• verdiği his açısından crossfite çok benzeyen, sadece vücut ağırlığı kullanıldığı için hareketler yanlış bile yapıldığında sakatlık riski crossfite göre çok daha az olduğu için insanı daha güvende hissettiren bir antrenman stili/egzersiz programı.
  • kesinlikle talimatlarina uyularak yapildiginda ve benimsendiginde, diger spor turlerinden cok daha hizli bir sekilde verim alabileceginiz ,vucudunuzu sisirmek icin degil daha cok sportif ve fit bir vucuda katki saglayan shock-stress mantigina dayanan bir spor turudur. saglam irade gerektirir.
  • vucut agirligi kullanilarak yapilan, ilk bakista kolay gorunen ama 20 dakika sonra insani allahim cek beni burdan kafasina getiren egzersizler programi. freeletics, tu munchen'in spin-off sirketi imis, programi tasarlayanlar da universitenin spor ve beslenme bolumunden hocalarla beraber gelistirmisler bunu.

hadi bir deneyeyim, cardio, aletli agirlik bir yere kadar dedim ve ilk gunde belli egzersizleri (burpee, sit up, squat, climber, hh squat, pushup ve crunch) 10'ar tekrar yapabildim. taa ki metis yapayim diyene kadar. tamamlayamadim ve bildigin matin ustunde serili kaldim. ara vermeden bu denli yuksek tempo egzersiz icin henuz bunyem hazir degilmis. "no pain no gain" olayinin hakkini veren bir egzersiz serisiyle karsi karsiyayim.

vucudun zamanla alisacagi bir program olmasindan mutevellit, bir iki hafta sadece egzsersizlerde tekrar arttirarak devam edecegim, bakalim onceden belirlenmis programlara gecis yapabilecek miyim.

su basarisizliga ragmen onerir miyim? evet kesinlikle deneyin.
  • dayak arayıp da bulamayanlar için paha biçilemez bir program.
    samimi söylüyorum onlarca kavgaya karıştım hayatımda böyle güzel sopa yemedim. tadı hala damağımda. yok o dilimmiş damağıma yapışan...
  • gayet mantikli bir silsile. evde desem ki hergun 50 snav 50 mekik cekicem hayatta yapmam. ama bunun gibi bir sistematik dahilinde olunca insan daha bir azimli oluyor. bitiren adamlarin videolari da ek motivasyon. bugun testi yapip yarin ya da cts basliyacam. ekim sonunda gorecegiz devam edebilirsem. snowboard sezonu icin de cok faydali olacak.
  • ilk seansımı tamamladım. gang bang yemiş gibiyim. gerçekten bunları yaptıktan sonra insanın hayvan olmaması zor.

25 burpee, 50 mekik, 100 jj, 50 squat, 50 mekik, 100 jj x 3 tur.

yuh be oç.
  • çok değişik bir kafa ya. alakam yok başkasıyla ama bu community hissini veriyor insana garip bir şekilde. gerçekten motive ediyor. yeni özellikler gelecekmiş yakında bakalım neler olacak.
  • 4 haftadır yaptığım ve 1 ay ara verdiğim program. öncelikle 4 haftada bile etkisini gösterdi diyebilirim. üst üste 50 burpee yapacaksın deseler bi yerlerimle gülerdim ama ağlaya ağlaya yapıyorum. tek eksisi çok fazla atlamalı zıplamalı egzersiz var ve evde yapılamıyor haliyle (alt komşum kedinin tıkırtısından bile rahatsız olabilen bir manyak). o yüzden dışarıda yapmam gerekiyor ve güzide istanbulumuzda laf yemeden, garip bakışlara maruz kalmadan yapacak yer bulmak oldukça zor (sessiz sakin ama güvenli park vs bilen yeşillendirsin pls). bir tek caddebostan sahilde bir de maçka parkında hem çok rahat hem de bütün ekipmanlarla yapabildim. mekan olmadığından ve gitmeye üşendiğimden de oldukça boşladım. bir de tabi ki motive edecek adam lazım. bunların hepsi birleşince summer body'ler, six-pack'ler yalan oldu tabi.

programın bence bir eksiği de bence antrenmanı tam olarak tamamlayamasak da yapabildiğimiz kadarını (örneğin 50 pullup vardı ben 35'te kesildim) kaydedemememiz.
  • iris strength denen workout bugün beni bitirdi. 2 saate yakın sürdü. 4. haftamdayım ve fark çok bariz.

bu arada kesilme olması bırakma nedeni değil zira hareketi gerekirse dinlenip sonra bitirmek lazım ve tabii olabilirse full motion. yani ideali tüm hareketleri ne kadar zaman alırsa alsın full motion yapmak. kesilme olsa ben zaten iris str'de daha 20. dk de kesildim. star filan yalan tabi. ikinci sefer daha iyi olacaktır illa ki zira diğer hareket ve workoutlarda %15-50 arasında zaman iyileşmesi şimdiden var.
  • yeni trainingler gelmiş. akşam deneyip editlerim. o kadar da zor görünmedi hem (yere yapıştı..).
hesabın var mı? giriş yap