şükela:  tümü | bugün
 • ford'un dört metrelik yeni mini canavarı. adamlar opel'in meriva restini görüp bir arttırmışlar. "ne gerek var ki ortadaki direğe, komple kaldıralım gitsin" demişler galiba. ilginç...
 • ford'un b platformu üzerine kurulu mini mpv'si. fiesta* 5 kapıdan 11cm uzun, c-max*'ten 32cm daha kısa. 1lt 3 silindir ecoboost benzinli bir motorun da seçenekler arasında yeralması bekleniyor. ford b-max, ekonomik bir motor ve otomatik şanzımanla sınıfını alt üst edebilir. cenevre'de görücüye çıkacak.

  http://carscoop.blogspot.com/…eals-b-max-small.html
 • b sütunu (ya da ortadaki o direk) elbette var da alıştığımız yerde değil. ön ve arka kapıların içine gizlenmiş. o sürgülü arka kapı dalgın ailelerde çok parmak koparır mı bilmiyorum ama gayet işlevsel duruyor. günde arka koltuğa en az dört kez çocuk indir bindir yapan benim gibiler için o açıklık inanılmaz bir rahatlık*. mantıklı fiyatlarla ve zengin motor seçeneğiyle gelirse süpermini mpv sınıfını bayağı sallar. yalnız keşke biraz daha fiesta'ya benzeseymiş. o ızgara ve farlar biraz kaba görünüyor.

  http://www.autoexpress.co.uk/…concept_opens_up.html

  (*) evden çıkarken koltuğuna bindir kemerini bağla, okula gelince kemerini çöz koltuktan indir, dönüşte de tersini yap ve bunu yıl boyunca her gün tekrarla (anaokullarında tatil yok). normalde varlığını bile fark etmediği b sütununu parçalamak istiyor insan. arka kapının kendisi de bu işlem sırasında ek bir engel oluyor zaten. bu tasarımda arka kapı da orta sütundan da yolumuzdan çekilmiş. belli ki bu sıkıntıyı çok iyi bilen bir tasarımcının ürettiği bir çözüm.
 • satılığa çıkar çıkmaz koşa koşa gidip almayı düşündüğüm araba. "bebek bindirip indirmeyi kolaylaştıralım, başka şeye gerek yok kesin iyi satarız" gibi bir mantık gütmüşler, çok da haklılar.

  umarım fiyatlandırmada saçmalamazlar da (mesela focusla aynı fiyat olursa kimse focus yerine onu almaz) içimize sine sine satın alabiliriz.
 • ford'un yeni motoru 1.0 litrelik, 3 silindirli ve 2 turbo beslemeli ecoboost ile 5 ve 6 vitesli şanzımanla birlikte 100 ila 120 ps güç üretebilecek iddialı bir araç.
 • romanya'da üretimine başlamışlar, yakında reklamları dönmeye başlar. 1 litrelik ecoboost makine bu aracı bulunmaz hint kumaşı konumuna sokabilir.
 • ne yazık kı 1 lt benzinli değil de 1.5 manuel dizel veya 1.4 veya 1.6 benzinli motorları olacakmış.

  ilk kez bir arabayı daha çıkmadan almaya heevs etmiştim, ama bana 1 ecoboost otomatik lazım.

  yine de dur bakalım diyor, bayilere gelmesini dört gözle bekliyorum.
 • yaklaşık 3 aydır ford'un test merkezinde bindiğim, test ettiğim araç.

  kapılar büyük kolaylık evet. 1.0 fox motor 100 ve 120 beygir ile cillop gibi gidiyor, bir de ses var ki motorda yemede yanında yat.
  şimdiye kadar 5 - 6 değişik modelini, motorlusuna bindim, otomatik henüz göremedim hiç maalesef.

  alırsanız orta konsolda kesinlikle kol desteklisini alın, sebep de şu;
  şimdiye kadar sürdüğüm en zevkli vitesli araba, sebebi de vitesin konumu ve yüksekliği. sanki rally arabası sürüyormuş gibi, vites değiştirmesi çok rahat, kol desteği de alırsanız kesinlikle vites değiştirmeden yorulmazsınız, misal istanbul trafiğinde.

  fiyatı henüz belli değil ama çeşitli oto sitelerinde 15 bin euro gibi fiyatlardan başlayacak yazıyordu.
 • tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 39.000 - 49.000 tl aralığındadır. emektar getz'i satıp, titanium 5k 1.0i ecoboost 120ps'ini ciddi ciddi almayı düşündüğüm tomofil. fiyat 42.000 tl (anahtar teslimi 45.250 tl), nasıldır bilemedim şimdi. test etmek lazım.
 • ülkemizde 1,4 lt. 90 ps, 1,0 lt. turbo 120 ps ve 1,6 lt. 105 ps (otomatik şanzıman ile) benzinli motorların yanı sıra, 1,5 lt. 75 ps'lik tdci motorlarla satılmakta olan otomobil.