• esra hanıma göre bunun için çırpınan binlerce insan var. ekşi sözlük yazarları deliler gibi esra ceyhan olmak istiyor. önce açıklamasının o önemli kısmına bakalım:

"ekşi sözlük'teki herkesi kastetmiyorum ama bir kısım insan, kendini hayatın içinde iyi ifade edememiş insanlar. oraya kinlerini kusuyorlar, nefretlerini kusuyorlar. gizliden bana büyük bir hayranlıkla bağlı olduklarını düşünüyorum. onlar bunu itiraf edebildikleri zaman kendileriyle de yüzleşecekler. aslında onların içlerinde esra ceyhan olmak isteyen, başarmak isteyen çok insan var."

şimdi bu demeci okuyunca düşündüm. esra ceyhan gibi olmayı istemeyi istedim. nasıl bir şeydi acaba esra ceyhan olmak? bu hanım kızımız öykünecek neler yapıyordu, neleri başarmıştı da ben de onun yolundan gitmeliydim? ve aklıma şunlar geldi:

-yapmacık olmak
    -megaloman seviyenin çıtasını himalayalar'a taşımak ama mütevaziyim ayağına yatmak
    -haftada bir stüdyoya papağan, timsah, börtü böcek getirip onlardan korkmak
    -konuk kim olursa olsun herkese nobel ödülü almış tavrını sergilemek
    -ilkokul üç türkçesiyle kitap yazmak

çok uğraştım, mücadele verdim ama olmadı. esra ceyhan gibi olamadım. ve anladım ki bundan sonra da olmam imkansız. o yüzden ona taptığım için, hayatta gerçekleştirmek isteyip de yapamadıklarımı yapabildiği için kendisine müteşekkirim. itiraf ettim ve kendimle yüzleştim. o bir kısım ekşi sözlük yazarlarının da bir an önce bunu yapmasını tavsiye ediyorum. ekşi sözlük camiası hakkındaki bir gizli perdeyi daha aydınlığa çıkardığı için de esra ablamı tebrik ediyor, ellerinden öpüyorum.
  • duyarsız olmak istemek(belki). esra hanımdaki bu yapmacıklığı aslında bi taraftan duyarsızlık olarak da nitelendirebiliriz. yapmacık gülümsemeler ve yapmacık hüzünler aslında esra ceyhanın telefon hattının diğer ucundaki insanları hiç sallamadığı anlamına gelir. isyankar yüreklerin de biraz duyarsızlıkla rahatlayacağını düşünürsek kim esra ceyhan gibi olmak istemez ki.
  • çok sıklıkla yaptığım bir şeydir ama başaramadığım da bir şeydir aynı zamanda.

- thug, tasarımın beğenilmemiş. beğenilmediği gibi bütün aylık bakım anlaşmalarını filan da iptal ettiler tasarıma sinirlendiklerinden dolayı.
    - olsun, tartışılan bir işe imza atmış olmak güzel. aslında biliyorum ki onlar beğendi bu tasarımı. ama kendini ifade etmekte problemleri olan insanlar olduklarını da biliyorum diğer taraftan.
    - siktir git thug kovuldun.
    - işte sen kendini ifade edebiliyorsun mesela ama onlar edemiyor mesele de bu değil mi zaten dostlarım.
    - lan git!
  • istiyorsan zaten onun gibi olduğun açık olan durumdur bu.. zira ekstra bişey yapmana gerek yok..
  • sapık gibi arzuladığım şey.
  • -jokondcuğum bundan sonra halı saha maçlarına gelme canım...
    -neden abi?
    -bütün takım senden nefret ediyoruz
    -bence siz kendinizi hayatta daha iyi ifade edemiyorsunuz. bu yüzden nefretinizi bana kusuyorsunuz. halbuki kendinizle yüzleşseniz bana hayran olacaksınız.
    -kendi kalene üç gol attın ulan hıyar!
    -olsun, önemli olan iç saha golleri...iç güzelliği çok enteresan bişey
    -çık lan sahadan top geliyo!
  • şeytanın avukatı olmayı istemekle eş değer seviyede bir dilek.

bir diğer benzeri için (bkz: serap ezgü gibi olmayı istemek)
  • evet bütün milletce yapmayı düşündüğümüz bir olaydır. işi gücü bıraktık , derdimiz tasamız kalmadı esra ceyhan gibi olacağız. içimizde uktedir hatta! yakında milletce yüzümüze estetik operasyonlar yaptırıp esra ceyhana benzeyeceğiz. sonra oraya buraya gülücükler atacağız, pozitif olacağız. başkaları "kocam beni aldatıyor esra hanım!" diye gelince "ayy çok üzüldüm ühühüü!!" diyeceğiz. esra ceyhan'la x'den w'ya diye tv programlarını klonlayacağız.daha çok kişiye esra ceyhan olarak ulaşacağız. esra ceyhan akımı başlayacak! her evde bir tane esra ceyhan olacak...

(bkz: her eve bir esra ceyhan)
    (bkz: akıl fikir)
  • olsa olsa çok sevilmeyi istemektir... öylesine sevilmek ki, saatler süren bomboş programa sevgi destekli bir nitelik yükleyebilmek... hem de pozitif yükle yükleyebilmek... hani koyunu ebonit çubuğa sürtersin ya, işte öyle bir şey... bunu yaparken bile hayvan haklarına saygılı olabilmeyi istemektir... koyunu stüdyo konuğu olarak alabilmek ve ebonit çubuğa söz hakkı doğurtmaktır... ebonit çubuğu bile yayına bağlayabilme isteğidir... çocuk da yapmaktır, kariyer de... üç noktaların hışmına uğramamaktır... gözyaşlarınca kucaklanmak, çürük dişin sızlamasından tiksinmemektir... paylaşmaktır... ekmeğin ta en ucundan tutularak verilmiş ekmek arası köfte ısırığıdır... idealimdir, uğruna çalıştığımdır. öperim.
hesabın var mı? giriş yap