• 15 yıldır kimse yazmamış ben yazayım, lazım olur:

olağanüstü, fevkalade anlamına gelen kelime.
  • çok eğlenceli, çok keyifli disney+ dizisi. killing eve'in yapımcılarından gelmiş bu absurd proje.
    her insanın süper gücü olduğu bir dünyada, henüz süper gücünü bulamamış ana karakterin gücünü arama yolcuğu. şu özet bile dizinin sacmaliginin yanında bir hiç.
    kiciyla 3d printer çıktısı alan mi dersiniz, nefesi helyum gazı olan mi dersiniz, insanların ruh durumuna uygun soundtrack çaldıran mi dersiniz... henüz 3. bolumdeyim ve maruz kaldığım manyakligin haddi hesabı yok. ve ben bayıldım bu diziye.
  • shazam açık izlediğim dizi. her bölümden 3-5 parça çıkıyor. ilginç şeyler dinlemek için bile izlenebilecek bir dizi ki güzel dizi, o başka.
    şazam ile boşa uğraşmışım.
    beyle bir liste yapmış birisi. şahane.
    https://open.spotify.com/…st/253ipp5q2z4xg3dv7385gn
  • çok başarılı, ingilizlerin konu ne kadar saçma olursa olsun ayakları bir şekilde yere basan ve hayata tutunan yapımların en yeni örneği. başka bir örneğini misfits'te görmüştük.

ayrıca yedi milyar insanın rastgele süper güç kazandığı bir evrende tabii ki absürt ve gündelik güçler de olmak zorundaydı. ölülerle iletişim kurabilen bir karakterin dünyayı ele geçirmeye çalışmasındansa bir miras hukuku bürosunda çalışması çok ama çok daha ilgi çekici ve gerçekçi bir durum. ya da duvardan geçebilen birinin aslında kıyafetleriyle geçememesi gibi 40 yıldır görmezden gelinen aptalca şeylere dikkat eden çıtırlık, feel good (bazen değil) bir dizi.
  • güzel proje ben beğendim. artık klişe süper kahraman dizilerini absürt komediyle birleştirmek akıllıca gibi
  • addie larue'nün görünmez hayatı kitabı(film oluyor) ve vahşi ve sihrin tonları kitap serilerinin yazarı v.e. schwab'ın yazdığı ve enid balám ın çizdiği güzel bir çizgi roman. bu yazarın sihrin tonları serisine başlamıştım ama devamını getiremedim çünkü karakterlere ısınamıştım ve hikayesinin derinliği yoktu sadece londra'yı anlatışını beğenmiştim.oysa bu çizgi romanı bayağı beğendim. vahşi serisini okumadım bu çizgi roman,vahşi serisinin ilk ve ikinci kitabının arasında bir kesiti yani yeni bir karakterin gözünden,charlotte,serideki bazı yan karakterlerle ilgili olan bir hikaye,demek ki vahşi serisini okusam beğenebilirim. ama hikaye yarım kalmış sanırım çünkü malum sitelerde tamamlanmış gözüyor. konusu: hikayede insanlar ölüme yakın deneyim yaşadıklarında ve geri geldiklerinde süper güçlere sahip olmaktadırlar,böyle insanlara extraordinary yani kısaca eo denmektedir ve bu güçler kişinin arzularıyla ve takıntılarıyla ilgilidir. oldu olası ölüm düşüncesine takıntılı olan charlotte bir otobüs kazasında kısa süreli öldükten sonra fark eder ki yansıtıcı yüzeylerde karşısındaki kişinin nasıl öleceğini görmektedir. sanki hayatı yeni gücüyle hiç zor değilmiş gibi,kendi gibi eo olan kişileri avlayan bir organizasyonun hedefi haline gelecektir.
  • 2. sezonu malum ortamlara gelmiş olan dizi. konusu :18 yaşını dolduran herkesin süper güç kazandığı bir evrende geçiyor hikayemiz. etrafındaki 18 yaşından büyük herkesin süper güçleriyle caka sattığı bir dünyada yaşayan 25 yaşındaki bir kadın olan jen'in ise maalesef hala ortaya çıkan bir süper gücü bulunmamakta.
    --- spoiler ---
    birinci sezonun sonuna kadar kızın gücünün ortaya çıkmasını bekledim ama çıkmadı. son bölümde jeton düştü, farkındaysanız diğerlerinin gücü bu kızın yanında çalışmıyor,yani onun morali bozuk olup odaklandığında sanırım süper gücü bu,diğerlerinin gücünü geçici bir süre ortadan kaldırmak,nötrlemek. bakalım bu sezon göreceğiz.
    --- spoiler ---
  • ordinary sıradan demek iken extraordinary sıradışı demek olması ilginç değil mi?
    chicken translate ingilizcesi ile "aşırı sıradan" olarak çevrilebilecek bir kelimenin tam tersi manâ vermesi çok manidar.
  • clean bandit, sharna bass şarkısı. bir phraell williams happy etkisi yapıyor bünyede.
  • avon'un enfes kokan parfumlerinden bir tanesidir. bir digeri icin (bkz: little black dress)
hesabın var mı? giriş yap