• erman toroglunun murekkep yalamis versiyonuna benzetiyorum ben bu adami.
  • uzuunca bir zaman yok cem uzan'in gazetesinde yaziyor, yok ilkesiz filan diye dusundukten sonra, son 1-2 aydir adamakilli okumaya baslayinca farkettim ki, engin ardic su basin piyasasinin en yetenekli yazarlarindan biri olmakla kalmayip, aslinda en guvenilir sayilabilecek yazarlarindan da biriymis. editor zoruyla moruyla yazilmis gibi gorunen satirlari o derece asikar oluyor ki, oralari hemen es gecip yazilarindaki gercek dusunceye pat diye ulasabiliyorsunuz. evet, yeri geldiginde kufrediyor lakin bunu cok yaratici bir sekilde yaptigi su goturmez ve zaten kufure dikkat eden kufuru gorur ama yaziya dikkat eden yazinin sadece kufurden ibaret olmadigini rahatca farkedecektir.
    kisacasi, kendisinden ogrenecek cok seyimiz oldugunu (lakin ogrenecek cok sey icinde ilkeliligin illahaki bulunmadigini) anlamis bulundum ben.
  • yanar döner menfaat onu çeker bey...
  • bazı sözlük yazarlarının pek bir sevip avukatlığını yaptığı gazeteci. kendileri köşe yazıları tarihindeki en ilginç yazıları da yazmış kişidir. bütün bunlara ek olarak, engin ardıç bey star gazetesi'nin sözlük yazarı olmayan bir gazetecisidir de.
  • bilgisine ve entellektualitesine saygi duydugum, onceleri digerlerinden biraz farkli sandigim, ancak secim zamani yaptigi genc parti propagandalariyla bana illallah dedirten ve digerlerinden cok da farkli olmadigini gordugum star gazetesi yazari.

cok agresif bir kisiligi vardir, ona buna saldirmayi is sayar. elestirileri genellikle yapiciliktan cok yikicidir, ve surekli kendi engin bilgisini ortaya koymaya calisir. yazilarini rumca, fransizca, latince kelimelerle suslemeyi is bilir. hirttir.
  • tango müziğe ilgisi çok fazla kişi tarafından bilinmese de çok büyük bir arşive sahiptir. radyo kozmos da salı akşamları yayınlanan vanilya ve çikolata programının müdavimlerindendir. zaman zaman programa da katılır.
  • basın camiasında küfürlü bir yazar olarak tanınsa da gayet beyefendi, kültürlü ve sevimli biri. star gazetesi yazarı..
  • 1991 yilinda tkp icin kapatma davasi acildiginda konuyla ilgili makalesine ilismeyin gariptir diye baslik atmis bir degisik yazar. ekmegini yedigi tabaga -herkes gibi- tukurmemekle beraber, yurdum uzerinde biz hala birey kavramina alisamadik tespinde bulunulack denli itilmis, ayriksi ve yalniz biri. turk solcusunun onu sevmemesi tabiidir ama statukocu partileri onadn daha cok sevmeleri kendi aralarinda apayri bir ozelestiri mevzusudur.
  • ercan arikli anisina yazdigi yazi ile gordugum en garip veda yazisina imza atan gazeteci. aslinda bu yazi onun nasil engin ardic oldugunun en basit ornegi kanimca
hesabın var mı? giriş yap