• parası yoktur.
  • hayatımın ilerleyen aşamalarında desteğe ihtiyaç duymadan da ayakta kalabilir ve ayakta ölebilirim hususuna inanmış, bu dünyaya çocuk getirmenin o çocuğa işkence olacağının farkında olan insandır kendisi.
  • sanırım huzursuz bir ailede yetişmiş olması buna örnektir. evlenip huzursuz bir aile kurmaktan korkuyordur. bundan sonraki hayatını da huzursuz ve mutsuz geçirmek istemiyordur.
  • %90'ı geleceğinden şüphe ediyordur. hatta bu oran daha da yukarıya çekilebilir. kimi maddi, kimi manevi, kimileri de kişisel olarak gelecek sıkıntısı çekiyorlardır. günümüz ülke şartlarına bakacak olursak bu bahsettiğim türlerden sıkıntıları olmayan insanlar ya aşırı şanslı ya da aşırı iyimserdirler. bence bir insanîn evlenmeyi düşünmesi için veyahut evlenmesi için tereddütlerden arındırılmış geleceğini hazırlamış olması gerekir.
  • (bkz: işşizlik)
  • arkadasim icin devletten resmi arkadaslik belgesi almiyorsam, sevgilimle neden aliyorum bunu biri bana anlatsin, soz evlenme teklifi edicem.
  • kafasında kurduğu evlilik yaşına ulaşmış olmaları. örneğin adam 30 yaşında evleneceğim diyor, 31-32 olunca 'lan geç mi kaldık' kafasını yaşıyor.

e malum kankaları da evlenmeye başlayınca çember daralıyor diyerek koyuveriyor kendini.
  • iki kişilik yatakta tek başına yatmaya alışmış olmak. ulan kimseyle göt göte yatılır mı bu hayatta? tam ortaya çarmıha gerilmiş gibi yatmalı insan. yatağın serin yerlerine yuvarlanıp ferahlamalı. ben yattığım yerde başka insan istemem arkadaş. evlilikmiş peeh.
  • monotonluktan hoşlanmıyordur.
    spontane yaşamayı tercih ediyordur.
    hayata karşı kendini tatmin etmemiştir
    toplum baskısı umurunda değildir.
    maddi manevi gücü yoktur.
    kafese kısılmışlık hissi yaşar.
    mutsuz ve pişman olacağını biliyordur.
    evlenince sıkılır insan. hep sıkılır durur.
    gelişemez. yeni şeyler keşfedemez.
    kendini ve karşındakini tatmin edemez.
    hep bir beklenti oluşur.kavgalar gittikçe büyür.
    herkes birbirinden soğur. tahammülsüzlük başlar.
    evlenmek sabır ve anlayış işi eğer tükenirseniz her şey biter.
    kötü senaryolar kurgulamaya gerek yok bir şekilde batmaya başlar.
    kendini ve karşındakini iyi tanıyorsan hiç olmaması bazen olmasından daha iyidir.
    sonra gelip ağlamayın burada.
hesabın var mı? giriş yap