• ölücülükte çığır açmak isteyenler ekpara limitlerinin tamamını kullanıp 8 günlüğüne cepteteb'e aktarırsa 0.5 puan daha fazla faiz geliri elde edebilirler. hem bankacılık sisteminde hacim olur, hem de enpara bizim gibi şark kurnazlarına kampanya yapmaktan vazgeçer, hepimiz rahatlarız.
  • atm konusunda hem eksisi hem artısı olan bankacılık.

vezneciler metrosunun oradaki finansbank atm'si kaldırıldı. yine zaman zaman kullandığım esenler metro çıkışındaki atm'si de kaldırıldı. finansbank atm'lerini ekisi kadar sık göremiyorum. bur bir eksi.

ama artık olarak, her ay başka bankaların atm'lerini komisyonsuz olarak kullanmaya izin vermesi çok iyi oluyor.
  • finansbank atm'si bulmak ne kadar zor olsa da birikim yapmak için bence en ideal bankacılıktır
  • artik bi bok ozelligi kalmamis olan bankacilik
  • serdar ortaç'lı video çekmişler. yaktın kendini enpara.
  • gül gibi geçinip giderken eskiyen kartımı değiştirdikten sonra son birkaç aydır sorun yaşıyorum encard ile.

öncelikle market alışverişinde ödeme yapamadım. kasiyer birkaç kez denedikten sonra "bu kartla daha önce de bu problemi yaşamıştık. bankaya ilettik çözemediler" dedi.

tek seferlik bir hadise sanıp üstelemedim.

sonra başka bir zaman öğlen yemeği için çıktığımızda dönercide yaşadım aynı problemi. ama bu sefer inat ettim, 3 kez denettim, üçünde de ödeyemeyip mecbur kredi kartına yöneldim.

bunun üstüne kendileriyle iletişime geçip sorundan bahsettim. ilk tepki "şifrenizi yanlış girmişsiniz" oldu. hem de üst üste 3 kez yanlış girmişim güya ve üstüne üstlük bu sebeple kart da bloke olmuş. sağolsun blokeyi kaldırdı adamcağız ama sorun hala ortada. teknik ekibe aktaralım onlar baksın, size dönüş yapsınlar dedi, hayhay dedim.

teknik ekip dönüş yaptı: "taksitli pos" üzerinden işlem yapmaya çalışmışım, ondan problem olmuşmuş. "dönercide?" diye sordum, haliyle adam da afalladı. "bakın markette şöyle şöyle hadise yaşadım, tek problem yaşayan ben değilmişim kasiyer kız söyledi" dedim; biz biraz daha araştırıp size dönelim dediler.

biraz daha araştırıp döndüler: "geçen günkü dönerciden sonra yine alışveriş yapmışsınız ve ödeme yapabilmişsiniz, demek ki sorun yok" dediler. ahhahaahahhahaha ulan? marketi yine hatırlattım, tamam size dönüş yapıcaz dediler.

bugün eve yemek söyledim, kapıda ödemeye çalışıyorum, yine aynı hata. yalnız bu sefer temkinliyim, hata kodunu aldım: http://i.hizliresim.com/kbqrjj.png + http://i.hizliresim.com/npxjwg.png

"red: 076" şeklinde bir hata bu. google'dan bakınca "key senkronizasyon hatası" şeklinde bir sonuç çıkıyor. elbette ki tam emin olmamakla birlikte yetkisiz kullanıcı kabilinden bir karşılığı var sanıyorum.

az önce son kez kendilerine yine yazdım. bu sefer buraya koyduğum görsellerle birlikte ve "red: 076"nın ne manaya geldiğini açıklar nitelikte yazdım. bakalım çözebilecekler mi?

*

normalde nakit taşımıyorum. maaş müşterisi olduğum bankaya maaş yattığı an encard'a eft yapıp harcamalarımı encard üzerinden yapıyorum. yani cüzdanımda encard haricinde debit kart yok. kredi kartını da yukarıda bahsettiğim haliyle, yani mecbur kalırsam kullanıyorum.

ben cebimdeki kart için "acaba bu sefer sorunsuz ödeme yapabilecek miyim?" endişesi taşıyacaksam afedersiniz ama ne yapayım o kartı? kaldırır atarım. mis gibi maaş müşterisi olduğum banka var, oradan yürürüm. göbeğimiz bir kesilmedi ya enpara ile?

velhasıl, bu uyarıyı aslen yine enpara müşteri kaybetmesin diye yapıyorum. güzel bir hizmet, güzelce devam etsin istiyorum. başka bankamatiklerden ücretsiz para çekimine son vermişler mesela, ona rağmen kullanmaya devam ediyoruz, yeter ki verdikleri kart görevini yapsın, fazlasını değil.
  • şikayetinizi sosyal medya hesaplarınızdan dile getirince bir şekilde size ulaşan ve sorununuzu çözmeye çalışan bankacılık hizmeti.
  • giriş yapmak istediğinizde ios uygulamaysını son versiyonu ile güncellemek gerektiğini söyleyen bankamsı. tek özelliği şubesiz bankacılık olan ve online hizmet veren bir oluşumun müşterilerine bilgi vermeden uygulamayı güncellemeye zorlaması ve giriş izni vermemesi için çok mu düşündünüz gerçekten bilemiyorum. pazarlama ekibiniz son 1 yıldır ne doğru düzgün kampanya düzenleyebildi, ne de müşteri memnuniyetini arttırıcı tedbirleri alabilmek adına çaba sarf etti. böyle olunca her yerde övdüğümüz bu oluşumu son bir yıldır her yerde kötüler hale geldik maalesef.

örneğin; müşteri olabilmek ve hatta giriş yapabilmek için telefon numarası veriyoruz. çok mu zor

"sizleri çok seviyor, iyileştirmeler için sürekli çalışıyoruz. xx.xx.xxxx tarihinde ios/android uygulamamızda güncelleme yayınlayacağız. bu tarihten itibaren uygulamaya girişlerinizde sorun yaşamamak adına uygulamayı güncellemeyi unutmayınız."

şeklinde mesaj atmak. mesajı geçtim mail bile atmaya tenezzül etmiyorsunuz. zaten kampanya düzenlemek gibi bir derdiniz kalmadı. bari mağdur etmeyin bizi. işlem yapabilmek için telefonun tarayıcısından girmeye uğraşıyoruz ondan sonra.
  • çok çakaldırlar. bir iş için 8000 tl krediye ihtiyacım var.dedim masraf evrak uğraşmayayım alayım enparadan geçeyim.adamların bana sağlayabildiği kredi 3000 tl imiş.olm nasıl bi algoritmanız var lan. aylık belgeleyebildiğim net gelirim 3300 tl zaten. kredi kartlarına 5 kuruş borcum yok.kredi notum son baktığımda 1850 falandı.dedim bir finansbanka uğrayalım nedir ne değildir diye.kadın dedi sıkıntı yok sistem veriyor.ama bie ton dosya masrafı hayat sigortası hayır böyle yapacaksanız bari 30000 tl diye reklam yapmayın olm.

tanım:çakal bankacılık
  • yeni mail geldi. 100 bin tl üstü mevduatı olan müşterilerine faizi arttırmışlar. eskiden 500 bin tl üstü mevduatın faizi daha düşüktü. bu demektir ki küçük yatırımcı yerine büyük yatırımcıyı tercih edecekler artık. bir nevi lig değiştirdiler.
hesabın var mı? giriş yap