şükela:  tümü | bugün soru sor
 • reel big fish'in lanet okuyan, eğlenceli şarkısıdır,

  there's a ska band on my street, a little ska band
  everybody thinks they're so fuckin' neat,
  there was nothin' on my radio
  was gonna make my own band, play my own shows but that don't work so i'm givin' up again,
  she said she loved me cause i played guitar
  that's ok, didn't love her at all and i say...

  i'm givin' up
  i know everything sucks and this is gonna be the last time you hear me complain

  well, i went down to the show
  everybody was there, i didn't wanna go
  cause everything they do is so fuckin' cool, every
  song is a hit and the girls like 'em too, i can't
  do that so i'm givin' up again...
  i don't know why i learned to play guitar,
  nobody's gonna know who we are and i say...

  i'm givin' up
  i know everything sucks
  and this is gonna be the last time you hear
  me complain

  she said, some day,
  we'll get back together mabey
  she said, some day,
  things'll be much better baby
  but i don't believe her
  and i don't think i need here anymore...

  i know everything sucks
  and this is gonna be the last time you hear
  me complain
 • 16 şubat'ta netflix'te başlayacak olan dizi. 1996 yılından bir lise hikayesi.

  ---
  1996 yılında oregon'da geçen bu alışılmadık yetişkinliğe geçiş hikayesinde, av kulübü ve drama kulübündeki iki uyumsuz liseli grup birbirleriyle çekişiyor.
  ---

  https://www.instagram.com/everything.sucks/
 • bir netflix dizisi. sadece ilk bölümünü izledim ama 90'lari sevenler ve lisede nerd olanlarin sevebilecegi dizi gibi görünüyor.

  --- spoiler ---
  kate'in ciplak kadin fotograflarina bakip tam masturbasyon yapacakken babasina yakalandigi sahne ilginc. babasi onun sadece o kadinlar gibi görünmek istedigini zannediyor ama kate cinsel yönelimini kesfetmekle mesgul. you go girl diyoruz efendim.
  --- spoiler ---
 • adının hakkını veren dizi.
 • olmuş bir dizi. epey keyifli. ergen dizisi.
 • bir nevi stranger things'in sadece çocuklara ve okul hayatına yoğunlaşmış hali. ayrıca nedir bu netflix'in kıvırcıklarla alıp veremediği? hep bir parti sahnesinde ellerini boş bırakıyorlar. *

  yine de güzel müzikleri olan izlenilesi liseli dizisi.
 • netflix'in yeni liseli dizisi. 90'lı yılları yaşatan, buram buram 90'lar kokan dizi. çekimleri bile, o gereksiz zoomları bile tam anlamıyla 90'ların amatörlüğünü yansıtıyor. karakterler çok güzel işlenmiş, renkler, müzikler, kıyafetler gayet güzel olan bir dizi. stranger things ile kıyaslanmadan izlenilmesi tavsiye edilir.
 • iki akşamda ya da boş bir pazar sabahında bir sezonu kolayca bitirilebilecek, tatlılar tatlısı dizi. olaylar 1996 yılında boring, oregon'da geçiyor. başrol kate messner'ı canlandıran peyton kennedy'nin arada patlayan kanada aksanı (out'lara ve about'lara dikkat) dışında olmamış diyeceğim hiçbir şeyi yok bu dizinin. fakat özellikle müzikleri çok ama çok güzel olmuş.

  oasis, tori amos, weezer, nada surf, ace of base... neşelere gark oluyor insan. netflix hemen bir playlist de çakmış spotify'da: https://open.spotify.com/…si=ckttciogssm-gj1qpffjxw
 • sırf 90'lar soundtrack'i diye izlemeye başladım, ama soundtrack o kadar da iyi değil, eh işte.
  bir de iyimserce sosyal meseleye dokunmaya çalışma çabası var (eşcinsellik vs.), o da fazla iyimserlikten ağızda glukoz şuruplu pasta tadı bırakıyor. atypical bunu birkaç gömlek katlar o konuda.
  daha lisenin kapısından girer girmez neredeyse popüler olan, bir sürü iş başaran nerd tayfası var bir de, tamamen yalan dolan, biz o kadar amerikan lise dizisini/filmini boşuna mı izledik?
 • freaks and geeks'i andıran yeni netflix dizisi. haftasonunu hasta yatakta geçirmem ve ilk bölümün sonunda oasis'in don't look back in anger'ını çalmasıyla geri kalan bölümlerini de tek seferde izlememe sebep olmuştur. 90'lara dair özlediğimiz ve şu an dizilerde görüp de heyecanlandığımız hemen hemen her şeyi içermektedir.

  dizinin boring, oregon'da geçiyor olması ve lisenin haber kanalı spikerlerinin her yayını "have a boring day" diyerek bitirmesi fazlasıyla tatlı bir detay.