• 10 temmuz 2016 akşamı katıldığı bir programda hava kuvvetlerinin 2/3 kadarının fetö mensubu olduğu bilgisini paylaşmıştı. 5 gün sonra olanları hepimiz biliyoruz. açık açık, haykıra haykıra suç işleyenleri ifşa etti ama birileri kulağının üstüne yattı.

hocaya göre; 15 temmuz bir darbe girişimi değil, başarısızlık üzerine planlanmış başarılı bir isyan provasıdır. 2019-2020 aralığını tehlikeli bulmaktadır. provası yapılan oyun mutlaka sahnelenir. bunu anlamak için erol mütercimler olmaya gerek yok. akli meleke raporunuzun olması yeterli, zaten o da 65 yaş üstü için isteniyor.

komplo teorisyeniyim dediğini kendi ağzından duydum, stratejist aynı zamanda. bu adamın dediklerine kulak vermek lazım. bir subay olarak askeri biliyor, bir öğretmen olarak gençliği biliyor, memur bir ailenin çocuğu olarak hayatı biliyor. bu denli okuma becerisine sahip adama inanın demiyorum ama açıklamalarıyla boşluktaki parçalar yerine oturduğunda yermek yerine hak verin.

emekli binbaşıdır.
  • bu akşam katıldığı fatih altaylı'nın programında yapmış olduğu muazzam tespitleri vardır. sanıyorum birileri yayını izlediyse yerlerinden hop oturup hop kalkmıştır. erol hoca'nın incilerinden bazıları:

"bu devlete tarih boyunca damatlar hep bela olmuştur."
    "50'den beri sağ kesimden insanlar iktidar olmasına ve sürekli demokrasinin geliştirilmesi gerektiği konusunda dert yanmasına rağmen, demokrasinin gelişmesine zerre kadar katkıda bulunmamıştır."
    "meclisi askıya alan bir toplumuz, bugün neyi kutladık ben anlamadım. bu devlet bu zihniyete rağmen ayakta kalabiliyor."

esg'nin "aman etliye sütlüye karışmayalım, hele siyasetin s'sine girmeyelim de başımız ağrımasın" şeklinde çizdiği yolun aksine, erol mütercimler gerçek bir aydın olarak bu çok kritik konularda ekranlara gene çıkmış ve çatır çatır konuşmuştur.

türkiye'nin son yıllarda gördüğü en kaliteli isimlerden biridir mütercimler.

debe eklemesi: tarihin içinden tarih anlatmaya çalıştığım ve bundan başka yer yer farklı konulara da değindiğim kanalım için desteğe ihtiyacım var: https://www.youtube.com/…l/ucrhm3qopdajf1bqrcrcm61g
  • 2 haftadır chp'yi gömüyor. olsun, chp zaten bu ülkenin şamar oğlanı. ak parti'li olanı da gömüyor, kendine chp'li diyeni de gömüyor.

neymiş efendim, chp listeleri açıklandıktan sonra inanılmaz bir infial oluşmuş, bir çok ilde doğru isimler milletvekili listelerine yerleştirilmemiş, bu yüzden tayyip erdoğan'a cumhurbaşkanlığı hediye edilmiş.

öncelikle, farkındaysanız, hdp'nin barajı geçme hadisesi dışında, milletvekilliği seçimlerini kimsenin salladığı yok. ne başbakanı izleyen var ne de kılıçdaroğlu'nu. herkesin gözü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde. milletvekili listeleriyle, cumhurbaşkanlığı listeleri arasında nasıl bir korelasyon var, inanın kendisinden dinlemek isterim.. (bir bağlantı illa ki bulabilirsiniz ama bu bağlantı seçimi bir taraftan alıp, bir tarafa verecek kadar çok mudur?)

erol bey, 1 hafta önceki programında, artık seçmen görüşlerinin sabitleştiğini, tayyip erdoğan'ın 43,6 ila 44,2 arasında bir yere yerleştiğini söylemiştir. dün akşam yayınlanan programda, %51,3 'de karar kılmıştır. 2 hafta önce de, ilk turda tayyip erdoğan'ın seçilemeyeceğini, 42-44 arası bir yerde olacağını, 48 gibi bir sonucun mucize olacağını söylemiştir. 3 ayrı programda 3 birbirinden farklı öngörü söyledikten sonra, seçimden sonra 'işte ben demiştim' diyecektir. soralım, 1 haftada, tayyip bey'in oyunu %8 civarında arttıran şey nedir? tayyip bey neyi doğru yapmıştır? ülkede hangi devrimsel karar alınmıştır? chp'nin herhangi bir bireyi kameralar önünde allah'a mı küfretmiştir?meral akşener'in uygunsuz fotoğrafları mı basına yansımıştır? yine bunun sebebini kendisinden dinlemeyi çok isterdim.

