• will ferrell, rachel mcadams, pierce brosnan, dan stevens, demi lovato'nun başrollerinde olduğu netflix komedisi. graham norton*, olafur darri olafsson, björn hlynur, nína dögg,
    jóhannes haukur jóhannesson, filmin kadrosunda bulunan diğer isimler. andrew steele ve will ferrell'ın senaryosunu yazdığı filmi david dobkin yönetti.

gelecek vadeden müzisyenler lars ve sigrit'e hayatlarının fırsatı sunulur ve dünyanın en büyük şarkı yarışmasında ülkelerini temsil etmeleri istenir. böylece ikili, hayal etmeye değer bulduğumuz şeylerin, uğurlarında savaşılacak şeyler olduklarını kanıtlama şansı yakalar.

ilk parça volcano man'i salmışlar.
    https://open.spotify.com/…ck:5j5thojjabw3noqy3zo9py
    https://www.youtube.com/watch?v=jxks6kudb60

edit: filmin müziklerini atli örvarsson yapmış.
  • rachel mcadams'ın hamileliğin ardından dönüş projesi olarak bunu seçmesi ve hiçbir zaman güldüremese de halen komedide direten will ferrell'la tekrar çalışması üzmedi değil. haklı olarak denecek ki "bari önce fragmanı bekleseydin" ama yani ferrell'ın eurovision'ı tiye alması uzaktan korkunç duruyor. eurovision şarkı yarışması bile çoktan sıkıcılaşmışken bu yarışmayla dalgasını geçen bi ferrell komedisi hiç heyecanlandırmıyor.
    bu arada mcadams iyi bir oyuncu ama niyeyse sürekli rom-kom'larda ve komedilerde oynama gibi bir arzusu var. ama daha seçici olsa keşke...
  • ne zaman vizyona gireceğini merak ettiğim film. normalde bu seneki eurovision şarkı yarışması ile aynı anda yayınlanacaktı. koronavirüs salgını yüzünden yarışma 2021'e ertelenince, filmi yayınlamadılar.

edit: loykalina, 26 haziran'da yayınlanacak dedi.

ilk parça volcano man'in video klibi yayınlanmış.
    edit2: https://www.youtube.com/watch?v=uxw9oeqv1bo
  • fragmanı düşen netflix filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=kyhcmic7mis
  • biraz önce izlediğim ve çok eğlenceli bulduğum film. alexander rybak gibi eski eurovision kazananlarının hep birlikte şarkı söylediği bölüm çok güzeldi. seçilen şarkılar da bir o kadar muhteşem.
  • bir eurofan olarak sıfır beklentiyle izledim. vasatın üstü bir film.
    --- spoiler ---

amerikalılarla dalga geçilmesi, dan stevens’ın karakterinin gay olup rusya’yla dalga geçmesi iyiydi. şarkılar da vasat.yine de salvador sobralın sokak şarkıcısı olduğu sahne güzeldi. amar pelos dois yarıştığı yıl favorimdi. ama hiçbir şey yarışmanın yerini tutmuyor. özellikle puanlar açıklanırken ki heyacan işte gerçek eurovision spirit budur. bu arada ingiltereyi kimse sevmiyorsa yarışma nasıl edinburgta olmuş.?teknik olarak iskoçya birleşik krallık olarak katılıyor.
    --- spoiler ---
  • sertab niye yok? eurovizyonu bu hale getiren sertab:) eskiden ballad söylenen nezih bir yarışmaydı.
    film çok güzel. bayağı emek var şarkılarda da.
  • arkadaşlar eurovision sertabtan mı ibaret? bu tüm avrupanın yarışmasıdır. ayrıca türkiye yıllardır yok sertabın olmaması normal
    --- spoiler ---

2018 birincisi netta
    2017 birincisi salvador sobral
    2019 isveç ve fransa temsilcileri
    2016 birincisi jamala
    2014 birincisi concita var e kalanlarda olmayı versin her delikten çıkan mans zelmerlowu bile görmedim. ayrıca netta sana aşırı uyuz oluyorum.

--- spoiler ---
  • iyi bir başlangıç yaptı. romantik de bir final yaptı. ama filmin ortaları saçmalık üzerine saçmalıkla dolu. "malzeme ne ki çıkan ürün ne olsun?" diyerek genel olarak eurovision ile ilgili yapılabilecek en iyi film olduğunu söylemek istiyorum. will ferrell ismini görünce sıfıra inen beklentiye rağmen...

--- spoiler ---

- o rus şarkıcı gibi giyinip de eurovision ile en ufak bir alakası olan adamın gerçekte gay olmama ihtimali 0.
    - yarı finallerde canlı yayına bağlanıp puan açıklamıyor kimse.
    - filmdekinin aksine 65 yıllık eurovision tarihinde farklı ülkelerden hiçbir temsilcinin arasında aşk dedikodusu dahi çıkmadı. filmde ise gerçeğin aksine tek bir gay yok. üstüne kimin eli kimin cebinde belli değil.
    - dana international'ın 1999'da ödülü düşürüp kırması dışında yarı finaldeki gerizekalılığı yapan kimse çıkmadı. çıkmaz da. bugüne kadar çıkan teknik aksaklıkların büyük bir çoğunluğu yayıncı kuruluş veya teknik ekip kaynaklı. bkz: 1990 zagreb, 2015 viyana vs.
    - filmdeki gibi hadi öyle her canım sıkıldığında köstüm, dekor, kareografi değiştireyim diye bir olay yok. yarı finallerden önce 2 prova, finalden önce ise tek prova yapılıyor. her alanda sana tanınan bir süre var ve ona uymak zorundasın. öyle kafana göre prova sırasında grup içi sorunlarımı buraya taşıyayım da süremi heba edeyim, berbattık hadi ben eve dönüyorum eyvallah diye bir olay yok. 2010'da belçikalı tom dice'ın tek başına bırakılması dışında normalde devlet televizyonları bir dünya delege gönderirler sanatçının yanında.
    - finalde farklı şarkı söylenmesi. sigrit: "ama diskalifiye oluruz." dediğinde içimden istemsizce: "zaten diskalifiye olmanıza neden olacak dünya kadar şey yaptınız. bunda da olmayıverin bari!" demedim değil.
    - 2003'teki 0 çekişinden itibaren birleşik krallık genel anlamda eurovision'un çaykur rizespor'u gibi bir ülke. birleşik krallık yarışmayı kazanacak, bir de yarışmayı iskoçya'da düzenleyecek! peh...

--- spoiler ---

ama itiraf etmem gerekir ki soundtrack'i güzel olmuş.
  • filmi şimdi bitirdim. tam bir haftasonu kahvaltısı sonrası filmi olmuş. izlediğinize pişman etmeyecek seviyede bir film yapmayı başarmışlar. 6/10 puanı hak edebilir.

--- spoiler ---

filmde yukarıda da yazıldığı gibi yarı finalde puanlama yapılması gibi bir hataya düşmüşler. bunun haricinde beni rahatsız eden tek şey pierce brosnan’ın şu yaşında bile aşırı yakışıklı olması oldu.

ayrıca filmde 2019 eurovision’a damgasını vuran izlandalı hatari grubunu da görmeyi çok isterdim. kendileri antikapitalist oldukları için bu amerikan yapımında rol almamaları ise oldukça tutarlı.

trivia editi: film iskoçya’da geçiyor ancak sahne hatari’nin de çıktığı israil’deki sahne.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap