• allah rahmet eylesin..

“şu dünyada bir nesneye
    yanar içim göynür özüm
    yiğit iken ölenlere
    gök ekini biçmiş gibi”
  • eren, kendisini hava tahminlerinden takip eden ve burada üzüntümüze ortak olan değerli takipçilerinin kendisine atfettiği tüm özelliklere haiz, samimi, nazik ve kalbi yüzüne yansıyan güzel bir insandı. bu süreçte tüm gücüyle ona destek olan güzel ailesine, arkadaşlarına ve yazılarından takip edip ona destek olan herkese sabır diliyorum. bir zamanda ya da boyutta, bir yerlerde yeniden görüşmeyi diliyorum abi...
  • arkadaş grubumuzdan biri gibi olmuştu kaç senedir, cebimize gönderdiği bildirimler ile.

en kötü türden beyin tümörü ile girştiği, büyük bir kararlılık, umut ve pozitif bakış ile sürdürdüğü mücadeleyi kaybettiğini az önce öğrendim. çok üzgünüm.

bizzat tanımasam da, binlerce insana sırf hayrına iyilik yapan, iyi bir insanın, genç bir babanın, bu yaşta göçüp gitmesi çok üzücü.

mekanı cennet olsun. ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum.

:/
  • içinde yaşadığı topluma karşılıksız katkıda bulunan güzel bir insandı. onun gibilerine artık dünyamızda çok rastlayamıyoruz. menfaati olmadan insanlara bilgi ulaştırmaya çalışmak bugünün geçer akçesi değil. eren bunu yıllarca yaptı. verdiği bilgilerle hayatımıza dokundu, onu okuduktan sonra aldığımız şemsiye, boynumuza sardığımız atkı, ya da dışarda açık havada yaptığımız güzel bir program küçük kelebek etkileri ile kim bilir neleri etkiledi. sana çok teşekkür ederim eren, bu dünyadan erken ayrıldın ama hiç tanımadığım binlerce insanın hayatına dokundun, bunu da sessiz sakin ve karşılıksız yaptın. bu dünya dönüyorsa senin gibilerin yüzü suyu hürmetine dönüyor. bir şekilde seninle kesişmiş olmaktan çok mutluyum, allah senden razı olsun, allah sana rahmet eylesin. seni hep mutlulukla hatırlayacağız...
  • hastalığı nüks edip de kötüleşmeden önce buluttan uygulaması üzerinden hemen hemen her gün attığı ve sadece hava tahmininden ibaret olmayan bildirimler ve bilgilendirmelerle, hiç yüzünü görmemiş olsak da tanıyor olduğumuzu hissettiğimiz bir arkadaştı eren kısmet. bunun yanında her telefona zorla yüklenerek gelen accuweather'ın gerzekliğinden bizi kurtaran son derece isabetli tahminleriyle hava durumu hakkında önceden bilgilenmemizi sağlayan, ayrıca kendi adıma hava olaylarına olan merakımı da artırmayı başarmış ve beni araştırmaya itmiş bir insandı.

uygulaması olan buluttan'ı ilk indirmemden kısa bir süre sonra hastalığı ortaya çıkmış ve ameliyat olmuştu, epey bir süre de sorunsuz gitti ancak 2020 sonundaki ikinci nüksünden sonra maalesef bir daha toparlanamadı. daha dün gece eşim sordu "eren ne oldu acaba" diye de, ben de iyi bir gelişme olsaydı kendisinin bizi merakta bırakmamak için mutlaka haber vereceğinden emin olduğum için durumunun büyük ihtimalle hiç iyi olmadığını söylemiştim ona, bu akşam da ölüm haberi geldi. zaten kendi ağzından gönderdiği son bildirimi dört hafta önce başka birisine yazdırmıştı felçli olduğu için, 2 hafta önce de en son ailesinden birisi son gelişmeleri yazmıştı.

soğuk ve karlı havaları çok sevdiği için istanbul'un 2017 yılından beri görmüş olduğu en ciddi soğuk hava dalgası olan tulpar soğuk hava dalgasına türk amatör meteorologlar tarafından kendi adı verilmişti jest olarak da ne kadar mutlu olduğunu yazmıştı.

en azından gitmeden güzel bir kar fırtınası görüp gitti diyebiliyorum. vefat eden insanın arkasından "mekanı cennet olsun" veya "ışıklar içinde uyusun" denir ama kendisi için en iyi temenni "karlar içinde uyusun" olacaktır.

ayrıca ölümü hak eden bu kadar tip varken ölümün gene böyle pırıl pırıl ve gencecik bir insanı aramızdan alması da hiçbir şeyin adaleti olmadığının göstergesi adeta.

gittiği yerde huzur bulsun.
  • şahsen tanımadığım birinin ölümüne ağlamam nadirdir.
    (bkz: buluttan) app ile hergün günde 4-5 kere bağlantıya geçtiğim, hastalığını tedirginlikle takip ettiğim, bir dostum, kardeşim gibi olmuştu. huzurla uyu güzel insan, her kar yağdığında, her çılgın hava olayında biz gene seni anacağız.
  • haberini alinca cok uzuldugum genc, iyi bir insan(di).
    lanet hastalik onu da aldi goturdu, en guzel caglarini karartarak.
    ne denebilir bilmiyorum.

kendisi artik buluttan bildirmeyecek, bulutlarin ta kendisi olacak.
    mekani cennet olsun
  • şimdi izmir hava durumu paylaşınca vefatinden haberim oldu. yıllardır düzenli takip ediyordum buluttan bildiriyor sayfasını, sonra uygulamasını. üzüldüm akşam akşam. gencecik adam, yazma tarzından da ne kadar düzgün, iyi bir olduğu belliydi. tanıyor gibi hissediyorduk.
    yakınlarına sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor tabi insanın elinden. genç kayıplara daha bir içleniyor insan.
  • tüm sevelerinin başı sağolsun. arkasından çok güzel izler bırakarak gitti.
  • bildirimlerden nefret eden biri olarak, bildirimlerini açtığım tek facebook sayfasının kurucusu olan kişiydi. doğru ve öğretici tahminleri sayesinde biz de havayı biraz daha iyi anladık sayesinde. duyunca çok üzüldüm. tanımasam da sanki tanıdığım birini kaybetmiş gibi hissettim. görüyorum ki birçok insan da benim gibi duygular yaşamış. bunu başarması bile ne kadar iyi bir insan olduğunun kanıtı bence. biz bile böyle hissediyorsak, yakınlarını düşünemiyorum. ailesine ve onu yakından tanıyanlara sabırlar diliyorum. küçük bir çocuğu olduğunu şimdi öğrendim. bir gün bu satırları okursa, babasının harika bir insan olduğunu bilmesini isterim.

iyi ki böyle tutkulu bir hobin olmuş da seni tanımışız, her şey için teşekkürler eren kısmet.
hesabın var mı? giriş yap