• geçenlerde hakkında şöyle bir paylaşıma denk gelmemle beni fazlasıyla güldürmüş olan, leyla ile mecnun'un vazgeçilmez karakteri.

+ adın ne?
    - erdal.
    + anlamı ne?
    - cennetten yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi.
  • tuzluk falan ama yeri geldiğinde iyi göndermeler yapıyor şaşkınbakkal;

--- spoiler* ---

iskender ile yavuz bakkalın önünde oturmakta ve yine her zamanki gibi plastik bardakta gelmiş olan çaydan şikayet etmektedirler, öyle ki yavuz geçenlerde istediği türk kahvesinin bile plastik bardakta geldiğinden yakınır, erdal bakkal devreye girer;

- ne oluyor sabah sabah ne adamın üstüne üstüne geliyorsunuz, allah allah. yani bu bardakların üstüne isminizi yazsam böyle konuşmazsınız ha.

*

--- spoiler ---
  • leyla ile mecnun'un 21.bölüm başındaki iftar sofrası sahnesiyle tam bir efsane olmuştur bence. belki 30 sefer izledim o sahneyi ama halen aklıma geldikçe gülüyorum.

iskender: erdal yedin mi orucu ! ?
    pakize : aaaaa !
    erdal bakkal : he dayanamadım iskender :)
    iskender : nasıl dayanamadım iskender, oğlum 61 gün kefaret !
    erdal bakkal : öderiz ne yapalım be allah allah, yemekler de çok güzel olmuş valla yenge güllaç da çok güzel olmuş eline sağlık:)
    iskenderv. güllaç mı oğlum ne zaman yedin güllacı ?
    erdal bakkal : pilavdan sonra:)
    iskender : pilav mı...
    erdal bakkal : daha patlıcan da varmış valla ya bilsem bu kadar yemezdim yenge onu da şeyden ezandan sonra yeriz artık.

tüm sahne boyunca erdal bakkalın yüzünde garip bir sırıtma vardır zaten sahneyi komik yapan da o pişkin yüz ifadesidir.

abi kurbanın olayım hayatımızdan çıkmayın bu dizi ben ölene kadar devam etsin. amin.

edit :http://www.youtube.com/…5pwckr-6d_w&feature=related
  • leyla ile mecnun dizisinin bakkalı, cafesi, restaurantı bir nevi agorası durumundaki mekan. ilk bölümde klasik bir bakkaldan öte birşey değilken zaman geçtikçe ürün gamını genişletmiş ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda kendini geliştirmiştir. kendisini işleten bakkal erdal ve tüm müşterileri dizi içersinde birer fenomen olmuşlardır. böyle de uğurlu bir mekandır.

önemli toplantılar hep bunun önünde yapılır, hayati kararlar bu bakkal'dan alınan çaylar içilirken verilir. burada içebileceğiniz özgün tatlardan biri de erdali'dir.
  • paralarını "100, 100, 200, 100, 200, 200, 200, 100..." şeklinde sayan deli bakkal. 100 liraları sayarkenki ifadesiyle 200 liraları sayarkenki ifadesi arasındaki fark, master class oyunculuk dersi konusudur.
  • karısının gotik olması da ayrı bir özelliğidir.
  • askerde, askerlik anıları anlatan adamdır.
  • freddy krueger'in boğazına yapışıp:

- ne oldu ne oldu he suratsız ne oldu, tahmış elinede pıçahları, benimi pıçahlayacaktın ha oğlum erdal bakkal kimsede parasını bırakmaz verecen o parayı...

demiş efsane dizi karakteridir. hayranlıkla izliyoruz..
  • ismailin kendisini sigortalama önerisine "bakkalım lan ben" diye cevap veren adam.
    (bkz: cengiz bozkurt)
  • leyla ile mecnun'un 41. bölümünde nurten'den izin isteme sahnesiyle şov yapmış olan adam. detay vermiyorum spoiler olmasın, izleyenler benim derdimi anlamışlardır zaten.
hesabın var mı? giriş yap