şükela:  tümü | bugün
  • 2 gün önce doğumgünüydü. kutlamak içimden gelmedi. çünkü sevgilisi ile fotoğrafını gördüm. 1 seneden uzun süredir çıkıyorlar. pek umursamadım. 1 buçuk sene oldu reddedildiğimden beri.yavaştan bitme aşamasında artık. dün akşam telefonuma bir baktım ki cevapsız whatsapp araması var. birşey yazasım gelmedi. zaten sanırım engellenmişim. kendi kendine atraksiyona girmiş arkadaş. bence stalk yaparken elinden kaydı zaaaaaaaaaaa. sonra da engellemiş tirsaki.

(bkz: arkadaşa adam gibi bir sevgili yollayalım)

ki beni artık rahatsız etmesin. bunu da okuyacak ahahahahahahahaha. ulan keşke yeni manitusu da bilse şu ekşi hesabımı. belki birazdan bununla ilgili bir sms alır kim bilir? ahahahahahahaha şaka yapıyorum be ponçik.:çok severdi rahmetli bu kelimeyi` telaşlanma sabah sabah.
  • gizli alarm sistemi gibidir, tam biriyle yeni bir şeyler yaşamaya başlarsın, hissedip ikişer üçer arayıp kafa karıştırmaya çalışırlar, kanmayın bunlara.
  • çocuğunun olması gibi şeyleri haber vermek için yapıyor arada sırada. her defasında farklı numaradan arar. ergenliği atamadı adam üstünden.
    + sanat tarihi nasılsın?
    - iyiyim sen nasılsın?
    + iyiyim. oğlum oldu benim adını deniz koydum.
    - allah bağışlasın. ismiyle yaşasın*
    + belki bilmek istersin diye düşündüm.
    ... sessizlik.

yahu niye bilmek isteyeyim, beni solistinle aldatmanin üzerinden geçen onbeş yılın sonunda ben niye senin hayatınla ilgileneyim? evlendin yine aramaya devam ediyorsun..manyak mısın? diyemedim.
    kendine iyi bak diyerek kapattım.
  • yüzsüzlükte çığır açmaktır.

yıllar sonra dört kere değiştirdiğim telefonumu bulup aradığında beni aldattığı için pişman olduğunu, boşandığını (ki beni boynuzladığı elemanla yıldırım nikahı yapmıştı.) ve bir şansımızın daha olduğuna inandığını söylemişti.*

yanlış numara deyip kapattım arttık napıcan. yeterince delirttiği için kotam dolmuştu.
  • evliyse sabit numaradan arar...

-iyi günler beyefendi
    +iyi günler...
    -dün bir ile mi görüşüyorum?
    +evet buyurun.
    -müsait misin?
    +evet.
    -nasılsın???
    +nasıl yani nasılsın? (müşteri hizmetlerinden nasılsın? soruru şaşırtır!)
    -eski sevgili ben!
    +hı ho hee nee?
    -evet ben! (gülüşmeler)
    +numara mı nasıl bulduun? (şaşırmış, sinirli ve kafam müthiş karman çorman!)
    - eşinden aldım.
    +............ (sessizlik)..........?
    - bankadan aradığımı, bilgi güncellemesi yapmamız gerektiğini ve kampanyalar hakkında bilgi vereceğimi söyledim, o da verdi.(hala gülüyor)
    + bir söğüt ağacı kökü olsam ve yerin dibine inebildiğim kadar dibine insem... (iç ses)
    -aloo ?
    +zekice, evet dinliyorum?
    -arayıp sesini duymak istedim. nasılsın?
    +aslında ben de iyiydim, sen arayana kadar...
    -rahatsız mı ettim?
    +normal karşılamayacak kadar kötü ayrılmadık mı?
    -evet ben de onun için aradım.. saçma gençlik yıllarımda seni çok üzdüm ve sana bir özür borcum var!
    +keşke bunları o zaman da anlayıp özür dilemek zorunda olmasaydın.
    -o günlerde sağlıklı düşünemedim hiçbir şeyi. duygularıma engel olamayacak kadar gözüm kördü.
    +peki şimdi nasıl duyguların?
    -yok yok evlendim ben, bir tane oğlum var 2 yaşında.
    +öyle mi? sevindim adında, allah bağışlasın. (evli ve çocuklu olması beni mutlu eder artık musallat olmaz herhalde, galiba, inşallah:)
    -eee sen de ne var ne yok?
    + ben de evlendim çoluk çocuk iş güç...
    -biliyorum gördüm facebooktan fotoğraflarınızı çok tatlısınız (gülmeye devam)
    +nasıl gördün ki? (profilim gizli)
    -hala mı nasıl buldun? nasıl gördün soruları?
    +haklısın eski sevgilim olarak eşimden numaramı alabildiysen saçma bir soru oldu özür dilerim. (ben de güldüm artık)
    -ıvır zıvır...
    +cart curt..
    -sesini duymak güzeldi geçmişteki zor ve kötü günler için özür dilerim, görüşmek üzere...
    +peki... de görüşmesek?
    -peki istemiyorsan (gülme biraz azaldı burada)
    +mutlu, huzurlu ve güzel günlerin olsun...

