• orumcek restoranda halay çekmeden,halil'den patlayana kadar midye dolma yemeden,yunus barda bira içtikten sonra kaydıraklardan kaymadan,set restoranda güneş batımı eşliğinde rakı tokuşturmadan, disco çıkışı bir kokoreç devirmeden; dönülmemesi gereken mekandır..
  • subay cocuklarinin tanisip kaynastigi , subay esleri nin dedikodu yaptigi, mustakbel damat ve gelinlerini sectigi tipik bir askeri kamp.
  • eskiden havada aksiyon, aşk kokusu vardı. şimdi yeller, yaşlı dayılar teyzeler var.

ya da biz ergendik, heyecanlıydık. şimdi yaşlı dayı olduk.

ya da dostlarla güzeldi, dostları kaybettik.
  • 1989-1991 yılları 19 haziran-3 temmuz devresini içinde geçirdiğim kamptir.

havaci kampı sabah 10 da müzik yayınına başlar, ilk anons tarih,hava sıcaklığı ve su sicakligiyi. ardından nilüfer ve kayahan in albümleri döner dururdu.

aksama kadar 100 tane tost ve elvan gazozu icisim. örümcek restoranla gurur duymak filan gibi işler olurdu.

yemekten sonra sinemanın önündeki parkta deliler gibi oynamak, akabinde sinemaya girmek vs gibi işler olurdu.

şaban gurbette filmini ilk defa bu sinemada izlemiştim.

diskosunu bilemeyeceğim zira sabah 9 akşam 5 arası mesai şeklinde denize girip kumda oynadığım için gece 11 gibi bayiliyordum.gerçi bayilmasam da 10 yaşında diskoda ne yapacaktim?
  • denizi bazen deniz anası ve yosunla dolu olmasına rağmen kamp faaliyetleri ve imkanları ile bu yönden gidilebilecek en güzel kamptır. askeriye ucuzluğu doğal olarak burada da kendini göstermiş olup 2 tl'ye votka içebilir, 4.5 tl'ye tekilayı (hani barlarda votka+cin diye kakaladıkları değil, bildiğimiz olmeca) götürebilirsiniz.

bir de diskosunun girişinde hiçbir yerde göremeyeceğiniz sıkı denetim vardır. 2 tane body guardı dikerler, 16 yaşından küçük hiç kimseyi almazlar. ilk kez kimlik gösterip girdiğim yer burasıdır ki 18 yaşımı geçmiştim.
  • kablosuz internet hizmetinin sadece internet cafe'de çektiği kamp. yani internet cafe'de laptop'ınızla internete girebiliyorsunuz. ne olurdu sahile 3-5 ap koysaydınız da, denize karşı kolamızı içerken entry girebilseydik. seç al diye bir zımbırtı yapmışlar, almayın, alanları uyarın. mezeler seç al sistemiyle istanbul fiyatlarını 3'e katlıyor ve askeri tesisler ucuzdur tezini doğrudan çürütüyor. bir kaşık patlıcan salatasına 4 lira verilir mi yahu, bu fiyata antalyada tatil yapılır bea.

onun haricinde emekli döneminde gelirseniz +10 -10 yaş aralığında hiç kimseyi günlerce görmeyerek değişik bir tecrübe yaşayabilirsiniz. bu tuhaf ortamın insanın kitap okuma hızını arttırdığı ve 10 günde 20 kitap bitirebilir hale getirdiği rivayet ediliyor.` :erdekte güzel alımlı suser varsa sesimi duysun`` :müşkül durumdayım imdat yani`
  • balıkesir askeri lojmanlarından askeri servis kaldırılırdı vakti zamanında. coşkun evcim dans grubunu seyretmiştim burda yasemin * daha ana kuzusuydu o zamanlar...
  • az önce nette gezinirken denk geldiğim kamp. çocukluğumun ve ergenliğimin en güzel anılarına sahip. çocukken arkadaş olmak daha kolaydı tabi, tanışırdın ondan sonra 1 hafta-10 gün yaz kankalığı. örümcekte kahvaltı, atari salonu , geceleri işkembe. ilk defa bir kızdan orada hoşlanmıştım, çocuktum sene 96-97 falan, düşündükçe hüzünleniyorum. umarım bir gün tekrar gidebilirim...
  • havacılara ait olanında şu an itibariyle bulunduğum kamp...

96 temmuz yazında ilk defa gitmiştim. upuzun bir sahil şeridi vardı. örümcek restaurant'ın biraz ilersinde açık kafenin oraya kocaman bir televizyon koymuşlardı, bir televizyon kanalında, 96 türkiye güzellik yarışması vardı. hiç unutmam, siyah takım elbisesi ve papyonuyla çelik sahneye çıkmış, yaman sevda'yı söylemişti. ayrıca bir diğer gün de marmara restaurant'ın oradaki kafede, tv izleme salonu tıklım tıklım dolu, atalanta 96 olimpiyatlarında, naim yine dünyaları kaldırıyordu. hey gidi eski günler, aradan tam 25 sene geçmiş, inanılmaz bir nostalji yaşadım.
  • asker de olmanın yarattığı zamanın durması psikolojisini saymadınmıydı çok güzel günler yaşadık 2006 yılında gökkuşağı restaurantta bar çavuşu ve kasa çavuşumla üçümüz tatlı anılar var hafıza da
hesabın var mı? giriş yap