• erkeğin %100 haklı olduğunu düşündüğüm durum.

kadın yumruk atıyor, adam ne yapacaktı? suratında yumruk şiddeti sayacı mı var?

sanki erkeklerin hepsi standart aynı güçte. adam var vurduğu yeri göçertiyor, adam var yumruğu tokattan hallice. şimdi güçsüz olan gidip güçlüye yumruk atsaydı ve dayak yeseydi bu olay haber değeri bile taşımazdı, neden? çünkü o erkek. herkes oh olmuş o. ç.'una kendi kaşınmış derdi. kimse o güçsüzdü filan demezdi.

kadınların fiziksel olarak erkeklerden güçsüz olduğunu ve erkeğin özellikle kadına asla şiddet uygulamamasını savunuyorum ama* eğer ki bir kadın şiddet yoluna başvurmuş ise şiddet yolundan geri dönüş yapmakta hiçbir sıkıntı yok. çünkü o yolu açan o.

geçenlerde tokat yiyen yaşlı için de fikrim aynıydı. eğer şiddet yoluna başvuruyorsan, şiddeti meşrulaştırmışsın demektir, o saniyeden itibaren dayak yemiş olman bir anlam ifade etmiyor.

hanımlar size de tavsiye şiddet hayvan işidir, kullanmayın. özellikle erkeklere karşı çünkü bizler daha hayvanız.
  • adam yumruğu çok nizami atıyor yalnız yumruk atmayı gayet iyi biliyor veya şansa öyle denk gelmiş. adam eğitim almış mı gören okuyan oldu mu? bana öyle geldi çünkü
  • başlık sahibinin üslubu bana müdafaayı savunuyormuş gibi değil de birilerinin ağzına koymak için bahane arıyormuş gibi geldi. orada kadın yerine karşısından daha güçsüz ufak tefek bir erkek olsaydı ve öyle güçsüz bir yumruğa karşı kafa çatlatacak kadar güçlü bir yumruk yeseydi yine aynı şeyi yazardım. insanları kendinizce feminazi ve çomar diye 2 gruba ayırmak yerine anlamayı deneyin. kadın erkek biyolojik, hormonal, fizyolojik olarak bir eşitlikten bahsetmedim. niye farklı düşüncelere bu kadar saldırgan bir bakış açıdındasınız onu da anlayamadım.

ayrıca bana attığınız mesajda “kadının ağzına koymak progresif ve eşitlikçi bir yaklaşımdır.” sözünü bunu hak olarak gördüğünüzü söyleyerek desteklemeniz nasıl biri olduğunuzu gösteriyor zaten. :)
  • erkeğin cevabı kadının vuruşuna orantılı gerçekleşmediğinden eşitlik tatavası yapmak pek akla yatkın olmuyor. bu mantıkla bana çantasıyla vuran teyzeye kafa mı atmam lazım amk?
  • acizlik ve ezikliktir. bir kadın sizi dövüyorsa yapmışsınızdır bir öküzlük. çevirmişsinizdir bir dolaplar.
    edit: sakin olun şampiyonlar, erkeğim ben boşuna yazılmayın. sadece; kendimden biliyorum
  • kadın erkek eşitliğini bir kenara bırakırsak. karşılıklı güçlerin eşit olmadığı durumlarda (zira buna zeka da giriyor.) güçlü olan taraf doz doz gücü artırmalıydı.
    mesela karşı taraf boku yedi vurdu. şimdi sen allah ne verdiyse yapıştırıp konuyu halledersen günün sonunda haklı dahi olsan vicdanın rahat bırakmaz seni.sonuçta hepimiz insanız çileden çıkmış durumda olabiliriz ama sakinliğe eriştiğin an durup ne yaptık amk diye sorguladığında bir sıkıntı olduğunu görürsün.

bu tarz durumlarda güçlü tarafsan yapacağın şeyler belli. tuttun bileği ters çevirip sırtına koydun ilk sakinleşme uyarısını yaptın. tekme ya da kafa atma ihtimaline karşı biraz mesafe her zaman iyidir.

hala debelenmeye devam edip saldırgan tutum devam mı ediyor. vur diz hizasına tekmeyi ve ayak bileğine doğru kırmayacak şekilde bas . yine sakinleşmesini söyle.

yine debelenmeye devam ediyorsa diğer el bileğini yakalayıp eli karşı tarafı yüzüstü yere yatır ve bel boşluğuna dizini koy tabi bu arada bilekleri bırakma. belden vücudu kitlediğin için daha fazla debelenemeyeceğini anlayacak ve çaresizlik yüzünden mecburen sakinleşecektir.

bir de bilekleri hatrı sayılır zararı gördüğü ve yerlerde süründüğü için yeterli damage karşı tarafa verilmiştir. bu saatten sonra yapılan her şey vicdan sorgulatır. bu arada üzerinde kesici delici cisimler varsa onlara el koyup karşı tarafı yollayabilirsiniz. siz de ortalıktan kaybolursunuz.

