• insanı çocukluğa götüren eylemdir. tadı bambaşkadır.

annem sabah müjdeyi daha ben yataktayken verirdi. bugün marketten şunları bunları al, pide yapacağız diye. o heyecanla gidip malzeme alırdım, sonra annem kıymayı hazırlardı, pideciye giderdim.

eve yaklaşık 1 km mesafedeydi pideci. yürüyerek giderdim. dönüşte kollarıma ağrılar girerdi o ağırlıktan. eve getirdikten sonra hep beraber oturup yerdik. annem salata ve ayran yapardı. ailedeki herkes evde olurdu. güzel bi muhabbetle yerdik. onun tadı apayrı be sözlük.
  • çocukken pazarları yaptığımız eylem. annem babam ayran içerdi yanında biz de çay..

yıllar yıllar geçti yapmayalı.

aklıma gelmişken yarın yapayım bari.
  • pideciye yapacağın işi sikeyim demenin bir türü...
  • eskiden sürekli yaptığımız eylem. şu an arıyoruz birini gönderip gelip alıyorlar, pişince de getiriyorlar. teknoloji çok gelişti çok*.

edit: yazılan ilk 4 entry den 3 ünün mühendisler tarafından yazılması ilginç.2. entry sahibi gizli süper kahraman olduğundan bilemedim*.
  • kuzu iç yağı da koyarsanız o tadı hiç bi lokenta veremez. çocuklukta falan da kalmadı biz hala veriyoz fırına ama 2,5 lira istiyor bi pideyi pişirmeye. ulan malzemeleri ben veriyorum pezevenk içi boş pideyi 2,5 liraya mı satıyon hayırdır
  • pideciye yapacağın içi sikeyim deme yoludur
hesabın var mı? giriş yap