• ıan mccollum tarafından kurulmuş web sitesi (bkz: www.forgottenweapons.com). blog olarak başlayıp daha sonraları youtube kanalına evrilmitir. ian; tarih bilgisi, mekanik yetkinliği ve esprili tavrı ile pek çok hayran ve takipçi kazanmıştır. hayranları ona gun jesus lakabını yakışık görmüş ki tipi görürseniz hak verirsiniz. her bölümünü keyifle izlediğim bu güzel kanalı tüm silah severlere özellikle tarihi silahları sevenlere tavsiye ediyorum.

youtube linki
    forgotten weapons
  • dunyanin en guzel youtube kanali olabilir.
  • nadir ve sıradışı hafif silahların tanıtıldığı youtube kanalı

ian'ın kendine has öğretici bir konuşma tarzı var. videolarını izlemek çok eğlenceli ve öğretici
  • sevgili gun jesusum ian h&k tarafından sporsonlandı. ya da öyle bir şey oldu. h&k instagram hesabında ian'ın bir elinde hk416 diğer elinde yeni çıkardığı kitabının olduğu bir illüstürasyon yayınladı. ve jesus formatında. gurur duydum.

link
  • youtube kanalı 1.35 milyon abonesi olsa da bu kadar öğretici ve eğlenceli bir kanal için underrated bana göre. sözlükte bile bu 5. entry.

her video altında insanlar en komik yorumu yapmak için yarışırlar. sağolsun ian da bunun için çok malzeme verir*

soru-cevap videoları hariç genelde 15-30dk olan videolar rahatlıkla izleniyor. bir o kadar süre de yorumları okurken geçiriyorsunuz.
  • vickers mg'nin türk modifikasyonunu anlatırken alttan alta türk askeriyesini öven program.

izlerken epey keyif aldım
  • türkiye'den bu kadar takipçisinin olması sevindirici olan youtube kanalı.

kıyıda köşede kalmış ilginç ateşli silahları tanıtmasıyla, her silahseverin gönlünde taht kurmuştur desek abartmış olmayız.

komutanın şu (bkz: #89216421) entrysinde bahsettiği fg42'yi tanıttığı bölüm ve atış yaptığı bölüm.

bizde kullanılmış silahlardan ormancı tüfeği ile atış yaptığı bölüm.

bunu izleyen şunu da izledi: tales of the gun.

ikinci abdülhamit zamanında sipariş edilen mauser c 96 da geldi.
  • izlemesi oldukça zevkli bir kanal.

yapımcısı ian mccollum denk geldiği tüm ilginç silahlar hakkında videolar paylaşıyor, içlerinde bir çok türk menşeyi silah var.

bunların içerisinde muhtemelen en ilginci mauser k98 tüfeği ile lee-enfield kırması olan tüfek, bizimkiler iki tüfeği alıp tek tüfek haline getirmişler.

https://www.youtube.com/watch?v=3vqjo3mhgvw&t
  • kendisinden ppk cakmasi kirikkale , mke g3 nuri kıllıgıl in urettigi tabancayi incelemesini cok isterdim. hatta kurtulus savasinda urettigimiz gazi kovan hizli cozumleri, capi eldeki mermilere gore yeniden ayarlanan silahlarimizi da incelemesini isterdim. belki okuyordur burayi
  • birsürü gadgeti olması sebebiyle osmanlı makinelisini incelemişti.mpt de bekliyoruz
hesabın var mı? giriş yap