• pardon’a kötü film diyenlerin eleştirdiği mizah adamı. başka sözüm yok, kerttirmeyin kendinizi efendim.
  • ben türkiyenin uzak asyada olduğunu düşünüyorum. ben türkiyenin uzaya gittiğini düşünüyorum.

türkiyenin bunlar iyi günleri. o fetöcüler öyle bir nesil üretti ki el ele tutuşarak iktidar ile... bunu yaparken de dünya vatandaşı üreten ülkenin saygın kurumlarına saldırdılar nefret duydular. ömer hayyamın gözlemevini yakanların soyundan geliyor bunlar.

bunlar cüppelerinin altında ıtır kokularıyla aciz ve cahil, korkuyla tutsak ettikleri insanların yüzlerini kıllı, abdestli ayaklarını basarak sefahat sürenlerin eteğini öpenlerle aynı soydan geliyorlar.

ferhan şensoy başka bir çağdan, çağının da ötesinden bir komedyen. sivri bir zeka, cesaretli ve üretken bir aydın.

selam olsun.
  • ferhan şensoy, ben tiyatrocuyım diyen adamı donunda sallar, ben yazarım diyen adamı külodundan tavana asar. onun komedi dili anlayabilene, algısı açık olana hitap eder.

siyaseten de... aydın bir sanatçıdır.
  • kendisi iyi bir tiyatrocu değilmiş...
    (bkz: hassiktir be rıfat abi!)
  • adamın ses tonunu seviyorum..
    ton diyorum
  • geçen haftalardaki tiyatrosu ferhangi şeylerde kendisini ülkenin geleceği hakkında oldukça karamsar gördüm ve içim burkuldu. genç yaşlarında olsa bambaşka projelere imza atmak isterdi ama geç kaldığını düşüyor galiba çünkü pişmanlıkları büyük bunu bizzat seyirciye geç akıllandım, diyerek ifade etmişti o da ülkenin bu kadar düşük bir noktaya geleceğini kestiremedi herhalde. babam da onun döneminden sayılır çok üzülüyor insan sözlük insan kendisini onların yerine koyunca ne diyeyim. çünkü onlarda bir kabulleniş var artık kurtuluşun yakın olmayacağına dair ve o da şimdiden o günleri görecek ömrü kalmadığını kabullenmiş gibiydi bunu oyun gecesi çok net hissettim.
    edit: imla
  • varsayalım ismail ‘i düşününce güzel adamdır.
  • ulan durup dururken bu adama sallamakta nerden çıktı, üstte söylendiği gibi yazarlığı üst düzeydir, kendi tiyatrosu olan , muhalif kendi halinde bir adamdır komedisi mainstream değildir herkese hitap etmez malesef , sinemayı tv yi çokça denemiş olsa da halk seviyesinde pek rağbet görmemiştir. muhtemelen sinemaya tv ye kendisini zorlayanlar sevileceğini düşünmüşlerdir. sevmiyorum diyebilirsin ama bu adamın nesini seviyorsunuz demek biraz saçma durmuş. ayıp, hayır nasıl bir kafa öyle direkt saydırabilir bu adama şaşırtıcı. belki 30-40 senedir tiyatrosu açık binlerce oyun oynamış 20 den fazla kitabı olan filmi dizisi herşeyi olan sıfır medyatik kendi halinde bir sanatçı sana ne etti lan.
  • hocamdır kendisi. tiyatro alanında değil; hayatın birçok alanında fikirleri ile hep yardımcı olmuştur.

yılda iki veya üç kez görürüm kendisini. o da ortak dergilerde yazılarımız var ve öğrencileri de yazarlıkla da uğraştığı için.

türk sinema/tiyatro tarihinde önemli 5 isim say deseler ilk 5'te çok rahat şekilde söylerim, öyle ki levent kırca'nın bile önündedir nezdimde.

alçakgönüllü bir insan dilinin sivri olması bunu değiştirmiyor.

ve yaptığı pardon filmi türk sinema tarihindeki en iyi komedi/kara mizah filmidir.
    bunu tartışmaya açmak bile abesle iştigal.

hocam, okuyorsunuz ara sıra buraları onun için önemli not:
    kerkenez, zibidi, hıyarağası.
  • türkiye'de tiyatro diyince ismi en başa yazılabilecek isimlerden biridir. tiyatro seyircisi olamamış ve olmayacak olan kekoların eleştirdiği isim.

siz garsondan köz isteyip, recep ivedik vizyona girdiğinde kuyrukta bekleyen kişilersiniz bunu anlamak gerçekten çok kolay. tiyatro diyince sizin anladığınız güldür güldür falandır herhalde.
hesabın var mı? giriş yap