• evinden başka yerde tuvalete giremeyenlerin dramıdır bu.
    şüphelerin en büyüğüdür.

uyandığında karnında bir ağrı yoktur. gaz baskısı yoktur. ama sen her sabah tuvalete düzenli çıkan birisindir. yıllarını bu düzeni kurmak için harcamış, 6'da evden çıkman gerekiyorsa 5'te kalkıp tuvalete gitmiş, evden boş mideyle, huzur içinde çıkmış birisindir ama o gün öyle olmaz. tuvalete çıkman için hiçbir belirti yoktur.

bu şu demektir; "birazdan kahvaltı yapacağım ve dün yediklerimin üzerine binecek... hım... o zaman bana günün belli bir anında sıkıntı verebilir..."

tuvalete girersin, denersin olmaz. risk artmaktadır. hafif ter gelir.

dışarı çıkarsın, attığın ilk on adımda midende hareket başlar. panik ve kontrol o andan itibaren tüm günün hakimi olur. başlar b.kunla mücadelen. yemeye korkarsın, içmeye korkarsın, daha önceden tecrübe ettiğin ve mideni mülayimleştiren 3'ü 1 arada, bulgur pilavı, mercimek çorbası gibi şeyleri o gün tütketmemeye çalışırsın ama aksi gibi gittiğin yer yerde karşına onlar çıkar. sıkıntıya girer, tükenirsin.

ve mideni yenip, ona teslim olup başka tuvaletlere girmeden evine girdiğin an, sınav sonuçlarının açıklanıp sınavı geçtiğin andır. beklediğin iyi haberin geldiği andır. huzur o andır işte, rahatlık o andır. artık güvendesindir.

'ulan sıç artık da kurtulalım' diyorsunuz, duyuyorum. öyle demeyin dostlar. milyonlar sokakta böyle dolaşıyor. biraz dikkatli bakın yüzlerine ve dinleyin onları.

"ben almıyım abi ya..."
    "yedim de geldim kanka sağ ol."
    "bir su alayım, dolaptan olmasın."
    "kaç gibi biter işimiz?"

her yere b.kunu bırakan dostlara selam olsun! duvarımda posterleriniz var!
  • sabah işe gittim dönemlerin kabusu olan huzursuluktur. en kötüsüde yola çıkmışken akışkan olanından gelenidir. şu an bile...
    aha geldi dakikasını not edeyim 13,00 ben tuvalete gider. editerlim gelince.
    rahatlama sonrası gelen edit: sorun neydi ha evden sıçmadan çıkma huzursuzluğu. genelde çıkamam benim için sorun, dışarı çıkınca wc bulamamak yada en yakın wc ye gidene kadar geçenki süre. yolda minibüsten otobüsten indirmişliği var şerfsizin. bu yüzdendirki dışarı çıkmam kesin garanti bir işim varsa sabah erken kalkar bir bardak su ile metabolizmamı hızlandırır işi bitiririm. tabi bu olayı çok uzun zaman sonra öğrendim neyse geçte olsa bilgi bilgidir.

son olarak çok zordur yaşayan bilir.
  • (bkz: bu adam gerçekleri yazıyor)

yıllardır dile getirilmemiş, bastırılmış huzursuzluktur.

öğrenci ortamlarında şu şekilde dile getirilir.

-- abi ben eve geçeyim ya siz takılın.
    - niye olm ya?
    --pek keyfim yok.

ekleme : bakın ne buldum #47703265. bu güzel insanın çığlığını daha önce duymamış olmak hepimizin suçudur. ben seninleyim, arkandayım. pardon yanındayım kardeşim.

ekmele : sıçamadığı için bok zehirlenmesi yaşayıp ölen mafya babası diye bir gerçek var. götümü keserler diye detay veremiyorum. yani sıçma konusu mühim.
  • (bkz: ibs)
    (bkz: irritabl bağırsak sendromu)

tavsiyem bunyenizi duzene oturtmak ve onu bozmamaya calismak. gerekirse sabah 5te kalkip sicin ama bir duzene oturtun.
  • "sıçınca midenin boşalması" haricinde güzel tespit.

yani daha doğrusu ben sıçınca bağırsaklar boşalıyo, sizi bilmem.
  • sıçmak öyle basite indirgenecek ve alay edilecek bir mevzu değildir. sıçmadan önce ritüeller vardır. don indirmek bir sanattır. her yerde indirilmez öyle. sıçarken ufku genişleten düşünceler ve dünyayı kurtaracak fikirler üretmek için steril bir ortam şarttır. bu yüzden siz siz olun, evden çıkmadan önce sıçın efendiler.
  • kompülsif bir mevzudur. günlük ritüellerden birisini gerçekleştirmemiş olmanın verdiği huzursuzluktur. kötüdür çünkü bokunuz gelse umumi tuvalette sıçıp rahatlayamazsınız.
  • iş yerinde tuvaletler temiz ve bakımlı olduğu için umrumda olmayan dava.

gelir gelmez kahvaltımı yapar, 15 20 dk sonra da gider sıçarım.
  • şu dışarıda huzursuz huzursuz dolaşan tipler demek ki sizlersiniz. aman, sıçın da öyle çıkın, sonra bizlere sataşıyorsunuz.

o değil de evden her çıkışta sıçan bir göt folloşa döner. bari misafirliğe gidecekken sıçın sadece.
hesabın var mı? giriş yap