• kısa sürede çözülebilecek mülteci krizimizi uzun sürede tavşanlar gibi çüküşerek çözelim diyenleri de görmemizi sağlayan, olmayan haklılık.

kafalar tertemiz.
  • kendisinin türk nüfusun azınlık durumuna düşmesine dair bir korkusu, çekincesi olsaydı o kadar mülteciyi almazdı zaten. hayır 80 milyonu doyuramıyoruz şu topraklarda, her şeyimiz ithal, daha fazla çocuk mu bunun çözümü? bir insan nasıl daha kalabalık olmanın sorunları çözmeyeceğini anlayamaz, ben de onu anlamıyorum.
  • (bkz: tıkanmış başlık)
    (bkz: kendi tezini çürüten girdi)
    ülkemizde el üstünde oldukları sürece biz azınlık olmaya mahkumuz.
    buyrun efenim
  • bunun için gereken şey ülkede yaşayan her bireyi bilinçlendirmektir.

hadi gelen suriyeliyi yollayamadın, ki yollaman gerekliydi, o zaman onlara bilinç vereceksin. "çocuk rızkı ile gelir" düşüncesini sileceksin bir defa kafalardan. kürt diye sınırlamak hata olur, eğitim seviyesi olarak geride kalan halkın önemli bir kesimi zaten doğum kontrol falan nedir bilmiyor. çocuk yapar onu da tarlada çalıştırırız mantığı ile ölene kadar yapıyorlar. sonra zaten akraba evliliği nedeniyle bir kısmı englelli doğan bakamadıkları bir sürü çocuk çıkıyor piyasaya. onlar da çocuğun rızkı ile gelmediğini anlayacak. bunu anlatacak olan da otoritedir ne yazık ki. ancak oy kaygısı ile kimse böyle bir işe girmez.

sonuç olarak, tavşan gibi üreyin demek çözüm değildir, sadece nüfus patlamasına yol açar.
  • ülkede 2. çocuğu yapmak demek ara eleman üretmek demek, 3. çocuk direk vasıfsız eleman üretmek demek olduğundan gereksiz gördüğüm önerme. 1 olsun bizim olsun en azından üst düzey eleman yetiştirmiş oluruz.*
  • değildir. çözüm suriyelileri sınır dışı etmekten geçer. nesini anlayamıyorsunuz gerçekten bu durumun? şu ülkeye asla faydası olmayan adamları besleyip çoğalmalarına müsade etmeye utanmayan adamlar üç çocuk diyor.
  • ülkedeki sorunların artan nüfus ile çözüleceğine inanan bir aktrol beyanı. sorunun asıl kaynağının bu güne kadar kendisi gibi idrak yeteneği olmayan insanların çoğalması olduğunun farkında değil.
  • 1100 odalı sarayda oturan için haklı açıklama.
  • dünya hindistan'ı kıskanıyor.
hesabın var mı? giriş yap