• her insanın günün birinde içinde bulunabileceği trajikomik bir durum. örneğin 7/10'luk kalitede birisi ile tanışıp evlendin; belki de o kişiyle evlenmeyip biraz daha bekleseydin 8/10'luk kalitede olan birisi ile tanışıp evlenecektin..
  • (bkz: cayma hakkı)
  • el elden üstündür. bunun sonu yok.
  • çok daha iyisinden kasıt maddiyat veya fiziki güzellik ise bunun sonu yok , böyle düşünen insan bir ömür boyu hem yalnız kalır , hem de mutsuz olur.

eğer evlendiğin insan ile çok iyi anlaşıyorsan , mutluysan ve birbirinizi seviyorsanız samanlık seyran olmuş demektir ; gerisini çok da karıştırmayın.
  • tövbe yarabbiiii. sen evlenme abi denilecek durumdur bu ne doyumsuzluk hala dışarıyı değerlendirebiliyorsun.
  • taahhüt süresine göre hareket edilmesi gereken durumdur. örneğin taahhütün bitmesine eğer bir kaç ay kaldıysa riske girilebilir. ancak aksi durumda ödeyeceğiniz bedeli hatırlayın derim.

ben hep daha iyisinden yana olduğumdan, her bedeli ödemeye hazırım.
  • boşandıktan sonra o iyi olabilecek kişilerin yanından sağından solundan geçmemesi durumuyla benzerlik gösterir.
  • insan kendisiyle yarışamaz. insan sever. sevgisinden eminse evlenir. daha iyi severim diyeceği biri çıkamaz karşısına. ya seviyorsundur ya sevmiyorsundur. şöyle şöyle olsaydı daha çok severdim ama böyle böyle olduğu için daha az seviyorum diyebileceğin bir şey değildir sevmek.
  • dünyada çok dişi var, kimileri de çok güzel. ama ben, her bir hattı, hatta her bir kırışığı bana hayatımın en büyük ve en tatlı anılarını hatırlatan bir yüzü bir daha nerede bulabilirim? senin tatlı çehrende sonu gelmez acılarımı, yeri doldurulmaz kayıplarımı bile okuyabilir ve senin tatlı yüzünü öptüğümde acıyı öperim.
    "daha iyisi her zaman bulunur, daha iyinin peşine düşen mümkünse bize uğramasın."
  • iyisi her zaman çıkacak. sadakat yeminini boşuna etmiyorsun. seni tatmin ediyorsa sevgisi ilgisi arkadaşlığı aşkı yaşam standartlari , benim payıma düşen bu deyip çekileceksin kenara. yoksa mutluluğu bulamaz insan
hesabın var mı? giriş yap