• (bkz: saat)
  • eğer varsa öğrenmek istediğim. 5 aydır uyanamadığımdan eğitimim aksadı lan! o kadar istiyorum ki erken uyanmayı. ama yok amına koduğumun yatağı bırakmıyo beni! neyse sakinim.
  • gece uyumaya yakın, bir büyük bardak su içip tuvalete uğramadan yatmak en etkili yöntemlerden bir tanesidir.
  • tabi ki: (bkz: erken yatmak)
    zor değil, alıyorsun uyutucu bi ilaç, yatıyorsun 10'da, kalkıyorsun 6'da. bi süre sonra alışıyorsun.

edit: burda yazan hiçbir şey doğru değil biliyorsunuz, ama ben yine uyarayım sonra vebali benim olmasın: lütfen ilaç almadan önce doktorunuza danışınız.
  • uyumamak
  • (bkz: koğuş kalk)
  • doguya bakan pencereleri olan yatak odasinda perdeler acik uyumak. en gec 23.30 da uyumak. genetik. (tum ailem erken kalkar uyanip yatakta kitap okur) aliskanlik. iklimde onemli kis mevsiminde bende alarm ile uyaniyorum.
  • kendinizi sabah erken kalkacağınız konusunda motive ederseniz vakıf olacağınız bir sırdır. salt "sabah erken kalksam ne iyi olur," diye düşünürseniz bunun pek bir anlamı yoktur. ama önemli bir işiniz var ise, tam saatinde kalkacağınız konusunda motive olursanız gece çok geç de yatsanız bedeniniz o dakika veya saat geldiğinde ayılacaktır. yeniden yatarsanız bilemem tabii.

birkaç gün boyunca uykusuz da kalsanız erken kalkmak, uykusuz uykusuz hayalet gibi dolaşmak da gece erken yatmanızı, dolayısıyla sabahları erken kalkmanıza fayda sağlar.

yatmadan önce kafeinli içecekler ve midenizi yoracak yiyeceklerden kaçınmak gerekir.
  • kuzenime is cikisinda ara diyorum. o amerika'da ben asya'dayim.
hesabın var mı? giriş yap