şükela:  tümü | bugün
 • 15 temmuz'u önceden haber verenlerden, cıa görevlisi michael rubin'in dün yazdığı ilk yazısında geçen iddia.

  "ya erdoğan kendiliğinden düşer ya da bunu perinçek yapar. perinçek, tüm meydan okumalarına rağmen, hala dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşabiliyor. belki de kimin ayakta kalacağı sorusunun cevabı, bunda saklıdır."
  şeklinde devam ediyor.

  aynı gün yayınladığı ikinci yazısında ise;
  erdoğan'ın bu sessizliğinin fırtına öncesi sessizlik olabileceği yorumunu yapıyor.

  16 aralık'ta yayınlanmış makalelerinin özü korunmuş çevirileri:
  *erdoğan, ordu ile mücadelesinde ayakta kalabilecek mi?
  *türkiye 2. darbe için mi hazırlanıyor?

  ekleme: aq adam başarısız darbeyi biz mi yaptık desin, tabii ki tiyatro diyecek. rubin, şerefsiz bir manipülatördür, orası ayrı. ama boşa yazmaz.

  ekleme2: yazılara konu olan televizyon programının tamamı

  ekleme3: link ölmüş, düzeltildi.
 • bahsedilen perinçek bizim perinçek ise ilginç iddia. ben doğu perinçek'in ateş olsa cürmü kadar yer yakacağı kanaatindeyim. kaile almaya değer biri olarak görülmediğinden kendisine sataşılmadığını düşündüm hep.

  bahsedilen perinçek doğu perincek değilse de, salaklığımın nişanesi olarak kalsın bu entry.
 • saçma bir makale!
  bu rubin denilen adam bıraksın erdoğan'ı da kendi başkanı obama'nın nasıl ortadoğu'da rusya'ya kaybettiğini. ingiltere gibi avrupa birligin de truva atı olan bir ülkeyi nasıl kaybettiğinin izahını yapsın.

  bu ülkede erdoğan tek başına güçlü zannediyor bu andaval! adamın arkasında 100 bin kişilik emniyet teşkilatı olduğunu unutuyor.
 • bu yazı da, aynı yazarın bugün ve daha önce yazdığı diğer yazılar da kanımı donduracak kadar soğuk.

  sevmiyorum abi şu anki türkiye yi ve temsil ettiklerini. ülke yalanın, üç kağıdın, defterine uydurmanın ülkesi oldu şu son on yılda, belki hep öyleydi ben farkına yeni varıyorum bilemiyorum.

  fakat ülke gene bir tane bizim için. seçilmişlerin hatalarını görüp yaptıklarını hiç beğenmesem de darbe hi bir zaman doğru bir seçenek değil.

  ülke son bir senede iki tane darbe gördü, biri seçilmiş hükümetin düşmesine sebep oldu diğeri de bir sürü vatandaşın ölmesine. ikisi de bizi hep yanlışa doğru itti ve hala itiyor.

  şu anda devlet anayasa değişikliği adı altında yeni bir darbeye hazırlanıyor, bunu oya sunacak olması pek fark etmiyor, tepeden inme ve demokrasiyi baltalayacak bir iş olduğu zaten sunulan taslakta açık seçik orada duruyor.

  ha bu benim hoşuma gitmiyor, o zaman birileri ayaklanıp darbe yapsın hükümet değişsin mantığı doğru değildir. doğru olan seçilmişlerin işi, görev sürelerince milletlerine en doğru şekilde hizmet verip demokrasiyi ileri taşınmasıdır. ha şimdi bunu göremiyoruz, umarım devlet aklı hasıl olur ve bu ve bunun gibi yazılarda öngörülen sona, ki bu açık net iç savaş öngörüsüdür, yola açacak adımlar hiç bir taraftan atılmaz. öte yandan açık seçik ülkeyi bölüp parçalama derdi içten dıştan her taraftan bastırıyor.

  ne biçim bir ortama geldik anasını satayım, ne oluyor lan ülkede. olm ben seçmedim bu hükümeti, özellikle akp seçmeninin ne oluror demesi lazım, yoksa iş boka saracak gibi.
 • michael rubin salağının bir başka saçmalama krizi yazısıdır. olm yılmaz özdil bile en azından bu ülkede yaşayan biri olarak saçmalıyordu. hani seni okuyup ciddiye alanların akıl ziyanına mı üzüleyim? yoksa her fantazinin boşa çıkmasına mı?

  önce "darbe olacak" diye yazıp sonra "15 temmuz tiyatro" yazan adama nasıl güvenebiliriz?

  lütfen artık salaklığının farkına var ve bildiğin konularda yaz. (dikkat ettyisen iddialara cevap bile vermedim. s*ktir git rubin)
 • hadi inşallah demek istemezdim. darbenin her türlüsü kötüdür. fakat bu duruma getiren arkadaşlara zerre acımam yok. darbede olsun, hapislerede düşsünler, mahkemelerde de yargılansınlar. zira gezi süreci ile başlayan devletin gücünü kullanarak kendi vatandaşına zulmetme işinin ayarı kaçtı.
 • elin okyanus ötesinden michael'ı ülkedeki khk'ları takip ediyor lan, okumaya üşeneceğim perinçek demeçlerini bile okuyor. vay amk.

  bu arada yine mi perinçek? hem yıllardır barajaltı partiye sahip olup, hem bu kadar gündemde kalabilen başka adam görmedim. yazılarında perinçek'in adı anılıyor, devlet bahçeli bile var(rte'nin yardakçısı, partiyi satan lider olarak) ama kk yok, tabi kılıçdaroğlu kim ki zaten..

  yazıda paylaşmak istediğim şöyle bir tespiti var;

  --- spoiler ---
  gazetecileri koruma komitesi(cpj)'ne göre; türkiye'de geçen yıl, diğer bütün ülkelerden daha fazla gazeteci tutuklandı, çin'den 2 kat fazla ve rusya'dan 40 kat fazla.
  --- spoiler ---

  ordu içinde perinçek kadrolaşması ile erdoğan kadrolaşması goygoyu komik ve saçma geldi ama yine de attım fav'a.

  edit: ha bu arada adam sadat isimli kurumun uzunun sonraki dönem için hazırladığı islamcı askeri kadro havuzu olduğunu iddia ediyor. başındaki adamın da vakti zamanında irticai faaliyetlerden dolayı ordudan atıldığını söylüyor. bu da önemli bir noktaydı, en azından sadat isimli kurumun varlığından yazılar sayesinde haberdar oldum.
 • perinçek halktan alır cevabını. bir de kimdir bu perinçek, niye durduk yerde imalarda bulundu, okuyalım.

  http://yeniikdam.com/…nli-darbe-imasi-neyin-isareti
 • "natocu atatürkçü" diye bir kavram olduğunu öğrenmemi sağlayan başlık. atatürkçüleri ergenekondan hapse atan natocular değildi.