• icerisinde bir zamanlar ucak gorunumlu pinonun bulundugu muze.
  • eskişehir tramvay ağındaki gelmiş geçmiş en gereksiz durağın bulunduğu yer.

edit: özdilek acilinca bu entry'nin gecerliligi kalmadi.
  • üzerinde ''emercensi çıkış kapısı sağ taraftadır'' yazan bir f-4'e ev sahipliği yapan müze. o uçak halen orda mı bilmiyorum ama.
  • o kadar boş ve ıssız ki hayatla yüzleşmek için oldukça ideal bir yerdir. içerdeki banklara oturup kitap da okunabilir.
  • eskişehir'de her gün başınızın üzerinden geçen f-4 leri yakından görme fırsatını sunan harika mekan. (bkz: rf 4)
  • istanbul’daki benzerinden çok daha büyük bir alana sahiptir. türk hava kuvvetleri, deniz kuvvetleri, kara kuvvetleri ve jandarma envanterinde yer alan bütün (eski) hava araçlarını görebilirsiniz. fotoğraf çekmek için istanbul’da ayrıca para isteniyordu. burada da aradım, ama nereye ek para ödeneceğini bulamadım. sorumlu olarak koydukları mehmet’e de sordum. o da bilmiyordu.

anadolu üniversitesi yunus emre kampüsü'nün karşısında bulunan eskişehir havacılık müzesi, 1998 yılından beridir uçak merakılarını çeken bir merkez olarak hizmet veriyor. havacılık parkı olarak da bilinen müzenin bahçesinde, çeşitli tip ve modellerde sivil ile savaş uçakları, kapalı müze alanında ise; pilot giysileri, rozetler, maket uçaklar ve çeşitli uçak motorları sergileniyor. minik bir market var. orada da t-shirt ve model uçak satılıyor. fiyatlar uygun gözüküyor...

gezmesi iki saat aldı. rahat iki saat daha harcarım burada. oturdum, hem dinlenip çayımı içiyorum, hem de güzelim ortamın tadını çıkartıyorum.
  • üniversiteyi kazanıp kayıt için gelinir. otobüs yolculuğunda uyunur sabaha karşı otobüs durduğunda neredeyiz yaw diyerek uyanılır. pencereden bakınca bir de ne görsen iyi sabahın köründe, uyku sersemi açılmamış gözlerle, uçaklar! o ne ya dedikten sonra gözler iyice açılmaya zorlanır tekrar tekrar bakılır, otobüs hareket edince yanlış gördüm herhalde diye düşünülür ta ki kampüsün orada gündüz gözüyle görüldüğünde yanlış görüyorum heralde denemeyeceği için anlaşılır, orada gerçekten uçaklar var.
hesabın var mı? giriş yap