• sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer, der susarım.
  • saat daha 23:35 ve alkol bitti. şimdi gidip almaya kalksam bir kamyon tantana.

evlenmeyin gençler.
  • boş yere bir sürü şeye para verecek olmak.
  • siz tabiki biseyin kararini bilmezseniz bi kamyon tantana yersiniz arkadaş! o alkolü bitirmenize bisey denilmemis zaten. niye birşeyin suyunu çıkarırsınız hiç anlamam bırakın ya birşeyi kararında ayarında bırakın. ne diye sınırları zorlamak? zorunuz ne eşinize? zaten tantana yapacak olsa o alkolü ne içirtir ne de bitirtir size, bisey denmemişse sizde karşınızdakinin tahammülünü zorlamayın!
    bu arada evlenmemek için sebep ararsanız çok sebep var. ama öyle mutlu anları da hepsini siler geçer unutturur size. karar sizin dolu tarafından bakın ya da bos tarafindan bakıp bi sürü sebep bulun. benim için karşınızdakine kendini anlatmaya çalışmak derdinin ne oldugunu anlaması için deli gibi çırpınmak ve sonunda da zerre anlaşılmamak. bakışınızdan sizi anlayan varsa elini bi ömür birakmayin derim.
  • evlenmek istememek??
  • çünkü hiçbir şeyim yok akıp giden sokaktan başka
    şaka şaka. *

yaş küçük, istek yok, aday yok falan ve bunlara artı olarak bir de kızını evlendirmek istemeyen bir anne, babaya sahibim.

bu yaz benim şehirdışında olduğum bir zaman, mahalleden tanıdıkları bir aile gelmiş. önce yeğenlerinden bahsetmişler, x yerde çalışıyor şöyle iyidir böyledir sonra sizin kızın okulu ne zaman bitiyor sorusuyla canım babam okulumun hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyerek evden kovmaktan beter etmiş. zaten normalde de sen gitme abin gitsin diyorlar *
    bu kadar olumsuzluk içinde zaten imkanım olamaz.
  • deli sikti beni amk niye evlenmek isteyeyim. aklı melakeleri yerinde olan her insan evlenmemek için sebepe bile ihtiyaç duymaz.
  • tesettürlü olmayan kadınlar bu ülkede azınlıkken, evlenmeme nedenini kadınların açık bacaklarına yoran hırboların her yerde olması.
  • evlenmeden önce gördüğünüz ve severek katlandığınız, sizden farklı olan özelliklerinin bir süre sonra size inanılmaz derecede batacak olması. rahatsız olduğunu söylersen "sen değiştin" olur, söylemezsen için içini yer.

iyi niyetle gösterdiğiniz her toleransı karşı tarafın sömürmeye başlaması ve işin içinden çıkılmaz hale getirmesi. (yemek, temizlik gibi konular. bokun içinde yaşayıp tüm maaş yemeğe gidince insana koyuyor)

bir zaman sonra seksin artık hiç keyif vermemesi, görev gibi ve mekanik olması ya da hiç olmaması. şanslıysanız bunun üzerine konuşabilirsiniz partnerinizle; ancak en tatlı serzenişleriniz bile ileride yüzünüze vurulmak için cepte bekletilecek ve "beni artık beğenmiyorsun" diye suçlanan siz olacaksınız.

tüm bu sorunları artık eskisi gibi anlayışlı olarak tartışamıyor olmanız. sürekli karşı taraf suçlanıyor olacak bir yerden sonra, her şeyiniz olarak bildiğiniz insana artık ulaşamadığınızı fark edeceksiniz ve bu sizi kahredecek.

ve en kötüsü de boşanırken yaşanan çirkinleşme. özellikle aileler işin içine girerse. bir zamanlar sevdiğin insanın "gururu" adına ne kadar çirkinleşebileceğini görmek. hayatını batırmaya çalıştığına şahit olmak. eski günlere saygı duyup, çiftler arasında özel olması gereken sorunların iş hayatına veya ailene sıçradığını için acıyarak izlemek ve hiçbir şey yapamamak.

genç hemcinslerime bir de tavsiye olsun: kendi kendinize hayatınızı idame ettirebileceğinizi düşünüyorsanız asla evlenmeyin. emin olun yaşadığınız şey şu an çok çok özel bile gelse, kesinlikle başka çiftlere benzemediğinizi, birbirinizi tamamladığınızı bile düşünüyor olsanız, o aşk tünelinin sonu bombok bir yere çıkıyor arkadaşlar.

bir de evlenip yukarıda yazdığım noktaya geldiklerinde evliliklerini kurtarmak için çocuk yapanlar var ki onlara hiç girmiyorum. yapılacak en büyük mallık bu olur, adam gibi boşanın, çocuğun hayatını karartmayın.
hesabın var mı? giriş yap