şükela:  tümü | bugün
  • flac: torrent'e flac aranır. dosya bulunur, indirilir. itunes'a atılır. iphone bağlanır. senkronize edilir. track dinlenir.

dezavantajları: kolay kolay her şarkının flac formatını bulamazsın. bulsan da birkaç albüm hayvani yer kapladığı için mobil aygıtının sabit belleği çabucak dolar. eklediğin albümlerden sıkılırsın ve her seferinde senkronize etmek için göbeğin çatlar.

spotify: uygulamayı açarsın. arama kısmına 'eşeğin siki' yazarsın ve tatlı tatlı dinlersin. ne aramayla, ne indirmeyle, ne senkronize etmeyle, ne de disk doldu uyarısıyla uğraşmazsın. parasını öder eşeğin sikini bile anında yüksek kalite dinlersin.

edit: başlık başa. e arkadaşım 20 liralık kulaklığınla burada flac çığırtkanlığı yaparsan öyle yazdığını silip bir köşede ağlarsın. yazma demiyorum, yine yaz ama önce bir gel birlikte spotify'da 'eşeğin siki'ni dinleyelim. :)

edit 2: spotify'daki 'yüksek kalite' söylemim biraz eleştirilmiş ama arkadaşlar 320 kbit/sn.'yi siz gerçekten düşük mü sanıyorsunuz? yaptığım ses prodüksiyonlarında ya wav ya da 320 kbit/sn export ederim. daha ötesi zaten uygun altyapı olmadığı sürece hiçbir işinize yaramaz. çünkü cihazlar bunu otomatikman 320 kbit/sn'ye çevirir.
  • spotify çok kaliteli olduğu için değil, çok kolaylık sağladığı için kullanılıyor.
  • (bkz: tidal)
  • - sikeyim flac'ınızı
  • boş insanlar anlamaz. saçma sapanlar şeylerle uğraşıp kaybedeceği zamanı daha değerli olan insanları anlamazlar.

boş işte.
  • (bkz: tidal varken spotify'a para ödemek)
    ben ikisine de ödüyorum o ayrı.
  • tidal kullanmak yerine flac indirip dinliyorsan, zaten kulaklığın flac ile mp3 arasındaki farkı yansıtabilecek kalitede değildir muhtemelen. bilgin olsun da. hayırlı forumlar.

edit: evet, yazar beyden cevap geldi.

--- spoiler ---
    t450 ile 3072 kbps winged hussars dinleyince hak verirsin.
    --- spoiler ---

t450 ne diye bakayım dedim, 29 dolarlık jbl marka boktan bi kulaklıkmış, tam tahmin ettiğim gibi.
  • (bkz: deezer hifi)

flac olunca ne bok oluyorsa artık.
  • eve bang olufsen alırsan haber et bi ziyaret edelim