• dürüst, onurlu, göte göt diyen bir yazar. göt dedikleri alınmış biraz. koyver gitsin.
  • makale tadında entrysine denk geldiğim yazar.
    (bkz: #68178106)
    diğer entryleri hakkında bir yorumum yok.
  • belli konularda haklı olduğunu düşünüyorum, fakat kendini ifade ederken yanlış şeyler söylemiş.

elimizde bir adet sorun var. nedir bu? oteller plajları gasp etsin mi etmesin mi? buna karşılık da öne sürülen 2 adet görüş var;

- gasp etsin, millet anamıza bacımıza bakıyor herkes girince.
    - gasp etmesin, o plajlar herkesin hakkı.

1. seçenek kesinlikle çözüm değil, çünkü kabul edildiğinde para verilmeden girilen plajlarda kadınlara yapılacak taciz meşru görülmüş oluyor. pembe metrobüs gibi düşünün. "pembe metrobüse binmedi, demek ki kaşınıyordu" cümlesi ile "paralı plaja gitmedi, demek ki kaşınıyordu" cümleleri arasında fark yok. bu da parası olmayan insanın taciz edilmesini meşrulaştırıyor. taciz edilmeden denize girebilmek parayla satın alınabilecek bir lüks olmamalı.

2. seçenek daha makul, fakat tartışma yaratan taciz konusu ortaya çıkıyor bu durumda da.

yani asıl karşı çıkılması gereken şey taciz kültürü. paramı basarım tacizsiz yüzerim demek sorunu çözmüyor, aksine bu taciz/tecavüz kültürünü besliyor, bunu farketmek lazım. sorun, görülebildiği üzere, otellerin plajları gaspı mevzusundan daha büyük.

bu sorun da ne "anana bacına bakılsın istemiyosan plaja gitme lan" denilerek ne de "paramı basıp tacizsiz mekana girerim birader, gerisi beni ilgilendirmez" denilerek çözülebilecek bir sorun değil.

tacizci diye adama saldırırken aslında kimin taciz kültürünü beslediğini farkedebilmek lazım.
  • levent gültekin'e kafayı takmış suser.
  • her yazısında "almanyadayım" yazan kişi.
    alman dayım olur kendisi.
  • gelecek vaadeden stoper demek isterdim kendisine. ancak stres yönetimi konusunda bi' tık zayıf kaldı, esasında baya baya zayıf kaldı da bu öznel bir yorum olur.

bu arada yazılanlara bakınca gözümde direkt söyle bir durum canlandı:

https://eksiup.com/b0d885931924

tez zamanda sahalarda görmemiz dileğiyle.
  • tatlışım be (bak şekerim demedim, alerjin var ya ondan kelli) gerçekten üzüldüm şu an sana.

ne ben ne de warherooguzhan yan hesap yahut sadık kuluz; ha tabi anlamaman normal. ne demişler kişi kendinden bilir işi *

sana stres yönetimi üst seviyede olan bir zattan tavsiye: (bkz: sakin ol sampiyon) *
  • okuduğunu anlamadığı yetmezmiş gibi bi de gidip yazarın nick altına döşenmiş.
    yanlış anladığını anlayınca özür dilemek şöyle dursun daha da kusmuş.

ne tuhaf tiplersiniz ya.

ayrıca o nick altına döşendiğin insan entry silmez. caps almana falan gerek yoktu yani.

değnek.
  • meydani bos bulunca erisaa'ya saldirmis. turkcesi kit, ayrica aldigi nick de eseklere hakaret olmus. eminim ki esekler okuma yazma bilse ondan daha iyi anlarlardi okuduklarini.

ebeveyn ol da gel, hade.
hesabın var mı? giriş yap