• alternatifi için:

(bkz: eski sevgiliyi facebook'ta paylaşmak)
  • bazen ayrılan sevgiliye bir tavır değil, tam aksine kendi kendine çocukca bir mesaj olarakta yapılabilir bu. unutmakta zorlanmak, kendine verdiğin sözleri tutamayacağından şüphelenmek ve tüm bu duyguları bastırmak için adeta kendi kendine 'bitti işte anla ulan !' deme anlamındadır..
  • bana yapmislar bunu... benim gibi adama yapilir mi lan bu?
  • bir sonraki adımı eski sevgiliyi tüm sosyal ağlardan silmek olmalıdır. sırf facebook'tan silmek yetmez.
  • (bkz: #19283859)
  • mark zuckerberg tarafından, eski sevgilisini cezalandırmak için yapılabilir.. "sildim seni facebooktan, yok sana sosyal ağ nihoha*" şeklinde gerçekleşir muhtemelen. bir derece daha insaflı bir davranış eski sevgiliyi facebook'ta arkadaş listesinden silmektir
  • ayrıldıktan sonra aslında yapılması gerekendir. silinmediği takdirde kısa aralıklarla sürekli hesabına bakıp bakıp acaba ne aktiviteler yapmış, imalı bir ileti yazmış mı gibi şeyler düşündürecektir, bağımlılık yapacaktır. en kötüsü de yeni sevgilisiyle görülebilme ihtimali olan profil fotoğrafıdır bu da en kötüsüdür sanırım. o yüzden yapılması en mantıklı olandır.
  • çok uzun sürmeyecektir bu durum. bir süre sonra "ulan bok mu vardı da sildim ne güzel haberdardım" dersin ve yeniden eklersin. bu sefer de seni iplemediğini görürsün "hay kafamı zikeyim eklemeyecektim işte tekrar, bak götü kalkmış" dersin fakat artk çok geçtir. en iyisi iplememek, yokmuş gibi davranmak galiba. yoksa mal gibi kalırsın böle.
  • siz sildikçe onun " kalbinden sildin bari arkadaşlıktan silme " şeklindeki arabesk söylemleri eşliğinde tekrar tekrar ekleme talebi yollamasıyla sonuçlanan ya da sonuçlanamayan eylemdir aynı zamanda.
  • eski sevgilisine karşı hala birşeyler hisseden esas oğlanımızın depresif çılgınlıklarının son halkasıdır efendim. şöyle oluyor;

anasayfayı her açtığınızda sena şunu yaptı, bunu yedi, onu kustu haberlerini görürsünüz.

her işleminizi onun göreceğini düşünerek gerçekleştirirsiniz. yazılan iletiler, paylaşılan videolar, yapılan yorumlar falan.

sonra hatun kişi bi şarkı paylaşır, "acaba paylaşırken beni mi düşündü?" hele bir de aylin aslım'dan senin gibi beni kimse sevmedi gördüysen fena. hemen bir umutlanma başlar. acabalar, belkiler ve binbir türlü tilkiler başlar beyninde tepinmeye. sonra yazarsın "nasılsın" ve havadan sudan birşeyler. cevap gelir; sadece "iyi sen". yani durum sandığınız gibi değilmiş. eğer ki hande yenerden "biz tam yalandık" paylaşmışsa en yakın marketten bikaç soğuk bira alınır.

bi bakmışsın iletisine "yeni bir aşk, yeni bir baş, yine gülecek bi neden lazım". ohaaa. "harbiden bana, yaşar ustaya yapılır mı lan bu?"... altında da tetikte bekleyen domdom kurşunu tipli sap modellerin, içinde "hayatım", "şekerim", "canım", "güzelim" gibi adlaşmış ve bi o kadar da kaynama derecesine ulaşmış sıfatların bulunduğu yorumları ve aynı şekilde eski sevgilinin onlara karşılık vermesi. ne kadar iğrenç bi ortam dersin kendi kendine. ve "bilmemkaç kişi bunu beğendi". en kötüsü de içinde senin de arkadaşın olan şahısların bunu beğenmiş olması.

sena şu fotoğrafta etiketlendi. bakarsın bakarsın; "kim lan bunlar?", "burası neresi?", "ne zaman gittiler ki acaba buraya?", "şu cocukla pek bi yakın?", "yoksa bunla mı lan?", "benden sonra bu at hırsızı tipli herifle mi?"... biraz daha bakarsın fotolara; ev ortamı. "kimin evi acaba?", "gece orda mı kaldı ki?", "nerde yattı lan?", "laaayyynn"... acınızı biraz olsun dindirebilmek için direk harddiskinizden onun bütün fotoğraflarını silersiniz.

birisi duvarına yazmıştır; "gece telefonda konuştuğumuz gibi. bu sefer bekletme ama". anlamazsınız önce. "nasıl yani?", "gece telefonda mı konuşuyorsunuz lan bide?", "bu sefer ne demek? kaçıncı buluşmanız bu?", "nerde buluşacaklar acaba? birlikte hep gittiğimiz bar mı ki?". sorular sorular sorular...

geldik şimdi en önemli kısma; "ilişkisi var". eğer isim belirtilmemişse içiniz içinizi yer. kim acaba? ben tanıyor muyum? beni tanıyorsa harbi orospu çocuğuymuş. kim lan acaba? eski sevgilisine mi geri döndü yoksa? gibi gibi sorular. eğer isim belirtilmişse ve tanımıyorsanız; mesela "tayyip sokal" ile ilişkisi var... elemanın profiline girer girer çıkarsınız. eğer profili herkese açıksa fotoğraflarına bakıp bakıp; "bu mu lan? tipe bak mnakoyim. götüme kaş göz.....". sonra beğendiklerine bakarsınız; "recep ivedik". "allah belanı vermesin. bu kadar sürede hiç bi şey öğretemedim sana. yazıklar olsun." gibi gibi saçmalıklar.

yani efendim özet geçmek gerekirse; kimi zaman hayırlı olandır bu işlem. unutamaz insan bunu yapmazsa, unutacağı varsa da. aksi durumda kimilerine kafayı yedirtir mazallah.
hesabın var mı? giriş yap