• üst edit: işbu entry, (#129917418) bu yazılanlara cevap olarak yazılmıştır.

bir üstte yazan yazar arkadaş "ne sikik tavsiyeler veriyorsunuz demeyeceğim" demiş. ben diyorum ne sikik tavsiyeler bunlar.

"açalım biraz:

denizde ayağınıza yosun deyince ödünüz patlıyorsa,
    ne yesek acaba diye kararsız kalıyorsanız,
    abuk subuk durumlara ağlıyorsanız,
    sürekli "sen bilirsin", "çok yoruldum", "canım istemiyor" diyorsanız,
    şikayet üretmeyi seviyorsanız,
    kararlı davranmıyorsanız,
    yalan söylüyorsanız,
    çok konuşuyorsanız, (hele ki boş konuşuyorsanız)

sıçtınız." bak bak yazdığına bak.

ben bir kadını sevdiğim zaman; sen bilirsin, çok yoruldum, canım istemiyor diyemeyeceksem, çok konuşmayacaksam, onunla boş yapamayacaksam, ne yesek diye salak salak fikirler üretemeyeceksem, "yosun" burada metafor ise atıyorum ben de "palyaçodan" korkamayacaksam, canım sadece ağlamak istiyor diye onun mis gibi kokan vücuduna sarılıp doya doya ağlamayacaksam, kararsız kaldığımda ona soramayacaksam. ee ne sikime var o kadın benim hayatımda.

kadın, güçlü erkek istermiş, yengeç bile güç gösterirmiş, hassiktir ordan rıfat abi. ben bütün güçsüzlüklerimde yanımda olacak kadın isterim, bunu küçük gören kadının da yeri belli. internet geldi de daha fazla görüyoruz. "rakı seven kadınların, kısa paçalı reyis "güçlü" sevgililerini.

bizler artık mağara adamı değiliz beyler, koynuna girip ağlayamayacağınız kadınlarla işiniz olmasın. sonunda ya atm olursunuz, ya bombok bir ilişki içerisinde boğulursunuz. bırakın "rakı" seven, hayatında bir bok olamayıp, karşısındaki adamın gücüyle statü kazanan kadınları da kendi ayakları üzerinde duran, zaten "güçlü" olan kadınlarla birlikte olun. bu ayı oğlu ayılar gibi güçlüyüm ben diyip de vasıfsız, korunmaya muhtaç kadınların peşinde koşmayın.

debe editi: dün geceden beri mesaj kutusunun içi bmw anahtarları dolmuş. rica ediyorum "alfa" beyler, benim mesaj kutum nargile cafe değil, en çok siz "erkekkkkk"siniz. hadi, siz yavaştan cadde'ye akın
    bir de "sevgili olmayalım" videosunu çeken "alfa" seven hanımlar, sizi de mesaj kutum yerine cadde'ye alalım.

şuku veren herkese de teşekkür ediyorum, iyilik kazanacak kısa paça bitecek :)
  • ayni kizda israr etmek.

istedigimiz kizdan baslayabiliyoruz halbuki.
  • ilişkide %100 dürüst olmaktır. oğlum yapmayın lan, ben bu hatayı yaptım ama bari siz yapmayın. karşınızdaki insan size karşı en fazla %30 dürüst davranıyor. siz sıçıp sıvadığınız bir konuyu tüm gerçekliğiyle anlattığınızda, karşınızda size karşı dürüst olmayan insan, sizi dürüst olmamakla suçluyor.
    bakın yalan söyleyin demiyorum ama her şeyi de anlatmayın.
  • bir erkek tarafından söylenmesi gerekirse birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

1. değer verdiğimizi göstermek için saçma sapan triplere girmemiz. sonunda ise ya hanım kızı bunaltmamız yada ilgi manyağına dönüştürmemiz.

2. kıskançlığın ayarını tutturamamamız. yani öyle genişlik olarak değil de, kuzeniyle çay içti diye sevgilisine atarlanan arkadaşım var lan benim. burada bazı kadınlarda da hata var. sevgilinizin sizi kıskanması alttan hoşunuza gidiyor biliyoruz da, siz kıskandırmayı silah olarak kullanırsanız, erkek de sapıtır belli bir noktadan sonra.

