• sebebi her ne olursa olsun, açık ve net söylüyorum her ne olursa olsun, size şiddet uygulayan erkekler.

seneler evvel üniversite hazırlık yıllarımda, bir sınıf arkadaşıma sevgilisi olan erkek şiddet uygulamış, arkadaşım ağlıyor. olayı şans eseri, ders veren kadın hocamız görmüş:

hoca: kızım arada sana vuran çocuk kimdi?
    arkadaş: erkek arkadaşım hocam.
    h: gel benimle, hakkında şikayetçi olalım.
    a: olmayalım hocam, aslında oyle biri değil. bir anlık sinirle yaptı.
    h: bu işin bir anlık siniri olmaz evladım. bir anlık sinirle annesini de dövüyor muymuş?
    a: ben biraz da üstüne çok gittim, beni çok sevdiği için böyle oldu.
    h: yavrum saçmalama. sevgiliyken sana vuran kişi, yarın evlendiğinde "bir anlık sinirle" seni öldürür de.
    a: hocam şöyle hocam böyle...

h: bak herkesin ortasında söylüyorum, bu çocuktan ayrılmazsan yemin ederim seni geçirmeyeceğim. git istediğin yere şikayet et. burası sadece ingilizce hazırlık değil. ben kendimi sizi üniversiteye hazırlayan bir mentor olarak görüyorum. bu dediklerin üniversite havasını solumuş bir kadına asla yakışmaz. sebebi ne olursa olsun şiddetin bahanesi olamaz.

sonraki 3 ay boyunca hocamız o kıza resmen terapi yaptı, fikirlerini değiştirdi ve sorunsuz ayrılmasını sağladı. gerçekten bir ingilizce öğretmeni oturdu bir dönem bununla uğraştı. belki de olası bir mutsuz evliliği ya da hatta kadın cinayetini engelledi.
  • ciddi ciddi burç yazanlar olmuş. siz kafayı yemişsiniz
  • buraya gelip burc yazan geri zekalilarin cevresindeki erkeklerle evlenmeyin sevgili kadin yazarlar. geri zekalinin yakin arkadasindan zeka beklemeyin.
  • uzar gider. ama iki noktaya değinmeden edemeyeceğim.

ister alkol, ister seks, ister keyif verici madde olsun herhangi birine bağımlılık geliştirmiş veya geliştirmeye yatkın erkekler. bunlarla evlenmek ilişkiyi, hayatı ve evi size dar eder. adı üstünde bağımlı, müptezel ya da buna meyilli. eğer siz de aynı kanaldaysanız sorun yok tabi. beraber boğulursunuz. el ele kol kola. aksi zor ve yorucu.

iki yetişkin insan gibi konuşamadığınız, sohbet edemediğiniz, aynı/benzer şeylere gülmediğiniz erkekler. ömrü bırakın seneler bile zul gelir insana bi süre sonra. çünkü zaman geçiyor ve aşk, tutku bitiyor. bunlarla beraber sevgi ve dostluk gelişmediğinde her şey sarpa sarıyor.

karakter olarak değil iletişim konusunda uyum ve denge yakalayamadığınız erkekler. gölge ve karanlık taraflarınızla dahi bi denge tutturmak mümkün bi ilişkide. ama nerde. sıfır açık iletişim. onlar sadece sikinin derdine yansın,

edit: imla
    didit: kumar ve oyun bağımlılığı eklenmiştir.
  • ingiltere krali, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, backenbauer, kaleci mayer, nadia komanaçi, brigitte bardot ve fenerbahçeli cemil.
    yanlış liste yapmışım,bilgim dahilinde olmayan listeymiş. tanımı yukarıdan bakıp yazacağım ancak.
  • verdiği sözün arkasında durmayan dönekler.
    pintiler.
    ana kuzuları.
    dengesizler.
    narsistler
    edit: herkes istediği gibi yaşayabilir, ama böyle insanla evlenen mutlu olamaz.
    parasında pinti olan sevgisinde de pinti olur, nedense sömürmek olarak algılanıyor. hakaret mesajları yazmaya gerek yok; bir kişi çok varlıklıdır kahvenin hesabını yapar, yenen lokmaları sayar. işte o kişi pintidir. bu durum her iki cins için de geçerlidir. tutumlu olmaktan bahsetmiyorum, pintilik...
  • narsistik kisilik bozuklugu olan erkekler. sizi alir gokyuzune cikarirlar sonra da ordan asagi atarlar. uzak durulmalidir.
  • günlerden bir gün eski sevgilimle ortak bir kız arkadaşımızı bir çocukla tanıştırmaya karar verdik. kız güzel ülke ortalamasına göre. oğlanda son derece temiz ve gerçekten efendi bir çocuktu. neyse. kıza açtık konuyu tabi, çocuğun fotoğrafını gösterdik.(çocuğa ilk gösterdik,olur verdi.)

-ya kusura bakmazsınız değil mi? tipim değil pek.
    +ya çok iyi çocuk gerçekten tanışın en azından olmazsa yine olmaz.(bu sırada kız arkadaşımda benzer şeyler söylemektedir.)
    -yok yani zorlama olur bence hiç olacağı yok. neyci ki bu çocuk?
    +cerrah.
    -şu fotoğrafı güzelmiş ama sanki. ismi neydi?

evlendiler, çocuk bekliyorlar şu an. demem o ki; kızlar evlenecek adam ararken üç şeye bakar; para, mevki, güç. hepsi de birbirinin tamamlayıcısıdır. hayır kızları bu yüzden suçlamıyorum. insanların doğasında var bu. ama burda yok; ana kuzusu erkek alınmaz, yok bencil erkekle evlenilmez, yok maço erkekle işim olmaz, yok şiddet uygulayan erkek değildir, yok çapkın erkek mi asla diyen kızlara inanmayın. herkes neyin ne olduğunu biliyor.
  • dar paça eşofman giyenler,
    nargile içenler,
    tik tok çekenler,
    kitap okumayı gerekli bulmuyorum diyenler.
  • buraya kadın yazarların yazması gerekirken, bir çok abaza damlamış.
    işte listenin en başındaki erkekler bunlar.
    listenin kalanına siz devam edin kızlar.
hesabın var mı? giriş yap