• yazıyı okudum. olay neden galatasarayla ilgili olsun? erzurum %40'ı gençlerbirliğine vermemek için oyuncu üzerinden almış parayı. galatasarayın vereceği para her türlü 4 milyon tl. konuda asıl dolandırıcılık yapan erzurum ve bir ceza alacaksa erzurum alacaktır.
  • perrotti nin oynamadıkça para ödeyeceğine, thiam ın hediye olduğuna inanıyorsun da bu mu garip geldi.
  • adamlar kıskançlıktan, hasetlikten taa 2019 yılına kadar geri gidip; sayfa sayfa, başlık başlık gezip mağduriyet arıyorlar. iyice kafayı yediler.
  • rizespor başkanı oyuncuyu fenere hediye ederken sıkıntı yok.
  • okuduğunu anlamakta güçlük çeken avellerin toplandığı başlık.

- galatasaray taylan ile 4 milyon tl imza parası karşılığında anlaşmış. bunu da kap'a bildirmiş zaten. (galatasaray'ın burada bu transferle işi bitmiş.)

- erzurumspor'da taylan'a 4 milyon tl verirsen ve alacaklarını bırakırsan sözleşmeni fesh ederiz demişler. taylan'da 4 milyon tl'yi erzurum'a vermiş, bonservisinin almış.

burada galatasaray'ın kanun dışı yaptığı hiçbir şey yok. erzurum'un da yaptığı etik değildir, gençlerbirliği zarara upramıştır falan ama bu da galatasaray'ı ilgilendiren bir konu değildir.

ayrıca yurtdışında da neymar, rodri, vitolo vb. birçok futbolcunun transferinde benzer şekilde futbolcular kendi fesih bedellerini kendileri ödemiştir.
  • olay ne? taylanın serbest kalma maddesi var. taylan bunu kendi cebinden ödeyip serbest kalıyor. galatasaray taylanı alıyor serbest kalma bedeli kadar parayı imza parası olarak taylana veriyor.

usulsüzlük? nerede usulsüzlük?

manchester city'nin rodri transferini araştırmanızı öneririm. serbest kalma maddesi olan oyuncular, o dönem ffp'den sıyrılmak isteyen takımlar tarafından bu şekilde alınıyordu. kurallara uygun mu? uygun. oyna devam o zaman.

ben son alıcı olarak, gençlerbirliği ile erzurum arasındaki olay beni ilgilendirmez, beni bağlamaz. o iki kulüp arasındaki olay. bir kulüp tarafından bonservis ödenmemiş olsa bile, oyuncu kendi bonservisini, kendisi ödeyerek alıyor. sonraki pay da dahil olmak üzere, yetiştirme payı dahil tüm paylar o bedel üzerinden hesaplanıp, ilgili kulüplere ödemesinin yapılması gerekir.
  • evrakta sahtecilikten men almış şerefli kulüp taraftarının kendini kandırdığını gördüğümüz olay.

evrakta sahteciliğe sahip çıkmadılar, beygire sahip çıkmadılar, mertcan çam'a sahip çıkmadılar, 2004 yılında sedat peker'e, 2003 yılında çakıcı'ya sahip çıkmadılar, ne güzel iş lan, her şeyi yap sonra biz sahip çıkmadık şerefliyiz diye dolan, bence bunun adı şeref değil başka bir şey.

edit: şerefci arkadaş şeref hızıyla silmiş entrisini, o meşhur duruşlarını da göstermiş.

edit: çocukluğunda galatasaray başarıları gördüğü için hep galatasaraylı olmak istemiş ama dönek demesinler diye olamamış fenerli de geldi başlığa erden timur diyor, senin kafana s.ç.m olay 2019'da lan erden timur mu vardı o tarihte? adamlarda biri yönetici olarak gelince 20 yıl kalmadan gitmediği için bizi de öyle zannediyor.
  • tamam ben ikna oldum.

ulan gram zeka olsa hadi şikesini, 3 temmuzu geçtim.
    şu ali koç tonla adamla sözleşme feshetti. tek açıklama karşılıklı anlaşarak feshedilmiştir. max kruse ile anlaşmışlar mesela.

demirörenin, fikonun transfer usulsüzlüklerini zaten sizin sonraki başkanlarınız ortalığa döktü.

ama olsun ikna etti bu pembe götlüler beni.
  • olm siz 30 saniye sürmeyecek arastirmayla bulunabilecek bir sey hakkinda bok atacak kadar gerizekali ve zavalli misiniz? öylesiniz.

buyrun taylan'in kap aciklamasi. galatasaray'i baglayan tek bir sey yoktur.
  • galatasaray'ı bir kenara koyuyorum. taylan'ın eski kulübüne yaptığı ağır ayıp olmuş. maalesef kulüpler sözleşme yapmayı bilmiyor.
hesabın var mı? giriş yap