3. tartışmalarda gardımızın çabuk düşmesi. yerini koruyamazsan aha yazıyorum, 1 sene içinde boğazına ipi geçir ver yengenin eline. seviyorsun anladık da, abartmayın yani.
  • ertelemesi...hayalleri, planları, güzellikleri, eğlenceyi, yaşamı.

neden erteliyor dersek, ikinci hata geliyor: nasıl olsa o benim düşüncesi...nasıl olsa yanımda, nasıl olsa ayrılmıcaz, nasıl olsa artık hep birlikteyiz düşüncesi...

ertelemeyin. haliniz vaktiniz yerindeyse paraya da düşkün olmayın. gezin, yurtiçi yurtdışı farketmez gezin. cafe mafe restaurant farketmez gezin. müze park şelale farketmez..gezin, yaşayın birlikte...

resmi bağa güvenmeyin, seviyorsanız eğer, gerçekten seviyorsanız; aranızda daima olan o gayriresmi bağı güçlü tutmaya çalışın..

bu hayata bir kere geliyosunuz. gün gelip bir sabaha, 65 yaşında uyanıp arkanıza baktığınızda, keşke şunları yapsaydım demeyecek bir hayatınız olsun.

keşke, dedirtmeyin kendinize...en büyük hata bu işte.
  • geçmişte yaşamak.
    çünkü en moderninin bile 180 derece döndüğü bir an var.
    oturup her şeyini konuşabildiğin, geçmişteki acılarını bile kucaklayan bir adam seviyorsun. ona güveniyorsun. anlat diyor, anlatıyorsun. anlıyor seni, öyle düşünüyorsun.
    sonra bir gün geliyor, bir an, ona içini açmak sandığın her şeyi bir dava dosyasına dönüştürüp önüne koymuş.
    yargılamanın, sorgulamanın ona hiç mi hiç düşmediği, kendinden önce olan biten her şeyi getirip ilişkinin orta yerine yerleştirivermiş.
    anladım ki, bunu seni 15 yaşından beri tanıyan adam da, 2 gündür tanıyan da yapıyor fırsat verdiğinde.
    sonrası kırgınlık, sonrası güvensizlik. sonra insanlar neden kendini kapatıyor, neden açık davranmıyor...
    "aşk birine seni mahvetme yetkisi vermek ve bunu kullanmayacağına güvenmektir." der ruhi mücerret. bilmez ki hep kullanırlar sonunda...
  • her kadını aynı sanmak. kaç defa bir erkekten "kadınları anlamıyorum" lafını duydum kim bilir. kadınları hepsi aynı düşünceleri, istekleri olan bir 'grup' olarak görürseniz tabii anlayamazsınız. karşınızdakini bireysel anlamaya/tanımaya çalışın. onu eski sevgilinizle, kız arkadaşlarınızla, kardeşiniz/annenizle kıyaslamayın. herkes farklı.
  • tüm hatalar insan içindir. kadın da, erkek de hatalar yapar. kusursuz dost arayan dostsuz kalır demiş atalar.

ama hepsinin bir şahı var ki, o yoksa geriye hicbir telafi ya da düzelme ihtimali kalmıyor.
    iletişime kapalı olmak, yapılmış ve yapilacak tüm hataların ötesindedir. ilişkinin dibine birakilabilcek en büyük bombadır.

edit: günlük haftalık kirginliklardan, kusmelerden bahsetmiyorum. kronik; aylara ve yıllara yayılmış bir durumdan bahsediyorum.
  • kendine yeterince değer vermemesi.
  • kadından mutluluk, aşk, güven beklemek.

bunları erkeğin vermesi gerekir.
    kadın asla oralı olmaz; bulamadığı dakika bırakır, bulacağı yere gider.
    kadın vermez, alır.
    iliğinizi sömürene kadar alır.
    alamazsa gider.
    gitmezse yaşadığınıza pişman eder.
    kendine yetemeyen adam, kimseyi sevmeye kalkmasın!

modern kadına güven olmaz...
hesabın var mı? giriş yap