• sen bunu biraz daha düşün istersen demişliğim var. hayatının hatasını yapacaktı, ben engel oldum.
  • mantığının değil kalbinin sesini dinlemiş olan kadındır. tereddüte düşüyorsanız ve karşınızdaki kişi için, kalbinizdeki soruya verdiğiniz cevap "acaba" da tıkanıp kalıyorsa verilmiş en güzel karardır.
    kimse kimsenin zamanını almadan , kimse kimseye daha fazla rol yapmadan. içiniz , vicdanınız rahatsa gerisi önemli değil.

evlenmek için evlenmek dibini göremedeğiniz bir kuyuya, bile isteye atlamak demektir. dikkat edin, kalbinizin onaylamadığı hiç bir şeye kendinizi mecbur hissetmeyin.
  • her kadın evlilik denilince balıklama atlamaz, önüne gelen evlenme teklifi edebiliyor dostum, hoşlandığı kızın gözüne girmek isteyen bile artık evlililk teklifi edebiliyor. eskisi gibi zor bir şey değil bebeğim.
  • bu teklifler videoya alınıyor bir de, organizasyon işlerine falan giriliyor.

sonra kadın reddediyor ve ben bile izlerken iliklerime kadar başkası adına utanıyorum. utanmak doğru tabir mi ona da emin değilim. ilginç bir duygu durumu, her iki taraf için de muazzam bir baskı.

siz siz olun, emin olmadan böyle bir olaya girmeyin. hem kendinizi hem de partnerinizi zor durumda bırakıyorsunuz. o kadar insan içerisinde reddedilmek de, reddedecek insanın yaşadığı baskı da çok trajik.

kimsenin kimseye bunu yaşatma hakkı yok diye düşünüyorum.
  • akıllı kadındır. bu durumda teklifi eden de aptal oluyor.
  • siz onunla ömür geçirmeyi isteyip de böyle bir teklifte bulunduysanız, basitçe sizinle evlenmek istemiyordur. aynı ülküye sahip değilsiniz, beraber bir gelecek düşünmüyor olabilir.
  • herif ipsiz sapsız işsiz güçsüz herifin tekidir. ya da herifi sevmiyordur, beğenmiyordur. öbür türlü reddetmesi zor. hatta üzerine evlilik imasında bulunur bizim kadınlar paso.

bok var sanki o imzayı atmakta? zaten 20-30 sene sonra resmi nikahın bir manası kalmayacak. muhafazakarlar bile imam nikahıyla işi bitirecekler.
  • nedir şimdi anlamadımki ben, oo evlilik alayım bi dal diyerek atlamalı mıydı?
  • redetmişse çoğunlukla haklıdır... ağlamayı bırak. birincisi her işte bir hayır vardır. yani olmaması senin hayrına dır. ikinci ihtimal, o kadını haketmiyorsundur ne bileyim eksiklerini düzelt. en kötü yatırım güzelliğe dir bunu da unutma. hayat dersleri bak bunlar...
  • evlidir belki kadın
hesabın var mı? giriş yap