• götümüze bakıyor musunuz lan? doğru söyleyin.

edit: bakıyorlarmış valla :(
    edit2: espri yapıyoruz niye bu kadar alıngansınız ki?
    edit3: yalnızca göte de bakmıyorlarmış :(
  • açılın ben doktorum.

iş bu entry öncesi yazılmış soruların tümünü elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım. biraz olsun fobinizin önüne geçebilirsem ne mutlu.

1. neden sürekli hetero olduğunu bildiğiniz yakın erkek arkadaşınızı gay cafe, mekanlara çağırıyorsunuz?
    cevap: spesifik bir sebebi yok, o mekanlar bizim sosyalleştiğimiz yerler. düşündüğünüz gibi gizli led ışıklı odalarında orgy yapılan yerler değiller. en azından türkiye'de değiller. gay bir arkadaşın muhtemelen bildiği yer orası olduğu için oraya çağırmıştır.
    kapısından geçenlerin lanetlenip sonsuza kadar topuklu ayakkabı giyeceği antik tapınak muamelesi yapmayın şu mekanlara.

2. birbirinize karşı neden bu kadar cimrisiniz?
    cevap: değiliz. kişisel deneyimlerin doğrultusunda pinti gaylere denk gelmiş olabilirsin. ama genelleme yapamayacak kadar çok değişkenin söz konusu olduğu bir konu.

3. ilişki anlayışınız neden hep cinsellik üzerine kurulu gerçekten aşk yaşayan gay var mı?
    cevap: "gay" derken kastettiğinin erkek eşcinselliği olduğunu düşünerek cevaplamaya çalışacağım. şahsi fikrim konunun bir noktada cinselliğe bağlanıyor olmasının sebebi sanırım gay olmakla ilgili değil, iki tarafın da erkek olduğu (ya da kadın olduğu) durumda partnerimizin cinselliğini, cinsel beklentisini, vücudunun bu anlamda çalışma şeklini "karşı cinse nazaran" deneyim bazında çok daha rahat anlayabiliyoruz. kişisel deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki; özellikle iki taraf ta erkekse konunun hızlı sekse bağlanması çok daha olası oluyor.
    (bkz: erkek milleti)
    (bkz: size cevap vereceğim diye cinsiyetçi olmam)
    ama yine genelleme yapılamaz. hep uzun ilişkiler yaşamış bir örnek olarak bizzat bu önermeyi yanlışladığımı düşünüyorum. ayrıca rica ediyorum homoseksüeller çok seksçi edebiyatı yapmayın. ne heterolar tanıyorum alayımızı cebinden çıkarır.

4. götümüze bakıyor musunuz lan? doğru söyleyin.
    cevap: ben bakıyorum arada yalan olmasın. siz istisnasız tüm kadınların çeşitli yerlerine neden bakıyorsanız tam olarak aynı sebeple.
    (bkz: my eyes are up here)

5. aileniz gay oldugunuzu biliyorsa özellikle babanız tavrı nedir bunu gerçekten merak ediyirum.
    cevap: verilen tepkiler çeşitli olabiliyor. gerçekten şiddete maruz kalan pek çok insan var. hatta ailesi tarafından katledilen insanlar. konuyu açmana sevindim. sadece cinsel kimlik ya da yönelimi yüzünden evladını katleden insanlar dünyanın her yerindeler. fakat buradayız alışın gitmiyoruz!

6. piyasadaki bütün güzel kızlar neden hep sizlerin çevresinde.
    cevap: piyasadaki kadınları, güzel ya da çirkin olmaları üzerinden, ya da cinsiyetleri üzerinden tanımlamadığımız için olabilir.

7. iki erkek gerçekten arkadaş olarak kalabilir mi
    cevap: hem de hayal bile edemeyeceğiniz kadar iyi arkadaş olarak kalabilirler. oğlum bak nasıl iç yüzünüzü belli ediyorsunuz. bütün kadınları potansiyel seks objesi olarak gördüğünüz için iki erkek de gay olunca arkadaş olmaları mümkün değil gibi geliyor size.

8.ilk defa karşılaştığınız birinin gay olduğunu nasıl anlıyorsunuz? bi çeşit sadece gay olanların farkedeceği detaylar falan taşıyor musunuz üstünüzde?
    cevap: (bkz: gaydar)
    hayır düşündüğün gibi payetli prada ayakkabı ya da döküm demirden kaplan broşu gibi atribular kullanmıyoruz. yunan tanrısı değiliz neticesinde.
    kendi adıma bir göz kırpma bir boyun hareketinden anlarım. konuşmasına bile gerek yok çoğu zaman. homoseksüel kadınlarda, erkeklere nazaran hata payımın biraz daha fazla olduğunu itiraf edebilirim.