8 yıl geçmiş aradan evlenilip çoluk çocuğa karışılmış, herkes kendi yolunda ilerlerken aniden bu tür aramalar gelebilirmiş eski sevgiliden.

yapılması gereken: saygılı bir şekilde, tekrar aramaması gerektiğini ona hissettirmek.
    (ararsa tekrar? bir de mobilden! o zaman götümün olduğu yönü bulup; run dün bir runn...)
  • olağan bir şeydir. biliyorum. bugüne kadar hepsi aradı. ben bulunmaz hint kumaşı olduğum için değil, hayat böyle.
    aradı biraz evvel. telefonunu sildiğim için kek gibi telefonu açtım. sonra sesini tanımadım ama o bunu farketmedo. düz düz cevap verdim.
    hasta olduğumu anladı. yapabileceğim bişi var mı dedi.
    şok oldum. ılk defa tamamen umudumu yitirdiğim biri aradı. ve şükrettim. çünkü o kendine kurban bulamadığı için aradı beni.
    tamamen hafızamdan silmişim kendisini, numarası bile tabula rasa gibi geldi. adımı söylemese onun o olduğunu anlamayacaktım.
    ulan ne üzülmüşüm zamanında!
    ama bir hipotezi teori yaptın. herkes muhakkak bir defa arar.
  • eğer o terk ettiyse ve seni arıyorsa muhtemelen başka birini bulamamıştır. eğer sen terk ettiysen ve seni arıyorsa o zaman seviyordur.
  • sinir krizlerine sokan, bazen hayatı sorgulatan olaydır. siz ''kadınlar ne ister'' diye sorgulamaya devam edin ben aynı sorunun cevabını erkekler için merak ediyorum. seviyorsan niye ayrılıyorsun arkadaşım? hayır, ben sana zamanına 2. şansı da verdim. giderken hala seviyordun biliyorum. şehri terk ettin duramadın. onu da yapamadın geri geldin. şimdi beni özlemeye dayanamadın.

sevmiyorum bu şehri gideceğim diyorum ben de gelirim diyor. nereye geliyorsun yahu? ben olursam severmiş oraları, sıkılmazmış. başlarım senin bozuk piskolojine be! sonra niye inanmıyormuşum? neyine inanayım?
  • orospu davranışları neticesindeki ayrılmanın üstünden 2 yıl geçmesine rağmen dün itibariyle arayıp ben kalbini kırdıklarımdan özür diliyorum benim kalbimi kıranlarıda affediyorum gibi zırvalamayla yaşadığım durum.

sanırım bunun bütün arkadaşları evleniyor flan, bu ben neden hala evlenemedim sanırım birinin bedduası tuttu bi herkesi arayıp şu bedduayı kaldırıyım üstümden düşüncesiyle yapıyor olsa gerek.

baktım yine sinirleniyorum yüzüne kapadım.
  • eski sevgilinin yeni eşinin araması kadar garip değildir. 8 sene sonra beni yanlışlıkla aramış. ve bu arkadaş veri uzmanı etiketiyle çalışmaktaymış. diploma aldım pazardan allah korusun nazardan.