• enzo ferrari'nin şu sözlerle cevap verdiği serzeniş:
    "yarış arabaları ne güzeldir ne de çirkin. sadece kazandıkları zaman güzelleşirler."
  • bugünün arabaları yapay zekanın tasarlayacağı f1 arabalarının önünde diz çöker tövbe isterler. onlar daha çirkin olacak ama kimin umurunda? kime göre?
  • atmosferikten turboya geçtiği günden bu yana bir tek ses olayını özlüyorum eskilerden. onun dışında başka bir şey yok hala keyifli.
  • arabalar değilde f1 tamamiyle tipsizleşti. sürekli olan motor gücü kısmaları, her sene yeni gelen saçma kurallar yüzünden izlenmez oldu. kendi elleriyle mahvettiler güzelim organizasyonu. birde tabiki istanbul’da artık yapılmaması tüm isteğimizi kaçırdı.
  • fia'nın getirdiği standartlardı kurallardı derken en son halo ile tüy dikilen durumdur. bana göre en güzel araç ferrari f2003ga dır. onun gibi güzel bir araç olmadı bir daha.
  • bi link verseydin de biz de kahrolsaydık.
  • iyi ki birakmisin amk. gayet guzel aractir. f1 aracindan futuristik olmasini beklersiniz. pistin anasini aglatacak durusu gormek istersiniz. tillahi olmus. mini cooper a mi benzetsinler amk.

link
  • size en yakışıklı zamanlarından bir resim ve video vereyim, zaten gerisini youtube'da siz getirirsiniz. şu resme bakınca sesleri otomatikman beynimde yankılanıyor. yetmez diyorsanız videosu için.

edit: linkler yenilendi. *
  • biz ona aerodinamik gelişimin tasarıma yansıması diyoruz.
  • 99-05 civarı mclaren arabalarına hastaydım. hem renkleri, hem şekli çok güzeldi. üzerinde de “mika”, “kimi” falan yazardı.

şimdi ne arabalarda o tip var, ne motor seslerinde hayır var. yine de seyrediyorum. eski tadı bulamasam da.
hesabın var mı? giriş yap