9. örneğin toplu taşımada veya toplumun herhangi bir bölümünde yüksek sesle konuşmak, insanları söz ile veya hareketle rahatsızlık vermek meselesi var. ben normal veya eşcinsel diye yine ayırmak istemiyorum ama gay arkadaşlarımızı bu hususta bir uyarı geldiği zaman fazla bir tepki verip, “bize saygı duymuyorsunuz” gibi söylemler duydum birçok defa. ama yüksek sesle konuşmak, insanları rahatsız edecek boyutta rahat tavır sergilemek genel bir yanlıştır. bu hususta uyarılan kişi kim olursa olsun (heteroseksüel, biseksüel, yaşlı, genç, müslüman, gayrı müslüman) yaptığının hata olduğunun farkında olması gerekir. ama sizin yaşayış biçiminize saygım olmasına rağmen bunu yanlış taraflara çekmenizi anlayamıyorum.

eşcinsellik bir tercih, bu tercihin sizi toplumdan dışlamasına neden olması saçma, evet. fakat size de toplum içinde başkalarına rahatsızlık verecek özgürlük hakları tanımaz.

cevap: eşcinsellerden değil toplu taşımada insanları rahatsız eden birinden bahsediyorsun. toplu taşımada kadınları düzenli olarak taciz etmeyi alışkanlık haline getirmiş heteroseksüel fordcular(bkz: fordcu) da var mesela. bunun cinsel kimlik ya da yönelimle ilgisini kavrayamadım. yeşillendirirsen üzerine uzun uzun tartışabiliriz.
    ayrıca eşcinsellik ve transeksüellik tercih değil, kimlik ve yönelimdir.
    olmayı ya da olmamayı tercih edebileceğin bir durum değildir çünkü. lgbtisindir ya da değilsindir. google it
    (bkz: 2018 yılında hala eşcinsellik tercihtir diyen insanlar olması)

10. 50 yaşında napmayı planlıyorsunuz, bir kadınla zorla evlenecek misiniz, bekar mı kalacaksınız?
    cevap: belki evlenebileceğim bir ülkeye yerleşirim. kaldı ki biriyle ilişki yaşamak için düşündüğünüzün aksine evlenmek tek alternatif değil. aslında ilişki yaşamak da tek alternatif değil. (bkz: lubunya merkez, kafasına göre herkes)

11. vurma ve vurdurma durumunu neye gore belirliyorunuz ? bi sen mbi ben mi yapiyorsunuz yoksa damda gezer miyav miyav der sorusunu soruyor musunuz her seferinde?
    cevap: çoğu zaman iki taraf ta ne istediğinin farkında oluyor.değilse de kafamıza göre takılıyoruz. bu konu bizim için önemli olduğunda kendi aramızda şöyle bir tanımlama yapıyoruz.
    pasif: bottom
    aktif: top
    ap: versatile
    aap: more top-versatile
    ppa: more bottom-versatile
    ayrıca seks yalnızca vurmak vurdurmak şeklinde icra edilebilen bir şey değil.

12. sabah ereksiyonu oluyor musunuz?
    cevap: abi neden olmayalım? kasa aynı kasa. yazılım farklı yalnızca.

13. bizim bilmediğimiz ne biliyorsunuz oğlum? kim kiminle nerede ne yapmış? hişt, hede gay miymiş? iki kişinin bildiği sır değildir, söyleyin biz de bilelim.
    cevap: dedikodu... ben hiç sevmem, yapanı da sevmem. evime de almam :)

14. başka ne sorulur ki gay yazarlara? "acıyor mu?" diye sorulmaz herhâlde
    cevap: cidden merak ediyorsun di mi? :) yeşillendirirsen detaylı anlatabilirim yakışıklı ;)

15. eğilim ise bu hastalıklı zihin yapısını neden savunuyorsunuz, yaşamaya çalışıyorsunuz?
    cevap: neden hastalıklı olsun? kime zarar veriyoruz? napalım yaşamayalım da ölelim mi?
    (bkz: homofobi öldürür) allah esirgesin, başına bir iş gelirse ben kendi adıma çok üzülürüm.

16. iş güç nasıl gidiyor
    cevap: patates olmuş 6 lira!

17. böyle düşüyor mu?
    cevap: allah düşürmesin.

(bkz: merhaba ben gay yazar sorularınızı yanıtlıyorum)
    edit: imla
    edit2: imla, mizanpaj;

edit3:
    18. (gelen talep üzerine) anal ilişki gerçekten bir arzu mu, yoksa cinsel yönelimin getirdiği bir yönelim ya da zorunluk mu ?
    cevap: kişiden kişiye göre değişir.
    şöyle ki; kişi cinselliğini keşfettiğinden beri anal yolla uyarılmayı arzuluyor olabilir. anal yolla uyarılmaktan haz almıyor, yalnızca verici(aktif) olarak cinselliğini yaşamak istiyor olabilir. her iki durumu da arzuluyor olabilir. ikisini de arzulamıyor olabilir. (başka bir soruda da belirttiğim gibi gay seks yalnızca anal seksten ibaret bir durum değil)
    dolayısıyla eşcinselliği tanımlıyorken, cinsel ve duygusal olarak hemcinsine ilgi duyan kişi olarak tanımlıyoruz. gördüğünüz üzere anal yolla uyarılma isteği bu tanımda yer almıyor.
    bununla birlikte eklemek zorundayım ki; anüs fizyolojik olarak çok fazla sinir hücresi içerdiği ve anal seks sırasında prostat uyarıldığı için, (arzuyla doğru orantılı bir ilişki kurmuyor olsak bile) anal seksten teorik olarak her biyolojik erkek zevk alacaktır.
  • eşcinselliği hala tercih zanneden malların "benim sizle bir problemim yok ama hede hode" diyerek akıllarınca prim kasmaya çalışıp daha beter sıvadıkları sorulardır aynı zamanda.
  • soru: (#78714842): bu tür şeyler bir seçim mi yoksa eğilim midir?

