• oynanabilirligi pes3'e gore oldukca yuksek olan oyun.
  • çiftçinin yüzünü güldüren oyun. sürekli yağmur yağıyor anasını satayım...
  • sırf thierry henry golünü attıktan sonra yaptığı tripleri izlemek için oynadığım, ki bunun yanında da şahane bulduğum oyun.. deli oldum, deli..
  • sonunda olmuş dedirten oyun. fifa 2003 ve 2004 rezaletinden sonra adamakıllı bi oyun yapabilmişler sonunda. winning eleven ve pes teki en büyük eksi olan orjinal oyuncu isimleri ve formalar fifada tam kadro yer almakta. aynı şekilde stadlar çok güzel yapılmış.
    ses konusuna gelince,çok çok iyi efektlere sahip olmasada şut çekince duyulan o ses bile yeterli.
    fakat oyunda kolay faul kazanılıyor,bir maçta 2-3 penaltı golü atmak mümkün.
    career mode un cm den farkı kalmamış,tam anlamıyla işin detayına inmişler denebilir.
    sonuç olarak oynanabilirliği iyi,efektleri güzel bir oyun,alınır,oynanır.
  • top sizde degilken kontrolun bok gibi oldugu oyun. naparsaniz yapin kontrol ettiginiz futbolcu mal gibi topa ko$acaktir. rakip topa abanir, top yerde seke seke di$ari cikmaktayken ultra zeki futbolcunuz aksi yonde tu$lara abanmaniza ragmen topun pe$inden ko$arak rakibe bir korner hediye eder. golu yiyip rahat edersiniz ondan sonra.

ayrica uzun toplarda top ayagima gelsin diye kazik gibi dikilip duran adamlar falan var, cok ho$ olmu$. klavyenin tu$larini kirin isterseniz; ancak o gerizekali topu bekleyedursun, araya rakip oyuncu gelene kadar oyle duracaktir. topu kaptirdiktan sonra klavyeyle tekrar ha$ir ne$ir olabilirsiniz cunku adaminizin akli ba$ina gelmi$tir.

son olarak, top cikicak diye birakmayin oyle. hani olur da adaminiz ko$mazsa bi ihtimal, siz ko$turun inatla. hakemlerimiz kor olduklari icin topu cizginin 1m di$indan cevirdiginizi fark etmeyeceklerdir.
  • adam gecme olayi hicbir futbol oyununda bu kadar zevkli olmami$ti. bir yava$layip bir hizlanarak, figo'nun eski gunlerde yapabildigi gibi rakibi maymun ettiginiz; ve bu esnada her harekete sizin karar verebildiginiz a$mi$ oyun.

2'ye 2 multiplayer bamba$ka guzeldir.
  • freekicklerde kardesimin yer neresi olursa olsun %80 oranla gol atmasina inanilmaz sikildigim oyun... ben atinca olmuyor olmuyor olmuyor. neyse dur aciyim bir daha deneyim.
  • career mode'da bir turlu puanlarimi harcayamadigim oyun. defans hocasina basiyorum, bu hocayi alirsaniz defans calisir takim hede hodo diyor, fakat bir turlu hocayi alip puanlari harciyamiyorum. cildirtmak uzere olan oyun dolayisiyla. her turlu yardima acigim.

edit: sag sol ok tuslariyla oluyormus, emegi gecen herkese tesekkuru bir borc bilirim
  • surekli ofsayt hatalariyla kar$ila$tigimiz oyun. programcilar ya pasif ofsayt nedir bilmiyorlar ya da bunu yapmayi becerememi$ler (benim gonlum 2. $ıktan yana).
  • professional seviyesinde ceza sahasi icinden vurulan toplarin yuzde sekseninin ya disari gittigi ya da kaleci tarafindan kurtarildigi ve dahasi orta sahaya yakin bolgelerden vurulan frikiklerin catala asildigi ultra super hiper mega gercekci oyun. ( hadi ben beceremiyorum ulan bilgisayar neden kaciriyo oyle salak pozisyonlari ) ayrica career modda nasil profesyonel futbolcu iseler bilmiyorum 3 macta ben yoruldum yeter bitsin mac diye haykiran ultra super hiper mega gercekci futbolcu kardeslerimizin bulundugu oyun. hadi cok kostun degistirelim seni deseniz bu vatandaslara bu sefer de ultra super hiper mega hizli menuler sayesinde sabrin sinirlarini insana ogreten oyun. iki haftadir hardskimde yer kaplayan bu bit surusu ilk anda grafikleriyle sonra off the ball ve devaminda first touch ozellikleriyle beni heyecanlandirmadi degil ama insan bir golu de soyle kalecinin ayaklarinin yanindan bir plaseyle atmak istiyor (bkz: winning eleven) ya da mukemmel zamanlamayla yatarak mudahele yapip golu onlemek istiyor. ayrica yapay x (zeka yazmaya elim varmadi siz doldurun artik ) olayi da yarmis durumda. soyle ki amcalarin tek amaci topu kanatlara tasimak. eger kontrolu elinizde olan adamla cizgideki adami tutarsaniz orta saha elemani ne yapacagini sasiracak ve yanindaki ile iceri dogru verkaca girecektir tabi bu sirada sizin kontrolunuz de topa en yakin olan icteki defans oyuncusuna kayacagi icin cizgiye tasidiginiz arkadas adamini birakip salak salak iceri dogru yaklasacaktir. bunu goren rakip orta saha oyuncusu hagi'ye meydan okuyan dehset bir arapasiyla kanattaki arkadasini kaciracak ve o orta ne pahasina olursa olsun yapilacaktir. bu film iki hafta boyunca itinayla tekrarlamis ve beni fifa'dan da grafiklerinden de yorumcularindan da sogutmustur. off offf!... ben daha ne yazayim sana ea sports allah askina biri su adamlara herhangi bir futbol maci icin bilet falan gondersin de bi izlesin arkadaslar. oyle frikik olmaz arkadas oyle pozisyonlar da kacmaz, ayrica yeruzunde gelisine topa o hizda vurabilen futbolcular vardir belki ama onlar ikinci ligde oynamaz.
hesabın var mı? giriş yap