• yemisim grafigini, yemisim ses sistemini ses gelisimini diyebilecegim bir oyundur fallout 3.. insanlar ne olmus yahu bilemedim boyle.. yok efendim grafikleri yerde sürünüyormus, yok efendim 2 senelikmiş, ona basiyormus, buna cikartiyormus, sesleri soyle kuku sulandiriyormus.. yapmayin yahu.. fallout'u fallout yapan sesleri mi? goruntusu mu? degil..

neyi? mevzusu.. bana mevzu olsun, isterse cop adamdan yapsinlar.. bin tane hikaye donsun, anilarim olsun oyunda kimsenin sahip olamayacagi sadece bana özel.. anlatayim arkadas meclisinde eski falloutlarda anlattigim gibi

"abi mafyanin eline düsünce beni boks yapmaya zorladilar, sonrasinda boks eldivenin icine at nali koyup yenebildim ancak" diyvereyim, ve oyunu oynayan 10 arkadasimda ayni bolumde farkli hikayeler anlatsinlar.. benim istedigim bu.. bana kimse gelip de allaskina grafik, ses tatavasi yapmasin.. en azindan bu oyunda yapmasin be.. bi durun be.. bir ben mi kaldim acaba text adventure'larin sahane dünyasini hatirlayan??

10 sene beklemismis oyunu da grafikleri iyi degilmis.. eh yavrum sen baska oyun beklemissin... yanlis miyim bilader? (boyle de bir kahve ortami olusturayim istedim.. "diğmi?" diyip alayim istedim tastigi)
  • hicbir oyun ici tanıtım videosunda diyalog goremedigim oyun. hep savas hep savas... bir diyalog gorelim de diyelim bu oyun falloutmus, rahatlayalım.
  • ne isa'ya ne musa'ya yaranabilecek bir oyun olacak gibi duruyor.
  • hem grafikleri kötü hem de eskisi gibi değil fps yapmışlar bence götüme benzemiş.

ben bu oyunu hem 1998 yapımı şekliyle hem de süpersonik grafiklerle oynamak istiyorum tamam mı!

ayrıca bence yapımcılar da ibne!

hem de böyle daha çıkmamış bir oyunu 2 videodan ve 3 makaleden eleştirebilecek kadar da oyun bilgim var benim yapımcılar bir şeyi beceremiyor ki zaten bana bıraksalar daha iyi yapardım.
  • demolarından gördüğüm kadarıyla güzel bir turn based combat sistemine sahip olan oyun . bu şekil bana might and magic serisini hatırlattı . yapımcıların söylediğine göre çok uzun zamandır geliştiriliyor olduğundan bir de bethesda herhalde elindekinden başka bir grafik motoruna para vermek istemediğinden grafikler biraz eski gözüküyor . tabi ki isterim ki en son unreal motoru ile yapsınlar falan ama sonra işin duke nukem muhabbetine dönmesi var . 2 sene geç çıkmasındansa biraz grafiklerinin dandik olmasını tercih ederim bu oyunun . demolarda fatman in kullanımını gördüm çok etkili değilmiş . açık alanlarda bol bol keskin nişancı tüfeklerine abanacağız gibi geldi bana . enclave i gördüm ayrıca demoda , bu elemanlardan güzel loot çıkar hem kapışması zevkli olur iyi olmuş oyuna konulmaları . şimdilik combat kısmı olmuş gibi duruyor yine de bir şeyler söylemek için erken hele role playing kısmını da görelim bakalım .

edit : isocum- uyardı ; tb değil real-time with pause o baldurs gate'deki gibi. hatta daha ziyade bullet-time'a benziyor diyerek. ben de dikkatlice demoları bir daha izledim . haklı enclavedeki elemanlar bizimle aynı zamanda ateş ediyor . tevekkeli değil might and magic deki yarı real time yarı turn based savaş sistemine benzetmişim . dikkati izlemek lazımmış . neyse bu hali de güzel .
  • fallout 3 olmak yerine fallout: the fps gibi birşey olma yolunda emin adımlarla giden oyundur. ayrıca önceki oyunlarda neredeyse oyunun tamamına etki eden special sisteminin karakterizasyonu maalesef hayli zayıflamıştır. ayrıca yapımcıların zaten önceki oyunda bulunan feature'ları aynen kullanmaya devam etmeleri de hayret uyandırmaktadır.
  • "bethesda yaparsa buglı yapar" deyişine kurban gitmemesi için dua ettiğim, izometrik görüntülerden first-person'a geçiş yapacak serinin 3. oyunu.
  • demolarından birinde rock it launcher barındıran oyun . hayır yanlış okumadınız rocket launcher değil rock it launcher . içine oyuncak ayı , bir katron sigara , konserve kutusu , beslenme çantası gibi şeyler doldurup düşmana fırlatıyoruz . oyuncak ayı ile punk haklıyoruz . postal mı fallout mu nedir bu anlamadım valla . inanmayan gamevideos tan fallout 3 bridge crossing videosunu izlesin . muz kabuğuyla çalışan akı kapasitörü de olsa tam olacakmış .
  • grafikler gerçekten harika, kesinlikle ps2 oyunu seviyesinde değil, ragdoll olayını da mükemmel yapmışlar zaten.

ben bu oyunu bu harika next-gen grafiklerle oynamak istiyorum zaten, motor eski olsa da farketmez tamam mı!

ayrıca bence yapımcılar da harika!

hem de böyle daha çıkmamış bir oyunu role play'in r'si gözükmeyen 2 videodan ve 3 makaleyi görüp yılın oyunu yapacak kadar da oyun bilgim var benim yapımcılar harika zaten kesinlikle oyunun asıl yaratıcılarına bin basarlar zaten.
hesabın var mı? giriş yap