• kaçırılan çocukları hangisiydi kimdi diye karıştırmaya başladığım durumlardan biri daha.
  • tokat'ın turhal ilçesinde, sabah saatlerinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 3,5 yaşındaki evrim atış'tan haber alınamıyor.

kayıp çocuklar aranırken askeri teknolojilerden de faydalanmak lazım. iha üzerine monte edilmiş termal kameralar kullanılabilir. hala jandarma asker yığıp karadan arama yapılıyor. en son teknoloji sistemler suyun yüzeyine bir metre mesafede, sudan 5-6 derece sıcak bedenleri bile algılayabiliyor.
  • ilgili haber

günler geçmesine rağmen bırakın bulunmayı, hakkında en ufak bir ipucu bile bulunamayan kardeşimizdir. kendisi bedelli askerlik, sevişen ünlüler, kadınların hangi tür erkek sevdiği gibi konuların arasında kaybolmuştur.

yakında (umarım olmaz bu) kötü haberi gelebilir. o zaman görün bu başlığı. hatta benzer bir çok başlık açılacaktır kendisiyle alakalı; ne işe yarayacak orası malum...

insanlar artık bu tür başlıklara gelmek istemiyor, moralleri bozulsun istemiyor diye düşünmeye başladım. biz sustukça veya olayları normalleştirmeye başladıkça kayıp / kaçırılma vakaları artacaktır, bundan emin olun.

eğer burayı okuyorsanız gündeme taşıyın. kötü insanlar bilsinler; bu topraklarda bir çocuk kayboldu diye yeri ve göğü inletecek iyi insanlar hala var!
  • anne ve baba tekrar adliyeye sorgu için sevk edilmişler.

haber link

sürekli ebeveynlerin sorguya alınıp sonra tekrar serbest bırakılması çok garip. ilk aşamalarda ailenin çapraz sorguya alınması gerekir diye düşünmüşümdür hep. ki böyle uygulanıyor diye düşünüyordum...

diğer belki binlerce çocukla aynı kaderi yaşaması neredeyse kesinleşti artık. kötü haber gelinceye kadar bile umut edemiyoruz. bizi bu hale getiren topluma yazıklar olsun... biran önce son bulsun bu çocuklara uygulanan vahşet.
  • unutuldu gitti küçük evrim. kimse yazmıyor kimse sormuyor.

tanım: 4 gündür kendisinden haber alınamayan 3,5 yaşındaki çocuk.
  • anne ve babası tutuklanmış masumdur. böyle bir caniliğe sebrp olmuşlarsa sa arkalarında 1.5 yaşında bir masum daha bırakmışlar, onun hayatını da şimdiden karanlığa sürüklemişler. ne istiyorsunuz doğurduğunuz kanınızdan canınızdan masumlardan. sizin onları bu iğrenç dünyaya karşı korumanız gerekiyor. leyla olayında amca oğlu, eylül'de komsu, minik ufuk'ta kim bilir kim.
  • (bkz: up)

ya her kayip cocuk haberi duyduğumda içim yanıyor.

ailesi tutuklanmış peki neden? gerekçeyi kamuoyu ile paylaşmaları lazım.

nedir bu gizlilik kararı? kime hizmet ediyor?susalım diye mi tepki vermeyelim diye mi?
    hadi evrim davası hala araştırma aşamasında gizlilik ok.

peki eylülün katili ne çabuk unutuldu? hani idam idam diye inletiyordunuz yeri göğü? hani önce hayvana tecavüz etmişti bu cani? (bkz: eylül yaglikara) ilk muayenede cinsel istismar dediniz, sonra adlı otopside yok dediniz. muayenede görünmeyen bir şey adlı otopside ortaya çıkabilir ama görünen bir şey yok olamaz ne yazıkki!

leylayi ne çabuk unuttunuz peki? kim neden yaptı? ailenin haberi var miydi yok muydu? hani mavi gözlerine methiyeler düzmüştünüz (bkz: leyla aydemir)

peki ya ufuk. hiç adi bile geçmedi duyma engelliydi üstelik (bkz: ufuk tatar)

ve adini bile bilmediğimiz niceleri..

bilmiyorum neden böyle oluyoruz? ne istiyorsunuz çocuklardan, hayvanlardan, kadınlardan, masumlardan. bi ağaca bile düşman insanlar var ya off off allahım içim yanıyor gerçekten kalbim resmen aciyor
  • hala bulunamayan çocuk.

ben baştan beri takip edip başlığa yazacak bir şey bulamadığımdan yazmıyordum. artık yazacaklarımız tükendi bence. kimse diyecek yeni bir şey bulamıyor.

onun da ötesinde bir şeyler devletin ilgisi çeksin diye, kamuoyu baskısı yaratmak için didinip durmamız beni zihnen yormaya ve bu ülkede benim veya sevdiklerimin başına bir iş geldiğinde ne yaparım diye korkutmaya başladı. bu durumda olanlar da kaçıyor artık bu başlıklardan, yorulanlar da, diyecek sözü kalmayanlar da.

biz kamuoyu baskısı ve bilinç yaratmaya gerek kalmadan kayıp çocukları bulma, kadın cinayetlerinde suçluyu tespit etme gibi işlemler hızlandırılmalı artık. bize gerek kalmamalı

ha bir de şu var: leyla aranırken onunla ilgili başlığa (bkz: up) yazdığım için 1 hafta lanetlendim, çaylak yapıldım. sözlük bile esnek değilken bu konuda bizler nereye kadar uzun uzun döşenicez, hassas durumlarda tanım kasıcaz çok merak ediyorum.
  • annesi ile babası konu hakkında tutuklanmış kayıp çocuk.

tutuklanma haberleri var da neden tutuklandıklarını ben çözemedim. çocuk hala kayıp. bu adamlar bir şey itiraf etmediyse veya somut bir durum olmadıysa neden tutuklandı? tutuklandılarsa çocuk nerede? niye açıklanmıyor bunlar?
  • başlığı takip et.
    başına kötü şeyler gelmeden önce sosyal medya aracılığıyla yaymak gerekiyor. umarım çocuğu gören birileri çıkar.
    sosyal medya fenomenleri "aaa" dese haberi bu olaydan daha fazla yayılır. sosyal medyada bu olayları anında gündeme taşımayı alışkanlık haline getirmeliyiz. medyanın insafına ve devletin önlemlerine güvenecek olursak, kaybolan çocuklar öncekilerle aynı kaderi paylaşabilir maalesef.
hesabın var mı? giriş yap