seçim ise neden zorluyorsunuz?
    eğilim ise bu hastalıklı zihin yapısını neden savunuyorsunuz, yaşamaya çalışıyorsunuz?

yanıt: seçim değil, hastalıklı olan sizin homofobik davranışlarınız. 2018’in yarısına geldik, bilgiye ulaşım bu kadar kolay, hâlâ bu kadar cahil kalmaktaki ısrar niye?

seçim olsaydı da sana ne? zorla seni mi sikiyoruz?

bir de bizim yaşamlarımız sizi neden bu kadar geriyor? insanlara rahatsızlık vermenin, onları sizi hiç ilgilendirmeyen konularda yargılamanın ağır işsizlik ve en kibar ifadeyle terbiyesizlik olduğunun farkında değil misiniz? hiç aile terbiyesi almadınız mı?
  • umarım başlığı açan arkadaşın amacı komple cinsiyet olarak erkek olanların gaylere sorularıdır. aksi halde fena şekilde cahilliğini belli etmiş olacaktır.

benim bir sorum yok, gaymiş heteroymuş biseksmiş, kimsenin cinsel hayatı beni ilgilendirmez. kimsenin tercihini yargılamakta bana düşmez, nasıl mutluysanız öyle yaşayın gençler. mutlu olun, mutlu edin hepsi bu. insan olun yeterli.
  • gay diye bir cinsiyet yoktur. erkeklerden gaylere sorular tarzında bir başlık gaylerin erkek olmadığı iddiasını savunur ki bu büyük yanlışı düzeltmek de savunma mekanizması falan değil bilimsel hatta gündelik bir gerçektir. geyler erkektir.

bu başlık altında fikir beyan edecek olan arkadaşlar önce cinsiyet, cinsel kimlik, cinsel yönelim nedir çok kısa bir googlelamayla fikir sahibi olsun. bir şeyler öğrenmekten kimseye zarar gelmez.
  • düşüncenize ve tercihinize saygım var fazlası ile fakat sizlerin herkesten beklediği saygının tam olarak ne olduğunu anlamadım.

örneğin toplu taşımada veya toplumun herhangi bir bölümünde yüksek sesle konuşmak, insanları söz ile veya hareketle rahatsızlık vermek meselesi var. ben normal veya eşcinsel diye yine ayırmak istemiyorum ama gay arkadaşlarımızı bu hususta bir uyarı geldiği zaman fazla bir tepki verip, “bize saygı duymuyorsunuz” gibi söylemler duydum birçok defa. ama yüksek sesle konuşmak, insanları rahatsız edecek boyutta rahat tavır sergilemek genel bir yanlıştır. bu hususta uyarılan kişi kim olursa olsun (heteroseksüel, biseksüel, yaşlı, genç, müslüman, gayrı müslüman) yaptığının hata olduğunun farkında olması gerekir. ama sizin yaşayış biçiminize saygım olmasına rağmen bunu yanlış taraflara çekmenizi anlayamıyorum.

eşcinsellik bir tercih, bu tercihin sizi toplumdan dışlamasına neden olması saçma, evet. fakat size de toplum içinde başkalarına rahatsızlık verecek özgürlük hakları tanımaz.
  • size bir kızın yürümesi sizi rahatsız ediyor mu ?
  • böyle sağa sola sert bakışlar atan,en erkek benim diye gezen aşırı maço görünümlü erkeklerin , nedense aslında gay olduğunu düşünüyorum. doğru mu?

edit : karışık cevaplar geldi. kesinlikle doğru diyen var, özentilik diyen var, kısmen doğru diyen var. 404 fatal error . ama hala ben teorimin doğruluk içerdiğini düşünüyorum. nasıl mutsuz insanlar dışarda kendini mutlu , şişmanlar zayıf, zayıflar kilolu, fakirler zengin göstermeye çalışıyorsa, gayliğiyle barışamamış insanların da 'ben erkeğim' diye bağırmak isteyeceğini düşünüyorum. ama özentilik de var şimdi bilemedim.
  • vurma ve vurdurma durumunu neye gore belirliyorunuz ? bi sen mbi ben mi yapiyorsunuz yoksa damda gezer miyav miyav der sorusunu soruyor musunuz her seferinde?
hesabın var mı? giriş yap