(bkz: kontrolsüz güç, güç değildir)
  • bana vurmaya çalışan (kendince vuran) kendimden zayıf bir erkeğe bile vurmadım vaktiyle, birden fazla oldu.

eğer karşıdakini vurmadan etkisiz hale getirebiliyorsanız, ve buna rağmen vuruyorsanız, son derece zavallısınızdır. bu karşıdakiyle ilgili değil, sizin kalitenizle ilgili bir konu.

bir de bu olayları savunup, makul gösterip kendine erkek diyenler var ki evlerden uzak, tavsiyem liselere takılsınlar oralarda bol bol sopalık ergen var, onları dövüp kendilerini erkek hissedebilirler.
  • nefsi müdafaanın intikam almak değil karşı tarafın vurmasını engellemek için yapılan bir tepki yada hareket olduğunu söyleyen yazara sonuna kadar katılıyorum. ayrıca şunu da eklemek istiyorum cinsiyet farketmeksizin bir insanın diğer insana vurması kadar seviyesizce bişey görmedim ben hayatımda. ne kadın bir erkeğe, bir çocuğa, bir yaşlıya vurma hakkını kendinde görebilir; ne de erkek.
    (bkz: doğan cüceloğlu) insan insana konuşmaktan bahseder hep. önce toplum olarak bunu sağlamamız gerekiyor diye düşünüyorum. toplumsal cinsiyet eşitliğini savunup buna göre davrandığımız zaman bir adım ileriye gideceğiz.
  • ilk saldıran kadın olduğu için doğrusunu yapmış erkektir.

saldıranın cinsiyeti, fiziki gücü, sarhoş olup olmaması yaptığının yanlış olduğunu değiştirmiyor.

yok efendim erkek daha güçlüymüş de, kadına öyle vurulur muymuş?
    erkek ilk yumruğa karşılık vermeseydi, kadın belki ikinciyi atacaktı. yine bir ihtimal sarhoş sarhoş attığı ikinci yumrukla adamın gözünü kör edebilirdi, belki de burnunu kırardı.

böyle bir olasılık yok diyebilir misiniz?
    aklı olan kimse bu olasılığı göz ardı edemez.

eleman kendisini korumuş. olay bu kadar basit.

meşru müdafaanın sınırı varmış. evet var. kadın tek yumruk atmış, adam da tek yumruk atmış. kadın yere düştükten sonra adam vurmaya devam etseydi, haksız duruma düşerdi.

kadın yumruk atarken, adam ne yapacaktı kendisini savunmak için?
    herhalde çimdirmesini bekliyorlardı.

kadın suçluymuş ama adam da ceza almalıymış.
    neden ulan neden?
    tek yumruğa tek yumruk atılmış. kadının yumruğunun adamın kafa tasını çatlatacak kadar kuvvetli olmaması kadının saldırısını temize mi çıkarıyor?
    kendini savunmak suç mu?

son zamanlarda erkekler ne yapsa suçlu ilan ediliyorlar. bu algıyı toplumda oluşturan kimseyi, titri ne olursa olsun sallamayın.
    her sene kaç yüz kadın cinayete kurban gidiyor diye erkeklere ve erkekliğe acayip bir hücum var. fakat bu hücumu gerçekleştirenler son 16 senede ölen 20 bin emekçinin çoğu erkek olduğu için görmezden gelirler. her sene en az 1500 insan iş kazalarında katlediliyor ve çoğu erkek olduğu için umursanmıyor.

vay efendim 8 mart dünya kadınlar günü bilmem neredeki fabrikadaki yangında ölen kadınları anmak için ortaya çıkmış.

soma'da 301 tane erkek öldü. duydunuz mu femonazilerden sokak köpeklerine kastıkları duyarın onda birini?
    duyamazsınız.

çünkü onların algıları seçiçi davranır. onların değer verdikleri önemlidir.

kim ne derse desin, bir konudaki fikrim asla değişmedi, değişmeyecek.
    kadınlar adalet, hak, hukuk bilmez, duygularıyla hareket eden ve amaçlarına ulaşmak için her türlü manipülasyonu kullanmayı kendilerine hak gören, ahlaki anlamda zayıf insanlardır.
  • eşitlik adalet değildir sözünün açıklaması gibi bir olay. eğer eşitsek, erkeğe vuran kadın karşılık bulacağını bilmeli. ortamlarda eşitlikçilik ve feminizm kasan kadınlar, erkeğe saldırdıktan sonra elini kolunu sallayarak hayatına devam edeceklerini zannediyor. sadece sizin işinize gelen konularda eşitlik istemekle olmuyor işler. buyrun size eşitlik.

not: o değil de, çok temiz vurmuş. saygılar.
hesabın var mı? giriş yap