• her ne kadar hdp, buralar hep benim edasıyla bu adama epey sahte gülücüklerle saldırmış olsa da bölge kabilecisi yanları olan bir insandır. dersim milliyetçiliği ilk defa maçoğlu'yla ortaya çıkmadığına göre adamın işini yapmasına köstek olmaya neden yok.

şehirleşmeyi yeni yaşamış insanımız bu tutumları ya umursamıyor ya da şaşırıyor. şaşırmasınlar. istanbul'da trabzon karadeniz milliyetçiliği yüzünden senelerdir muhalefet belediye alamıyordu.

uzun süredir doğu karadeniz ve doğu anadolu kökenli devlet adamları ülkeyi yönetiyordu. son birkaç senedir bu ağırlık karadeniz'e kaydı. karadeniz kabileciliğinden dolayı olabilir mi.
  • tunceli belediye başkanıdır. ama kendisi başka hayali illeri yönetmek istiyor belli ki.

buradan eski ismi falan diyenlere notumdur, istanbulun adı da constantinople idi. geçmiş, geçmişte kalır.
  • yil olmus 2019, hala adam dersim mi tunceli mi dedi diye tartisiyoruz.

1935’te tunceli olduguna dair karar alinmasina ragmen, akabinde mustafa kemal atatürk ve fevzi çakmak’in alintilarinda dahi “dersim” gectigini gorursunuz.
    (pek hayirli olaylar icin gecmemistir, zira dersim katliamı rakamlar abartili olsa da yasanmistir, ama olayin ayrintisini kesin olarak bilememekteyiz ne yazik ki.)

her neyse... o bolgenin halki ne istiyorsa o sehrin adi odur. dersim diyorlarsa dersim, tunceli diyorlarsa tunceli. zira ataturk ve maresal fevzi cakmak da “dersim” demekten cekinmemistir.

ayrica ben ne kadar tuncelili biliyorsam hepsi dersim der, ancak her seye ragmen ayrilikci falan degil, aksine milliyetcilerdi.

donelim macoglu’na...

adam isini yapiyor mu?
    yapiyor.
    iyi calisiyor mu?
    super calisiyor.
    seffaf ve durust mu?
    evet.

isterse tunceli’ye mahmut desin bana ne? ben ise bakarim.

velhasili, bu ulkenin sikintisi bu. binlerce major problemimiz varken, nerede dandik minor problem var; hepsine baliklama atliyoruz. birakin kardesim su abuk subuk tartismalari da herkes isine baksin.

not: ulkenin dogusu ile bir bagim yok ama “kral ciplak” demek insanlik gorevidir.
  • doğma büyüme istanbullu biri olarak gencecik çocukların boğazlarının kesildiği sonra ismi değiştirilen boğaziçi köprüsüne hiç bir zaman 15 temmuz demokrasi şehitleri köprüsü demeyen ve bundan sonrada demeyecek biri olarak başkanın dersim diye zikretmesini şiddetle doğru bulmaktayım.

bu sikimsonik tartışmayı sürekli gündeme getirenlere de tek söyleyeceğim şudur.
    sizin derdinizi sikeyim. mallar.

adaleti sadece kendine isteyenlerin topuna boğaziçi köprüsü girsin. kemalisti, komünisti, islamcısı farketmez.
  • oranın adı “dersim” olum bunu anlayın artık. her şeyi resmiyete uygun yaşıyormuş gibi ahkam kesmeyin. adı hep dersim olmuş bir yerin adını bir operasyon sonucu yasa ile değiştiremezsiniz. resmi kayıtlara alırsınız ancak. bu; köyde de böyledir, beldede de, ilçede de, ilde de. hoşunuza gitse de gitmese de kabul edeceksiniz.
  • sözlükteki pkk borazanı hesapların nedense bir anda canhıraş halde savunmaya başladığı belediye başkanı.
    lan daha geçen haftaya kadar ".. ... seçimde adaylıktan çekil bizim adayı destekle yoksa sonun iyi olmaz" diye tehdit ediyordunuz bu adamı şimdi ne alaka bu övgüler iltifatlar.
  • anlaşılan başlığı altında bol bol "hewal vs siyasal islamcı" tartışmalarına tanık olacağız.

ben konuya karışmam, engeller geçerim.
  • ismail çalarsaat ile tunceli'de terastan yaptıkları programda "kimler sizi aradı" sorusuna "imam ekremoğlu" aradı diyen çiçeği burnunda başkan.
  • (bkz: cunda değil alibey diyeceksiniz)

başgan gibi başgandır.

umuyorum ki türkiyede yıllarca ince ince işlenen sol kakadır, komanisler kötüdür algısını tek başına yıkıyordur, daha da yıkacaktır
  • şuan türkiye'de el değiştiren belediyelerde yavaştan bir şeffaflık anlayışı ve halkta da beklentisi varsa bu ismin sayesindedir.

zaten bu konudaki algıyı da sadece bir komünist değiştirebilirdi.

komünistlerin şimdiye kadarki en büyük başarısı budur; onları sevmeyenler ya da gerizekalı olduklarını düşünenler bile şahsi çıkar için makam peşinde koştuklarına ve yozlaştıklarına inanmazlar.
hesabın var mı? giriş yap