bakanını sorumlu tutmuştunuz. halbuki bunların hepsinin sebebi 2002 öncesi bir atın şeyine konan kelebektir! hani kelebek etkisi denilen bir şey var! bu dururken bakanı sorumlu tutmak tam bir aymazlıktır.
  • çoluk çocuk ülke yönetiyor ,gelde gülme şimdi . sen kimsin kim ? bankan mi , yoksa kurbağa kermit mi ?
  • ağam mercedeslerden özel jetlerden inmiyor , senede en az 10, 15 ülke hafif tatil modunda geziyor, konaklamalar beles..e yemekler sağlık harcamalari vs konut zaten beleş..kıyak emeklilik de var. ekstradan hediyeler pastadan düşen dilimler derken çok da umrunda ötv zamlar vs. neyi tartışıyoruz ekonominin sorumlusu kim diye.

enflasyondur o enflasyon...
    bende katılıyorum artık.. (bkz: svihs)
  • paradoks diyeceğim ama beni bir gülme tutuyor*.
  • epeydir zam yoktu anlarsınız bu politik
    merkez bankasına da çok gittik geldik
    değirmenin suyu tükeniyor acil taktik
    enflasyon tetikliyor zamlar otomatik
  • tespit çok doğru, bravo zeybek bakana
  • dikkat ettinizmi akp nin ilk doneminde ki bakanlar konularinda uzman
    okumuş etmis
    egitim kültür adalet saglik vs hepsi halk tarafinda millet vekili secilen ve basbakan tarafindan ilgili bakanliga atanan kisiler
    birde bu son 2 hukumete bakin
    daha konuşmasını bilmeyen kurumu tanımayan sanki asaleten degilde hatta vekaleten bile degilde emaneten gecmisler koltuga kukla misali
    bunu egitim mufredatinin ve sistemin 10 defa degistirilmesi
    binlerce kadinin oldurulmesi kizlarin taciz bebeklerin tecavuz edildigi bir ulkede aile ve sosyal politikalar bakaninin agzini acip tek kelime soylemesi
    krizde olan ulkenin kotu gidiste olan ekonominin duzeltilmesi veya sebebini aciklayamayan veya bilmiyen bakanin oldugu yonetim vejskejjjjd
    lanet gelsin bi işide duzgun yapin lan
  • --- spoiler ---

“enflasyonun bu kadar çok çıkması bazı fiyatları da otomatik olarak kendi içinde sarmala dönüştürüyor bununla ilgili de gereken tedbirler alınacak..” dedi

--- spoiler ---

sanki dolar yarın 2 tlye düşse enflasyon %5 olsa bu yapılan zamlar geri alınacakta halaa bununla ilgili de tedbirler alınacak diyor. sizin alacağınız tedbir ancak bunların üzerine yeni zamlar getirmek olur.
  • bugun unsal unlu de degindi, neden bu lavuklar "enflasyonun x cikmasi" gibi bir soylem kullaniyorlar? yani tamam, enflasyonu da enflasyon canavari diyerek trafik canavari gibi sanki kendi disimizda, bir yerlerde, muhtemelen bir magarada yasayan killi tuylu bir yaratik haline getirdik on yillar once de, enflasyon bilmemne cikti ne demek? sanki her ayin 3'unde enflasyon bir yerden kafayi uzatip ce-eee! yapiyor bize.

kafa bu olunca, gereken tedbirlerin enflasyon canavarinin her cikip bizi korkutusunda boyle kafasina kafasina vurup, "gir lan iceri!" diye bagirip dualar okumaktan oteye gitmeyecegi de belli oluyor tabii.

enflasyon fiyat artislarini tetikliyormus, bak sen! seni gidi pis enflasyon, kaka enflasyon seni.
  • ne tedbiri lan, almayın tedbir medbir. zam ohşş
hesabın var mı? giriş yap