• dolar arttığında ecevit'e yazar kasa fırlatan, gezi olaylarında dolar 10 kuruş artınca sizin yüzünüzden battık diyip elinde palayla sokağa çıkan esnafın şu an hiçbir şey yapmama durumu.

ecevit'e yazar kasa fırlatan kişi şunları söylemiş: --- spoiler ---

"o gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın?"
    --- spoiler ---
    kaynak
    yorum sizin.
  • birçoğu ekonomik durumu idrak edemeyecek kadar cahil olduğu için şimdilik "ekmee suyu dolarlan mı alıyoz aq" kafasındalar.

hepsi durgunluğun yaz dönemiyle alakalı olduğunu, eylülden sonra her şeyin eskiye döneceğini zannediyor.

bir süre sonra vatandaşın cebindeki para ekmeğe suya bir de faturalara ucu ucuna yetince kepenkler bir bir kapanır.

o zaman bazı şeyler girer belki mal kafalarına.
  • (bkz: amazon reyis)
  • esnaflar değil esnaf. türkçe'yi öğrenin öyle başlık açın.
  • gerizekalı demiş ki ecevit kriz çıkarttı kasayı attım şimdiki durum dış güçlerin oyunu.
  • simdi o kasayi firlatmaya kalkarsan kasayi da , firlatan kolunu da dürer dürer dübürüne sokarlar aslanim.
    aciklamalarina bakilirsa tam bir mal beyanı .
    bu zihniyetteki tum esnaf yarini goremeden kepenk indirmenizi dilerim.
  • sabahtan beri 20 tl lik iş yaptım durum bu
  • şu dönemde kasa fırlatılmaz. deneyen pdy fetöcü ilan edilip müebbet hapis yer... bitti o demokrasi fikir özgürlüğü günleri.
  • (bkz: ölü taklidi)

reisleri ne derse o. döviz kurunun etkileri hissedilmeye başladıkça zirlama da başlayacak. azıcık sabredin sadece . yavsagin biri bu gün daha bir saat önce bu başka operasyon sonuna kadar reisin yanındayız diyordu.
  • saat 14:00 sularında bi pidecideydim.

sabah 200bin tl aldık, 6.40 oldu banka sattırmadı, satamadım kaldı falan diye konuşuyorlardı. ama akşama doğru kesin satmıştır abi.

dolayısıyla dolar alıp satıyor aq ne yapacak:))
hesabın var mı? giriş yap