• anneanne günlüğü başlığındaki entryleri ile gözlerimi dolduran yazar, belli ki iyi bir anne. oğullarım büyüdüğünde, o günleri görebilirsem babaanne olduğumda onların nasıl hala benim bebeklerim olacağını düşündüm yazdıklarını okurken, hep düşünüyorum zaten, zor olacak o günler, ama dayanılacak, uzaktan sevilecekler, uzaktan bağrıma basacağım yine. bir de annemi çok hatırlattı bana yazdıkları. kırgınız da biraz, dokundu haliyle. keşke dedim annem de onun gibi içinde tutabilseydi bazı şeyleri, düşünse ama hissettirmeseydi, ne iyi olurdu. azıcık da ağladım, gücüm oldukça okuyacağım artık kendisini.
  • pek bir güzel, pak bir şahane, mis gibi bir bölge. sessiz, sakin, bol oksijen.

orada casa roja diye bir yerde kaldık. ki orayla ilgili izlenimlerim de aynen şu şekilde.
  • gitmeyin, hiç gereği yok. sarsala'ya gidin buranın berbat yolllarında heba olacağınıza.
  • nisanyanmap.com'a göre yunanca sahil anlamına gelen paralia sözcüğünden gelme köy adı. 1891'de, 1928'de bu isim kayıtlarda varmıış. buralarda her ailenin ya bir yabancı damadı ya bir yabancı gelini oluyormuş. gene ingilizler çok iyi evler, otelcikler kuruyormuş. müthiş limonları, narenciyesi var.

(bkz: oia/@ibisile)
    (bkz: farilya)
  • yollari tehlikeli; insanlari, kecileri ve uzumleri cana yakin.
    bana yeniden umut asilayan yerlesim. sacimdan bi kac beyaz tel eksildi.
  • (bkz: #21160627) belli çok duygusal, çok üzülmüş ve her zorlukta daha da sağlam adımlarla ilerleyebilmiş gözüken yazar.
  • bu köy benim gördüğüm en güzel yer olabilir şu anda tekrar düşündüm. kalabalıklardan, yapaylıktan uzak gerçek bir cennet tanımı neyse o. bence mutlaka kalınmalı. cesareti olan likya yolunu da tamamlayabilir ama zor tabi. korkmayan yamaç paraşütü yapar. kelebekler vadisine tırmanabilir. alternatifi çok ve kabak koyu en güzel denize girilecek yerlerden. tekneyle gittiğimiz bir ada vardı saint nicholas adası sanıyorum orası da çok çok güzeldi.
  • tanım = muğla ili fethiye ilçesine bağlı metruk bir tatil koyu.

üç sene önce burada tatil yapmayı denedim ,yollara zaten çoğu yazar arkadaş deginmis.berbat üstü berbat ,hani filmlerde uçurumdan kıl payı yirtilan patikalar vardır aynen onlardan bir yol ayrımına sahip.caninizi kurtardiysaniz çok mutlusunuz bir mekan.

koyda tatil yapan insan kapasitesi ya olympos'tan sıkılmış ve burayı denemeye gelen kendini bir bok sanan beyaz yakalı ya da genç ve yine kendini bir bok zanneden telefon çekmediği için dogalimiza kavuştuk sanan gerzek bir bohem tayfa.

bunglowlari olan bir otelde bir gün konaklama sağladım , kaldığım yer berabatin ötesi ve tamamen adam sovuslemeye yonelikti.otel ( otel de değil ya neyse ) dışı bir adet bakkal var ki her şey 15 x şekilde euro para biriminde alışveriş yaptırıyor.

koy olarak tamamen taşlık alan ve aşırı bakımsız bir koy. sahil çok küçük ve kodoman dayi genç yasak sevgili kombinasyonu ile göz kamaştırıyor.

anlatırken sıkıldım o denli kötü bir deneyim.
  • gittiğim en güzel köylerden bir tanesi. ölmeden önce mutlaka gidilmesi gereken köy. faralya yörük evi'nde de çay içilmelidir mutlaka. tabi çayın yanında teyzelerimizin elinden otlu peynirli gözlemeler de yenmelidir manzaraya karşı. manzaramız aşağıda ki gibidir.

görsel
hesabın var mı? giriş yap