ama erol bey'in karın ağrısını hepimiz biliyoruz, birincisi, halk tv'deki programı iptal edildikten sonra, mecburen aslında dünya görüşüyle %100 ters olan mesaj tv'ye çıkmaktadır. mesaj tv'ye eskiden de çıkıyordu ama artık oraya mahkum kalmıştır. ikinci karın ağrısı ise, mesaj tv'nin sahibi prof.dr. haydar baş'ın chp listelerinden aday gösterilmemesidir. %0,1 oy alan bir parti ve alacağı 3 kuruş için, 15 milyon kişinin oy verdiği bir partiyi ezmektedir kendisi. karşısındaki selim kotil'in fena halde gazına gelmektedir.

mümkünse sadece ama sadece dış politika konuşsun, uluslararası strateji konuşsun. farklı şeyleri konuştukça, içindeki chp nefretine gem vuramıyor, ayıp ediyor..
  • tanimayan etmeyen mallar kendisi hakkinda yorum yapmasa keske. ondan sonra ali ihsan yavuza benziyeaa seklinde salakliklara maruz kaliyoruz.
  • tek bir yanlış cümlesi yok. trol ibneler linç etmeye çalışıyor. imam hatipler bu ülkenin önünde bulunan en büyük engeldir.
    darbeci çıktı, istismar çıktı, tecavüz çıktı, hırsız çıktı, yalancı çıktı....
  • simdi bazi arkadaslarin iyi okumasını rica ediyorum, istanbul üniveristesi fizik bitiriyor dış kaynaktan subay oluyor, askeri okullarda ögretmenlik yapiyor, deniz muzesinde müdür oluyor, esini kanserden kaybediyor, binbasi rutbesiyle emekli oluyor, avusturalya'ya gidiyor doktora yapıyor, ülkede cesitli üniversitelerde hocalik yapıyor, en azi 200 sayfa olan yirmiye yakın kitap yazıyor, akademik makaleler yayinliyor, televizyon ve radyo programlari hazirliyor, her zaman kendisini kim olduğunun farkinda olarak solcu ve kemalist olarak tanitiyor, kimsenin adami olmuyor bunun da reklamini yapmiyor, hala inatla calismalarina devam ediyor elinden geldikce halka hitap ediyor.

ancak bizim sivri zeka çok bilmis ılık pamuk donlu eksi sozluk yazarı tek cumleyle hakkinda yorum yapıyor "cinsel tercihlerinden dolayi ordudan ayrildigini dusunuyorum" yav nolur büyük harflerle bi siktir git
  • görsel

edit: link yenilendi.
  • bir haktan akdoğan'ın uzaylıları, bir de bunun içsavaşı... bir türlü gelemiyorlar.
  • vizede sorduğu o meşhur tek soru şöyle bir şeydir:

"osmanlı imparatorluğu'nun parçalatılmasına dönük düşünce ve eylemleri ortaya koyduktan sonra; monarşi-hilafet ilişkisinden anadolu'da yapılan türk kurtuluş savaşı'nın başarıya ulaşmasını engelleme amaçlı olarak bir stratejinin parçası olarak yararlanılıp yararlanılmadığını tartışıp, sevr'in bir paranoya okup olmadığı konusundaki düşüncenizi belirterek, lozan barış antlaşması'nın türkiye cumhuriyeti'nin kurulmasında ve türkiye cumhuriyeti devletinin dünya siyasi haritasında kalmasında ne anlam ifade ettiğini yorumlayınız"

(bkz: tek soru)

kağıtları dağıttıktan iki dakika sonra da, gelip "soruyu anlayan var mı?" diye sordu..
  • kibar kibar konuşarak çomarları itin götüne sokup çıkaran üstadımız
hesabın var mı? giriş yap