• zeki insanların ortak özellikleri arasında yavaş konuşmak gösterilebilir bu bağlamda. evet durun bir düşünün, eşiniz dostunuz arasında hızlı ve acele konuşanlar ile yavaş konuşan insanları bir gözden geçirin. hak vereceksiniz.
  • bir konuyu iyi bilmesinin; başkasına düzgünce anlatabileceği veya entelektüel bilgiyi karşısındaki kişinin dar dağarcıklı seviyesine indirgemek için bilindik, basit kelimeleri hemen seçebileceği anlamına gelmemesindendir, bu duraksamanın yanında konsantrasyonu arttırmak için insanlarla göz temasını kesip yere bakarak düşünmeye devam etmesi de sık görülür. (bkz: çok dil bilenlerin telaffuzlarının bozulmaya başlaması) (bkz: siz türkler nasıl diyor)
  • "siz türkler ne diyor" demek istiyor da diyemiyor işte.

ben bazen diyorum amasdfdfgzdfg
  • duraksama anında geçen anlarda benim için zaman yavaşlar, entelektüel insanın duraksaması 15 saniye ise, bana 3 dakika gibi gelir. (bkz: einstein’ın ikizler paradoksu)
  • doğru kelimeyi değil de ağzına ilk gelen sözcüğü kullanan bazı insanlar tarafından sözü sıklıkla kesilir ve bu yüzden sıkıcı olduğu söylenir, yine ağza gelen ilk sözcüklerle ya da kendini ele veren bakışlarla.
hesabın var mı? giriş yap