• hayvanın bir bez yardımıyla tutulup dışarı atılması suretiyle kansız bir şekilde sonlandırılabilen bir olay.
    (bkz: yaptim gene yaparim)
  • girdikten sonra kısa bir süre içinde çıkmazsa lanetler ederek süpürge, gazete ve/veya ele geçebilecek bu tarz eşyalarla evi kırıp dökmeye neden olacak olay..
  • dag basinda butun kis ugranilmamis evlerde yarasalar karanlik koselere yuva yapip donen ev sahibini karsilayabilir. yasandi, vahsilesmeye, ic organ incelemeye gerek yoktur, kovalarsin gider.
  • olumlu yönden bakmak gerek hadiseye. evdeki sivrisinek nüfusunda ciddi bir azalma görülebilir.
  • eğer odada lamba açıksa ve ışık yüksek miktardaysa zavallı hayvan kendini duvardan duvara vurmaya başlayacaktır,bu durumda üstüne büyük bir örtü atıp bir süre bekledikten sonra yüksek bir yerin kenarına bırakmak gerekir..çünkü yarasalar yerden havalanamazlar.."batman e selam söyle abi severek izliyoruz" deyip salarsınız şirin hayvancığı..
  • efendim ekipman olarak bir bornoz, bir şınoker bir deniz gözlüğü ve bir jo ile odaya daldığınızda dürte dürte kaçırabileceğinizi sandığım bir hadise.. hayır ben yaptım ordan biliyorum.
  • gecede bir iki eyvallah ama altı yedide bayan olay. en sonunda kapalı ışık koşullarında "sen takıl oralarda ben zıbarıyorum" denip uykuya geçilebilir. (bkz: ben yaptım oldu)
  • halk arasında bir uğursuzluk emaresi olarak görülmekte olan durum. zira bir arkadaşımın evlerine bir zaman girip banyoya yerleşen yarasanın ardından, sürahi hanım modeli ve hatta daha beteri şeytan kılıklı babaanne gelmiş, eve yerleşmiş, her gün oraya buraya okunmuş üflenmiş kağıtlar, nesneler, gelinin yastığı altına lanetli objeler yerleştirmek suretiyle ev hayatını kan kusturucu bir moda bürümüştür kadıncağız.
  • evinin yaninda buyuk agaclar olan insanlarin ba$ina gelen $ey.
hesabın var mı? giriş yap