• şu sıra bir çok kişiye yüzey temizleyicisi kaktırıyorlar.

evde içki yapanlara gereken kutsal sıvı.
  • 1 lt cam şişeler piyasadan kalktıktan sonra aylardır 5 lt'lik plastik bidon şeklinde olandan alıyorum. temiz sıkıntısız.

aylar sonra gelen edit: firma ismi sormayın lütfen.
  • saf etil alkolden 2 yudum içince birşey olmaz. saf metil alkolden 2 yudum içilince acilen saf veya değil farketmez etil alkol içmeli (zaman kazanmak için) ve derhal büyükçe bir hastaneye başvurmalısınız. diyalize girmeden, vücuttan metanolü atmak mümkün değildir. metanol vücuda girdimi diyalizle atılamazsa, sinir sistemini felç eder ve öldürücü etkisi olur.
  • gercek kahramanlarin alkollu icecegi.

fakat, adabi vardir etil alkol icmenin diyerekten yeni baslayan kahramanlara, sampiyonlara oneriler verecegim. dediklerimi iyi dinleyin, bugune kadar duzenledigimiz private festivaller, partiler ve her birinde litrelerce etil akol almis, icmis, yapmis biriyim.

etil alkol, bizim icin namus meselesidir, artik alkol icmesem bile, icen dostlarimizin en iyi verimi almasini gonulden isterim.
    -

arkadaslar, oncelikle yanlis bilinen bir sey var,

kisiler raki yaparken, etil alkolun icine kaynar su dokuyor? bu sayede alkol tadinin azaldigini, iciminin daha rahat olduguna inaniyorlar.

alkolun ustune sicak su dokerseniz, alkol ucacaktir. alkol uctugu icin, alkol azalacaktir, azaldigi icin, alkol tadi azalacaktir, ve siz alkolunuzu pic etmis olacaksiniz.

etil alkole sicak su eklenmez. bunu unutun, yalaaaaan, akp'den buyuk yalan.

etil alkole koyacaginiz suyun kaliteli olmasi lazim, icme tadini sevdiginiz su kullanmaniz lazim. mesela, aoc elmacik su bence biraz sert, etil alkole kondugu zaman, tadini acilastiriyor. fakat, uludag'in su 1 litrelik pet siselerde satilan suyu, bence turkiyedeki en lezzetli sulardan birisi.

kaliteli gercek sampiyonlar, etil akollerine uludagin 1 litrelik sularindan koysun. maddi gucu yeterli olmayan gercek kaliteli sampiyonlar, tadini sevdikleri bir su alsin. ıcimi yumusak sulari tercih etsin. mesela fiji suyla yapilan etil alkol guzel oluyor, fakat pahali, gerekli mi? sanmam.

sampiyonlar 1 litre karisim icin %40 alkol (+%95), %60 su kullansin.
    ardindan, bu karisima 13-15 adet ardic mevyesi kurusu atsin (kirmizi top top bir sey, aktarlarda var) yine, bu karisima ellerinde mevcutsa 3cm'lik falan bir lavanta koysun. bir cay kasigi kisnis eklesin. maddi sikintisi yoksa, 5 tane kakule, 2 adet beyaz karabiber elinde varsa 1 yarim cay kasigi da feslegen kurusu koysun.

bu karışımdaki en önemli 2 adım kaliteli su ve ardıç. diğerleri biraz uğraşma isteğiniz ve bütçenizle alakalı. yine de ardıç, kişniş ve fesleğen koymaya çalışın. kakuke, lavanta, beyaz karabiber işin detayı.

bu yukaridaki verdigim tarif sampiyonlarin etilidir. bu karisim 2-3 gun bekledikten sonra, icindeki otlari cikartabilirsiniz.

sonra, iceceginiz gunun sabahinda, bu karisima ceyrek limon sikin, 1 salatalik alin ve kabuklarini soyun. salataligi 4 parcaya ayirip artik siseye mi, termosa mi, neye koyuyorsaniz, 1 litre alkolle salataligi birlestirin. bu size guzel bir cin tonik baslangici verecektir. fakat, baska seylerle karistirarak da icebilirsiniz. mojito falan yapabilirsiniz, dumduz kola da olur. ihtiyaca göre bir çeyrek veya yarım limon daha kabul edebilir. tadına bakın, ne yapmaya çalıştığıniz önemli.

elinizdeki bu karisimla, cok iyi alkol kulturu olmayan, yani tekila diyince gidip patron almayan, veya sadece bombay icmeyen neredeyse herkesi sikersiniz. kimse bunun etil olduguna inanmaz, derler ki siktir etil boyle bir sey degil.

biz ki, 5 gunluk bir organizasyonda (private) 30 kisiye 40 litre bundan icirdik ve hic kimse demedi ki bu ne, bu etil alkol mu ayy ben bunu icmem.

bu tarifi unutmayin.

not: yukaridaki karisimin limon ve salataliksiz halini, efes, tuborg gibi biralara azicik ekleme yaparak alkol oranini yukseltebilirsiniz. tad bozulmasi yapmayacaktir

super not: etil alkol bulundugunuz ulkede yasadisi ise, yasalari cignemeyin. alkol icmek sagliga zararlidir. alkol icerseniz pipiniz kuculur
  • litresi 100 tele oldu.
  • içmeyin , içirtmeyin. geçtiğimiz yıl bunun 5 litrelik bidonunu komşumla bölüştük, aldım aromalarımı likör , rakı, tekila yaptım.

pis boğaz olduğum için sanırım düzenli düzenli tüketip bitirdim hepsini, kafası da güzel, içimi de güzel ayrı mesele, sonraki günlerde pişman oldum içtiğime. benim kendi fikrim alınıp tüketilmemesi daha doğru benim için.
  • evde bir şişesini sakladığım, bazen birazını yere döküp çakmakla yaktığım, bazen deneyler yaptığım organik sıvı bileşik.

formülü: c2h5oh
    yoğunluk: 0,8 g/cm³

suda yüzen bazı şeyler etil alkolde batıyor. etil alkol, suya göre daha uçucu ve sudan daha düşük sıcaklıkta (78 derece) kaynıyor.

kaynama noktası:
    görsel
    görsel
  • şunun güzellemesini yapan insanlar hakim karşısında yargılanmalı. içmeyin, içirmeyin! bu söylediklerimin içi boş değil, bu konu hakkında bir bilgim veya tecrübem olmasa umurumda olmaz. kimseye tavsiye etmiyorum.
  • tam mevsimi de geliyorken evde portakal likörü yapmaya taktım kafayı ama bu etil alkol en güvenli nerden temin edilir bilemiyorum. aslında bi alternatif olarak etil alkol yerine x2 vodka da koyabilirmişiz.hangisini tercih etmeli, bu konularda tecrübe aktarımlarınıza açığım sevgili suserlar.
  • bitkisel alkol olarak da bilinir, renksiz ve yanıcı bir kimyasal bileşik. 78 derecede buharlasip -114 derecede donan ve alkollü içeceklerde kullanılan tek alkol türüdür.
hesabın var mı? giriş yap