• eğitim seviyesi arttıkça akp oyları azalıyor

adamın gol diyor.

tanım: saçmalık

edit: hala gelmiş korelasyon diyor. bu verilerden evetçilerin daha zeki olduğuna inanıyorsun da...
    neyse ya takıl kafana göre.
  • güldürmüş hikaye..

olm hadi kadıköy'le bağcılar'ı ayırt edemeyip bu konuya giriştin, bizim yıllardır tipine bakıp götümüzle güldüğümüz adama hocaefendiniz diye arka çıkmış tiplere tapan beyne sahip olduğunu da unuttun, madem konuya hakim olduğunu düşünüyorsun da neden hala konuya girmeyip din sömürüsüne filan başvurma acziyeti gösteriyorsun? anlatsana bize 15 yılda terörü azdırmış, teröristlerin kandırabileceği zekadaki adam şu an neyi yapamıyor da ortalık kan içinde ve ekonomi batıyor? neler farklı olacak o anayasa değişikliğinde bi anlat bize aydınlanalım amk. neden konuyu saptırmaya ve iftiraya muhtaçsın??
  • 95 iq'yu zekilik sanan dangalak hezeyanı
  • çoğunluk demokrasisinin iq ile bağıntısı kanıtlanmadıkça yanlış olan önerme.

örneğin, einstein ile iki tane sıradan vatandaşı ayni odaya koy...

koydun mu?

şimdi o iki kişiye sessizce odadan çıkmasını söyle adamın işine engel olmasınlar.
  • katıldığım önermedir. referandumun sonuçlarını düşündüğümüzde; evet oyu vereceklerin hayır oyu vereceklerden daha zeki olduğuna kuşku yoktur.

hayırcılar mal, salak, enayi, kendisi yerine ülkesini düşünen insanlardır. evetçiler ise akıllı, uyanık, iş bilen ve kendi rantı neredeyse orada olan insanlardır. buradan bakınca günümüz dünyasında evetçiler daha zekidir.
  • iq ölçüm ihalesinin de mehmet beye verildiğini düşündüren durumdur. adam ne de olsa milletin aq konusunda uzman, iq konusunu da halletmiştir.
  • 1) referandum bir iq testi değil. aynı şekilde bakarsak ışid çilerin içinde çok zeki mühendisler var hatta en zeki örgütlerdir eminim

2) zeki insanlar da gerizekalı hatalar yapabilirler. ahlaksız hatalar da yapabilirler. misal tayyip erdoğan da zeki ama 4 senede ülkeyi getirdiği halin "çok kötü" olduğunu anlamak için zeki olöak gerekmiyor

3)referandumda "evet" diyen açıkça gerizekalıdır. ya okuduğunu anlamamış ya da anlamadığını anlamamıştır aksi taktirde bir başkanlık sistemi gelecek olsa bile bunu tayyip erdoğan a teslim etmek açıklanamaz

4) türkiyenin batısının türkiyeden çok daha zeki olduğunu ve türkiyenin batısının tayyip erdoğan a karşı olduğunu basit bir "evet-hayır" ile de çözebiliriz.

ha bağımsız aydınlardan bir tanesinin bile bu referanduma evet diyeceğini sanmıyorum.

satılmış aydınların götüne koyim
  • abd 1990’lı yıllarda somali’de bir dizi operasyona yeltenmişti... ancak bir gün yerden atılan bir füze ile bir amerikan helikopteri düşürülüp içindeki 12 asker ölünce bölgeyi terk edip geri çekilme kararı aldı. o arada aşağıdaki hikâye anlatıma girdi.

amerikan birlikleri somali’ye yerleşirken yanlarında iyi beslenmiş cengâver bir kedi de bulunmaktadır. bu kedi doğası gereği vakit geçirmeden etrafı kolaçan etmeye başlar. derken bir ara köşeye büzülmüş, cılız, açlıktan avurtları çökmüş perişan halde bir somali kedisi görür. yanına gidip biraz dalga geçeyim derken somali kedisinin iki tokadı ile kendini yerde buluverir. koşa koşa birliğe döner. amerikalı komutana durumu hareketleriyle anlatır. komutan bu işe anlam veremez. kedinin yaraları sarılır, kendisine vitaminler içirilir. bizimki birkaç gün sonra yeniden devriye gezisine çıkar. bakar ki, birkaç gün önce dayak yediği somali kedisi aynı yerde duruyor. bu defa üzerine daha güvenle gider. ancak sonuç farklı olmaz. somali kedisi attığı iki pençe ile bunu yeniden iki seksen yere uzatır. amerikalı ağlamaklı:

- ben iyi beslenmiş, iyi eğitimli, güçlü bir amerikan kedisiyim, diye ağlaşır, sen ise cılız bir somali kedisisin. beni nasıl dövebiliyorsun?

somali kedisi:

- bütün söylediklerin doğru demiş, ancak bir tek yanlışın var ben bir somali kedisi değil somali aslanıyım...

okay gönensin’in “bu da geçer ya hu” adlı kitabından
  • bakan yıldız: 'eğitim seviyesi arttıkça akp'nin hitap ettiği alan daralıyor'

ben demiyom bak akp'li zamanın bakanı diyo.
hesabın var mı? giriş yap